Γενικά O παπαγάλος Sid (κοκατίλ)

Βάλε το μπωλ του φαγητού κοντά σε μια πατήθρα και πάντως όχι κοντά στην πόρτα γιατί όταν στέκεται για να βγει, θα κουτσουλάει μέσα.
Η κουτσουλιά μια χαρά μου φαίνεται.
Του καθάρισες τα ρουθούνια;
 
Ναι τον καθαρισα χθες βραδυ. Σημερα δεν εχω δει κατι. Ωραια τα ρυθμιζω ολα
 
και εδω ο μικρος ποζαρει. Αυτο που μου ειπατε χθες οτι ειναι φουσκωμενος τι σημαινει; Επισης σημερα το βλεπω λιγο κακοδιαθετο. Δεν τρεχει μεσα στο κλουβι και εξω που τον εχω δεν θελει πολλα παιζνιδια. Οι κουτσουλιες ειναι ενταξη και φαι τρωει

OArQOe.jpg
 
Ναι, είναι φουσκωμένος. Μήπως θα έπρεπε να τον δει κάποιος γιατρός; Το φούσκωμα είναι σύμπτωμα πολλών ασθενειών, ελαφρών ή σοβαρών. Θα έλεγα να μην το ρισκάρεις. Μπορείς να κάνεις μια μικρή ανακεφαλαίωση διατροφής και συνθηκών διαμονής; Δηλαδή χώρου στο σπίτι; Πως θα μπορούσε πχ να κρυώσει; Ο ήλιος το βλέπει καθόλου το πουλί;
 
Στο δωματιο μου τον εχω . Ειναι διπλα στο παραθυρο αλλα οχι σε σημειο να τον χτυπαει ρευμα. Φως εχει πολυ το δωματιο χωρις να τον χτυπαει κατευθειαν. Τροφη τρωει την Big Parakeets Prestige απο versele laga , κανα κομματι μηλο ή και βερυκοκο. Εννοειτε πολυ καλα καθαρισμενο και χωρις κουκουτσια. Να κρυωσε αντε απο κανενα ρευμα μεσα στο σπιτ καθως τον ειχα πανω μου οταν εκανα δουλειες. Απο την αρχη ηταν φουσκωμενος και στο προηγουμενο σπιτι τον φωναζαν μπουλι
 
We arranged a meeting with the doctor in order to see him. This is a video for what he do from time to time. I right in English cause I don't have Greek in my keyboard
Για να δείτε αυτό το περιεχόμενο χρειάζεται η συγκατάθεσή σας για τον ορισμό cookie τρίτων.
Για πιο λεπτομερείς πληροφορίες, ανατρέξτε στη σελίδα μας για τη χρήση cookies.
 
χμμμ οντως το πουλακι κατι εχει.. Δεν ειναι στητο και χαρουμενο.. Ειναι καπως αναμαλλιασμενο και αυτο δεν ειναι και το καλυτερο δειγμα.. Εγω αποτι ειδα στην φοτο που τον ειχες, ηταν εξαρχης καπως, αρα δεν χρειαζεται να ριχνεις ευθυνες στον εαυτο σου.. Και νορμαλ κλουβακι εχεις και καθαροκαι καλη μαρκα τροφης του δινεις...**οσο για την ανησυχια σου οτι σου αρρωστησε καθως τον μετεφερες μεσα στο σπιτι πανω σου, βγαλτο απτο μυαλο σου 😉 δεν τον μετεφερες ουτε στην παγωνια ουτε στο κλρυο, αρα μην φορτωνεις τυψεις τον εαυτο σου για κατι που δεν φταις, α! Τα φτερακια του μηπως τα εκοψες εσυ; Τα βλεπω παρακομμενα, ουτε οι ακρες δεν υπαρχουν... Μηπως τον στεναχωρησε αυτο;
 
We arranged a meeting with the doctor in order to see him. This is a video for what he do from time to time. I right in English cause I don't have Greek in my keyboard
Για να δείτε αυτό το περιεχόμενο χρειάζεται η συγκατάθεσή σας για τον ορισμό cookie τρίτων.
Για πιο λεπτομερείς πληροφορίες, ανατρέξτε στη σελίδα μας για τη χρήση cookies.
http://services.innoetics.com/greeklish/
Ξερω οτι ειμαι οφτοπικ αλλα θα σου ειναι χρησιμο εργαλειο.
 
Οχι τα φτερα δεν του τα εκοψα εγω αλλα στο σπιτι που ηταν. Εκλεισα για τεταρτη πρωι ενα ραντεβου με την Γιατρο που ειναι στο animal medical care στην μεσογειων. εχω ακουσει γενικα τα καλυτερα για την συγκεκριμενη. Θα παμε και θα δουμε
 
Το καλύτερο, όλα καλά να πάνε! Σου είπε να έχεις μαζέψει κουτσουλιές για εξέταση;
 
οχι δεν μου ειπε κατι. Να μαζεψω καλου κακου; Πιστευετε θα παει ο κουκος, παπαγαλος; 😛 μου ειπε η επισκεψη ειναι στα 30 . Να εχω και αλλα πανω μου λετε;
 
Οχι τα φτερα δεν του τα εκοψα εγω αλλα στο σπιτι που ηταν. Εκλεισα για τεταρτη πρωι ενα ραντεβου με την Γιατρο που ειναι στο animal medical care στην μεσογειων. εχω ακουσει γενικα τα καλυτερα για την συγκεκριμενη. Θα παμε και θα δουμε
αν δεν κανω λαθος εκει ειναι η κυρια grey... Και ειναι μια εξαιρετικη γιατρος. Να τον πας και σου ευχομαι να μην εχει τιποτε σοβαρο.. Καλου κακου ενημερωσε και το σπιτι που στον εδωσαν..

οχι δεν μου ειπε κατι. Να μαζεψω καλου κακου; Πιστευετε θα παει ο κουκος, παπαγαλος; 😛 μου ειπε η επισκεψη ειναι στα 30 . Να εχω και αλλα πανω μου λετε;
οχι δεν μου ειπε κατι. Να μαζεψω καλου κακου; Πιστευετε θα παει ο κουκος, παπαγαλος; 😛 μου ειπε η επισκεψη ειναι στα 30 . Να εχω και αλλα πανω μου λετε;
ναι οπωσδηποτε κρατα παραπ[ανω χρηματα, γιατι αν χρειαστει να του κανει χορηγηση καποιου φαρμακου, η καμια πιο λεπτομερη εξεταση τοτε θα πληρωσεις επιπλεον χρηματα, αυτα δεν ειναι μεσα στην επισκεψη..χαλαλι παντως γιατι ο μικρουλης σου δειχνει να μην νιωθει καθολου ωραια :"( σου ευχομαι να μην ειναι τιποτε το σημαντικο και ολα να πανε καλα!
 
Πηγα στη κυρια Gray . Ειδα τον μικρο, ακουσε την καρδια του κλπ κλπ ολα καλα. Μου ειπε ομως οτι σχεδον ολα τα μικρα παπαγαλακια παθαινουν χλαμυδοφυλα αν το λεω καλα. Ο μικρος μου ειχε καποια συμπτωματα και προληπτικα ξεκινησαμε αντιβιωση. Πρεπει να εφταιγα και εγω για τον υπνο του γιατι τον εβλεπα να αραζει και δεν του εβαζα σεντονι. Σημερα ειναι αρκετα δραστηριος μιας που κοιμηθηκε πολλες ωρες. Τωρα σε 20μερες θα δουμε πως θα ειναι που θα ολοκληρωθει και η θεραπαεια και ελπιζω να πανε ολα καλα
 
Περαστικά του να είναι! Θέλεις να μας πεις με τι φάρμακο το αντιμετωπίζεις και την δοσολογία;
 
0,35ml μια φορα την ημερα για 21μερες ή 0,20ml 2 φορες την ημερα για 40 μερες. Προτιμησα το πρωτο για να μην ταλαιπωρω το πουλι. Το φαρμακο ειναι το novadox
 
Του το δίνεις στο στόμα ε; Άντε περαστικά του, πρώτη και τελευταία περιπέτεια να είναι!
 
Να τυλίγεις το πουλάκι με ένα πετσετάκι, αφήνοντας μόνο το κεφάλι του απ' έξω. Έτσι δεν κινδυνεύει από τραυματισμούς και κάθεται και ακίνητο.
 
Back
Top