Γενικά Pet city κατάστημα στο Ίλιον

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης Titribit
  • Ημερομηνία Ημερομηνία
Καμιά ιδέα πως να προχωρήσουμε;
Αυτό που λέει η @Sissy στο ποστ 51, είναι αυτό που έγινε στο ποστ 55;
 
Αυτό που λέει η @Sissy στο ποστ 51, είναι αυτό που έγινε στο ποστ 55;
Όχι Γιάννη. Η Σίσσυ εννοεί να δημοσιευθεί η επιστολή στον τοίχο της σελίδας του καταστήματος ενώ αυτό που έγινε στο #55 ήταν προσπάθεια ενημέρωσης και επικοινωνίας μέσω του inbox του καταστήματος.
 
Σταύρο θεωρείς ότι θα μπορούσες -αμε να κάνουμε αυτό που λέει η Σίσσυ, χωρίς να υπάρχει περίπτωση να επισύρει συνέπειες για το Φόρουμ;
 
Πριν δέκα ημέρες στο κατάστημα της Βούλας ένας μακάο που έχουν είχε ένα δάχτυλο νερό θολό-γαλακτερό πολύ βρώμικο όλο γλίτσα.Λέω σε κάποιον υπάλληλο (το μεσημέρι) : Πρέπει ν'αλλάξετε το νερό του μακάο είναι λίγο και πολύ βρώμικο!
Το νερό είναι πρωϊνό, μου απάντησε με ύφος!
Είναι τουλάχιστον 2-3 ημερών του απαντώ κι εγώ έντονα...
Το δοκιμάσατε και ξέρετε; Μου απάντησε με θράσος! Έγινε χαμός όπως καταλαβαίνετε, ζήτησα τον υπεύθυνο (γυναίκα ήταν ) τους τα εψαλλα ένα χέρι και για την απαράδεκτη κατάσταση στα πουλιά (ζώα δεν έχουν πλέον, ευτυχώς, αλλά και για την απαράδεκτη συμπεριφορά του υπαλλήλου). Προσπάθησα να του εξηγήσω πως η εποχή είναι δύσκολη και δεν θα ήθελα να τον κάνω να χάσει την δουλειά του κτλ κτλ
Τι να το κάνω όμως; Άλλαξαν το νερό του πουλιού αλλά τα ίδια θα ξαναγίνουν πάλι...
 
Τελευταία επεξεργασία:
Παιδιά, μετά από διάφορες καταγγελίες που είχαν γίνει στο διαδίκτυο πριν χρόνια, μην φανταστείτε κάτι νομικής φύσεως, μιλώ για καταγγελίες στον τύπο κυρίως, αρνούμαι πεισματικά να αγοράσω οτιδήποτε από τη συγκεκριμένη αλυσίδα καταστημάτων, και ( το ίδιο κάνω κι αυτήν τη στιγμή) προτείνω και σε όποιον τύχει να ακολουθήσει το ίδιο.
 
Τα ίδια συμβαίνουν εδώ Θεσσαλονίκη με τα quiko pet όσο αναφορά τα πουλιά.
Έχω προσωπική άποψη για τα καταστήματα πλατείας Αριστοτέλους, Ευόσμου (ολοκαίνουργιο), και Φοίνικα..
Ένας σωστός υπαλληλος υπάρχει που τρέχει σε όλα αλλά δεν φτάνει...
 
Ηλιούπολη συγκεκριμένα, Μακρυγιάννη λίγο πριν από τον περιφερειακό αριστερά όπως ανεβαίνεις
Ευχαριστώ πολύ, δεν το ήξερα. Ελπίζω να έχουν μόνο τροφές και αξεσουάρ και όχι πουλάκια, γιατί η κατάσταση στο κατάστημα στην ανατολική Θεσσαλονίκη είναι πράγματι απογοητευτικη. Πριν 3 χρόνια που πήγα για τελευταία φορά ακόμη και εμάς Μακάο κοιμόταν.
 
Παιδιά ήμαρτον. Σήμερα πήγα μια βόλτα και πέρασα από ένα πετ Σίτι όπου όλα σχεδόν τα πουλιά ήταν άρρωστα τι γίνεται τέλος πάντων. Επιτρέπεται;
Τι πρέπει να κάνω;
 
Τι πρέπει να κάνω;
Μακάρι να ήξερα να σου απαντήσω.. Σε εταιρεία φιλοζωική ή προστασίας ζώων μπορείς να απευθυνθείς; Ερώτημα στην Άνιμα μπορείς να κάνεις ώστε αν ξέρουν μήπως σου δώσουν συμβουλές; Η καταγγελία στην Αστυνομία κοστίζει χρήματα;
 
Back
Top