Γενικά O παπαγάλος Sid (κοκατίλ)

ολα καλα να πανε για τον μικρουλη... Κ τι ακριβως εχει τελικα;
Γραφω λιγο πιο πανω. Noμιζω λεγεται χλαμυδοφυλα αν θυμαμαι καλα

Πολύ ωραία για το πρώτο!
Τι εννοείς εδώ;

Δεν τα πηρε ηθελα να πω . Δεν τσαντιστηκε μαζι μου
 
Ειναι αρκετα δραστηριος πλεον. Ηταν μαλλον επειδη δεν κοιμοταν καλα. Το φαρμακο το παιρνει χωρις προβλημα και δεν εχω καποιο σημαδι καταροης. Γενικα πολυ καλα μας εχει μαθει και θελει μονο χαδια
 
Καλησπερα παιδιαα. Ο παπαγαλος ειναι αλλος ανθρωπος. Κυριολεκτικα. Τραγουδαει φωναζει και μιμιτε σφυριγματα... Αλλα κλασικα προεκυψε και αλλο προβλημα... Υπαρχει κανεις κοντα στην Αγια Παρασκευη να μπορεσει να το κρατησει για δεκα μερες; 10-20 αυγουστου θα λειπω και θελω να γλυτωσω να τον αφησω σε πετ σοπ που δεν τα φροντιζουν για αυτο και περνω το θαρρος να ρωτησω εδω .
 
Θα στον κραταγα ευχαριστως αλλα γυριζω τελη αυγουστου.. ελπιζω να βρεις καποιον.
Να ξερεις οτι αυτο μπορει να τον παει πισω στα θεματα εκπαιδευσης και εμπιστοσυνης.
 
Το ξερω δυστυχως. Αλλα δεν μπορω να κανω κατι. Εμενα καλως η κακως ειχε αφεθει ολη η φροντιδα και στην υπολοιπη οικογενια το να τον κρςτησουν οταν θα εφευγα. Αλλα κανονισαν διακοπες πανω στις δικες μου. Οποτε ψαχνω να βρω την καλυτσρη ιδανικη λυση για τον μικρο
 
Καλησπερα παιδια. Τελος καλο ολα καλα. Βρηκαμε ατομο να τον κρατησει και ευτυχως δεν θα ειναι για τοσες μερες. Αυτο που με προβληματιζει ομως ειναι οτι ενω το φτερωμα του ειναι αριστο, η ουρα του ειναι κατσιασμενη.Αυτη την στιγμη του εχουν πεσει τα φτερα της ουρας. Γιατι συμβαινει αυτο ψ
 
Back
Top