Ασθένειες Parrotlet χωρίς διάθεση

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης marialok
  • Ημερομηνία Ημερομηνία
Εχω την αισθηση εμπειρικα οτι οπου αναφερουν ιατρειο μικρων ζωων εννοουν σκυλους και γατες και
Μάλλον, αλλά λόγω ότι ήταν στην λίστα το υπέθεσα. Δεν είχα δει την επισήμανση ότι δεν εξειδικεύεται στα πτηνά.
Βεβαια αναφερεται ...δεν εξειδικευεται και οχι δεν ασχολειται..οποτε ισως ο συγκεκριμενος παρεχει καποιες πολυ πολυ βασικες καλυψεις :-)
Μπορεί.
 
Άρα θα πρέπει να προστεθεί στην λίστα των πτηνίατρων η κλινική στην Καλαμάτα με τον πτηνιατρο Μιχάλη Αντωνόπουλο
[automerge]1693684796[/automerge]
Χαχαχα. Γιάννη @ianos μαζί το ειπαμε!
Άντε να μεγαλώνει η λίστα! 😊
 
Καλησπέρα και πάλι σε όλους! Έχω εξελίξεις αρχισα να ανησυχώ γιατί όπως σας είπα πηγα τον παπαγάλο μου στον κτηνίατρο και μου είπε για ακαραια όμως σήμερα παρατηρώ ότι πάλι μακραίνει γρήγορα το ραμφος παρόλο που έκανε αποπαρασίτωση με εκείνη την σταγόνα που σας είχα πει και επικοινωνήσα με την κυρία Δουκάκη που βλέπει τον παπαγάλο μου όταν είμαι στην Αθήνα δυστυχώς δεν έχω επιστρέψει στην Αθήνα ακόμα για να τον δει απο κοντά! Μου είπε λοιπόν να της στείλω φωτογραφίες για να δει αν έχει ακαρεα και μου είπε ότι δεν έχει..αλλά δεν μου πρότεινε κάτι να κάνω γιατί λέει πρέπει να πάω σπο κοντά να κάνει αιματολογικες αλλά εγώ είμαι ακόμα στην Καλαμάτα και δεν μπορώ να πάω..γνωρίζει κανείς απο εσας κάτι που θα μπορούσα να κάνω άλλο σε περίπτωση που έχει κάτι το συκώτι του κλπ;
[automerge]1694433639[/automerge]
Επίσης να πω ότι διάβασα ότι το καρότο έχει αποτοξινωτικές ιδιότητες και κάνει καλό στο συκώτι και για δυο μέρες τώρα της έβαζα στο κλουβί και το έτρωγε με μανία πιστευτέ να κάνει καλό;
 
Τελευταία επεξεργασία:
  • Like
Αντιδράσεις: jk1980
Αυτό με τα ακάρεα σε κάθε ευκαιρία και κάθε περίπτωση δεν ακούγεται και πολύ ακριβής διάγνωση. Καλό θα ήταν να το δει γιατρός σύντομα. Το μόνο που θα μπορούσες να κάνεις μέχρι να το δει τελικά ο γιατρός, είναι να του δίνεις κάποιο ηπατοπροστατευτικό προϊόν και ένα επώνυμο συσκευασμένο μείγμα σπόρων.
 
Back
Top