Γενικά Parrotlet μεταφορά σε άλλο σπίτι

tselehub

PB New Member
Εγγραφή
28 Αυγ 2017
Μηνύματα
121
Πόλη
Βόλος
Καλησπέρα Να κάνω μία ερώτηση. Έχω δύο parrotlet. Θα λείψω μία εβδομάδα και θέλω να τα μεταφέρω σε άλλη πόλη στην μητέρα μου. Έχω και στα δύο σπίτια μεγάλο κλουβί. Η ερώτηση μου είναι θα υπάρχει κάποιο πρόβλημα σχετικά με την μεταφορά και την προσαρμογή τους? Γιατί απ’ όσο ξέρω όταν παίρνεις ένα καινούργιο Και έχεις άλλο ένα στο σπίτι πρέπει να τα βάλεις χώρια Για καμιά 15 μέρες γιατί από το άγχος τους κάτι βγάζουν είχα διαβάσει που μπορεί να αρρωστήσουν. Ισχύει και για την μετακόμιση αυτό? Τα παπαγαλάκια είναι ήμερα.
 
  • Like
Αντιδράσεις: MARY58
Γιατί απ’ όσο ξέρω όταν παίρνεις ένα καινούργιο Και έχεις άλλο ένα στο σπίτι πρέπει να τα βάλεις χώρια Για καμιά 15 μέρες γιατί από το άγχος τους κάτι βγάζουν είχα διαβάσει που μπορεί να αρρωστήσουν. Ισχύει και για την μετακόμιση αυτό?
Η ερώτηση σου είναι σχετικά με τη καραντίνα?
Από τη στιγμή που τα πουλιά είναι ήδη μαζί στο σπίτι σου δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα.
Αν υπάρχει άλλο πουλάκι στο σπίτι της μαμάς σου δε θα πρέπει να μπουν μαζί με το νέο, σε αυτή τη περίπτωση κρατάμε καραντίνα.

Για καμιά 15 μέρες γιατί από το άγχος τους κάτι βγάζουν είχα διαβάσει που μπορεί να αρρωστήσουν.
Δεν έχει να κάνει με το άγχος όμως αυτό αλλά με ασθένειες που ίσως έχει το "καινούργιο" πουλάκι
Ρίξε μια ματιά στο άρθρο
 
οκ σε ευχαριστώ πολύ. Δεν υπάρχει άλλο πουλάκι στον χώρο. Τα είχα πάρει βέβαια πριν τέσσερα χρόνια γι’ αυτό δεν τα θυμάμαι καλά κ το είχα αλλιώς στο μυαλό μου. Και πάλι ευχαριστώ!
 
Back
Top