Γενικά Pet shop στην Αμερικη

ΑΓΓΕΛΟΣ2

PB Member
Εγγραφή
2 Σεπ 2008
Μηνύματα
2.384
Πόλη
Βόλος
μια φιλη μου(η αδελφη του σιβο) πηγε αμερικη... Της ανεθεσα να μου βρει harnesses.. Πηγε σε ενα πετ αλλα δεν βρηκε... Μου εστειλε φωτο ομως απο παπαγαλους και παιχνιδια.. Και θα μοιραστω μερικες μαζι σας...
 

Συνημμένα

  • IMG_5690.webp
    IMG_5690.webp
    35,7 KB · Προβολές: 154
  • IMG_5688.webp
    IMG_5688.webp
    38,4 KB · Προβολές: 158
  • IMG_5691.webp
    IMG_5691.webp
    52,1 KB · Προβολές: 163
  • IMG_5692.webp
    IMG_5692.webp
    28,1 KB · Προβολές: 153
  • IMG_5693.webp
    IMG_5693.webp
    31,4 KB · Προβολές: 144
και λιγες ακομα...
 

Συνημμένα

  • IMG_5700.webp
    IMG_5700.webp
    60,6 KB · Προβολές: 128
  • IMG_5701.webp
    IMG_5701.webp
    65,6 KB · Προβολές: 117
  • IMG_5705.webp
    IMG_5705.webp
    62,1 KB · Προβολές: 132
  • IMG_5706.webp
    IMG_5706.webp
    48 KB · Προβολές: 125
  • IMG_5708.webp
    IMG_5708.webp
    39,3 KB · Προβολές: 120
Ναι μεν τα κλουβια που εχουν για τους παπαγαλους ειναι λιγο μικρα αλλα τουλαχιστον ειναι καθαρα και τους εχουν μερικα παιχνιδια. Εδω που να βρεις τετοιες πολυτελειες...

*Βαζω στοιχημα οτι ο Βασιλης(Βασιλης) αμα εβλεπε το μεσαιο ζεμπρακι στην τεταρτη φωτογραφια #1 θα το παιρνε αμεσως.:Tongue::
 
φωτη νομιζω ειναι μωρα οι δυο παπαγαλοι. Γιατι εχουν μια πλαστικη σχαρα στο πατο για να παταν.. Και κατι σαν λαμπα(?).. Δεν ξερω, αμενα μου αρεσαν πολυ τα παιχνιδια!
 
Αμα ειναι ακομα εκει να της πεις να σου φερει μερικα παιχνιδια σαν αυτα στις 2 πρωτες φωτγραφιες. (#2)
 
εκει ειναι! Θα παει και σε αλλα μεγαλυτερα πετ να μου βρει λουρακι οποτε θα δω.. (δυο μηνες θα κατσει εχουμε καιρο)
 
Ναι μεν τα κλουβια που εχουν για τους παπαγαλους ειναι λιγο μικρα αλλα τουλαχιστον ειναι καθαρα και τους εχουν μερικα παιχνιδια. Εδω που να βρεις τετοιες πολυτελειες...

*Βαζω στοιχημα οτι ο Βασιλης(Βασιλης) αμα εβλεπε το μεσαιο ζεμπρακι στην τεταρτη φωτογραφια #1 θα το παιρνε αμεσως.:Tongue::

τι ειναι μικρα; Μου φαίνεται δεν εχεις δει πετ σοπς στην ελλάδα πως τα έχουνε,10 πουλια σε εναν χώρο όσο το πληκτρολόγιο του pc. Και ειδικά στην επαρχία το εχουνε παραξηλώσει, πήγα πέρσυ διακοπές και επισκεύθηκα ενα πετ σοπ στην καλαματα.ΑΙΣΧΟΣ.ΦΡΙΚΗ. Δυσοσμια κιτρινο νερο τα πουλια να μην μπορουν να κουνηθουν, σου λεω ελεηνη κατάσταση. Στο εξωτερικό που έχω πάει σε πετ σοπς και ειδικά στο Λονδίνο τα πουλιά είναι σε άριστη κατάσταση, δηλαδή τα έβλεπα και ντρεπόμουν. Ειλικρινά σου μιλάω.
 
τι ειναι μικρα; Μου φαίνεται δεν εχεις δει πετ σοπς στην ελλάδα πως τα έχουνε,10 πουλια σε εναν χώρο όσο το πληκτρολόγιο του pc. Και ειδικά στην επαρχία το εχουνε παραξηλώσει, πήγα πέρσυ διακοπές και επισκεύθηκα ενα πετ σοπ στην καλαματα.ΑΙΣΧΟΣ.ΦΡΙΚΗ. Δυσοσμια κιτρινο νερο τα πουλια να μην μπορουν να κουνηθουν, σου λεω ελεηνη κατάσταση. Στο εξωτερικό που έχω πάει σε πετ σοπς και ειδικά στο Λονδίνο τα πουλιά είναι σε άριστη κατάσταση, δηλαδή τα έβλεπα και ντρεπόμουν. Ειλικρινά σου μιλάω.


Την ξερω πολυ καλα την κατσταση που επικρατει στα δικα μας pet shop.Αλλα εσυ τα βλεπεις μεγαλα τα κλουβια τους;
 
σαφώς και αν τα πουλάκια ήταν στο σπίτι μου θα τους είχα μεγαλύτερο κλουβι, αλλα πετ σοπ ειναι... Και για πετ σοπ ειναι πολυ καλό.Ας πούμε σκέψου οτι πέρνεις την απόφαση να ιυοθετήσεις ενα παιδι, σαφώς και το σπιτι σου δε θα ειναι καλυτερο απο το ορφανοτροφειο; Περισσοτερη αγάπη δικο του δωμάτιο μεγαλύτερος χόρος θα του κάνεις τα χατηρια..στο ορφανοτροφειο φιλοξενείται μέχρι να το ιυοθετήσει καποιος.Αυτο που προσπαθώ να σου πω ειναι πως αλλο ειναι η μονιμη κατοικια και αλλο ο τοπος διαμονης για λιγο καιρο μεχρι να βρει το ζωντανο μονιμη κατοικια. Και για τοπος διαμονής προσωπικα για μενα ειναι αρκετά καλος και περιποιημενος
 
πο-πο... Καμία σχέση με την Αθήνα! Καθαριότητα! Παιχνίδια! Τα κλουβιά ολόλευκα... Μπράβο!
 
Οντως παιδια! Μακαρι να υπηρχε και κατι παρομοιο στην Ελλαδα! Τωρα που μιλαμε για τους παπαγαλους και το εξωτερικο, για να φερεις εναν παπαγαλο απο π.χ Αμερικη στην Ελλαδα νομιζω χρειαζεται διαβατηριο και για τον παπαγαλο και γι αυτο δεν συμφερει απο εξωτερικο, σωστα ε;
 
σαφώς και αν τα πουλάκια ήταν στο σπίτι μου θα τους είχα μεγαλύτερο κλουβι, αλλα πετ σοπ ειναι... Και για πετ σοπ ειναι πολυ καλό.Ας πούμε σκέψου οτι πέρνεις την απόφαση να ιυοθετήσεις ενα παιδι, σαφώς και το σπιτι σου δε θα ειναι καλυτερο απο το ορφανοτροφειο; Περισσοτερη αγάπη δικο του δωμάτιο μεγαλύτερος χόρος θα του κάνεις τα χατηρια..στο ορφανοτροφειο φιλοξενείται μέχρι να το ιυοθετήσει καποιος.Αυτο που προσπαθώ να σου πω ειναι πως αλλο ειναι η μονιμη κατοικια και αλλο ο τοπος διαμονης για λιγο καιρο μεχρι να βρει το ζωντανο μονιμη κατοικια. Και για τοπος διαμονής προσωπικα για μενα ειναι αρκετά καλος και περιποιημενος

Συμφωνω!
Τι λεμε τωρα;
Αλλη παιδεια εχουν εκει..
Σε ποσα πετ σοπ εχουμε δει τετοιες εγκαταστασεις;Και παιχνιδια μεσα στα κλουβια;
Και μου αρεσε πολυ που ειναι τζαμι και δεν βαζει ο καθενας το δαχτυλο του μεσα..
 
ειλικρινα ντρεπομαι για τα ελληνικα πετσοπ... Που να τα δουμε εμεις αυτα, αυτοι που εχουν τα καταστηματα να τα δουν!☹
 
καλα... Το τζαμι εμενα τουλαχιστον δεν μου αρεσε, παπαγαλοι ειναι θελουν να σκαρφαλωνουν... Ουτε και τελειος καθαρα ειναι.. Αλλα ποιο καθαρα απο τα περισσοτερα πετ εδω τουλαχιστον...
 
καλα... Το τζαμι εμενα τουλαχιστον δεν μου αρεσε, παπαγαλοι ειναι θελουν να σκαρφαλωνουν... Ουτε και τελειος καθαρα ειναι.. Αλλα ποιο καθαρα απο τα περισσοτερα πετ εδω τουλαχιστον...



Ποσο θα μεινουν εκει;Θα πανε σε καποιο σπιτι και θα σκαρφαλωνουν οσο θελουν😛Το να βαζει ο καθε περαστικος το δαχτυλο μεσα δεν ειναι κι οτι καλυτερο, για αυτο μου αρεσε το τζαμι..
Τελειως καθαρα κλουβια αυτην την στιγμη που γραφω δεν εχει κανενας μας! Ολη την ωρα κουτσουλανε!
Ποσο μαλλον στα πετ που εχουν πολλα σε ενα χωρο...
Αλλα παρατηρησα στην φωτο με τα κοκατιλ ποσο ευρυχωρο ειναι εκει που τα εχουν...
 
ναι.. Και τα κοακτιλ και τα μπατζυ τα εχουν σε μεγαλη κλουβα... Με ωραιο δεντρακι!
 
μακαρι να βαλουν μυαλο και εδωπερα και αρχιζουν να τα προσεχουν καλυτερα
 
Back
Top