Ασθένειες Ringneck 3 μηνών κάθεται σε μια γωνια του κλουβιού

Εχω ακομα μια ερωτηση αν δεν σας πιραζει

Προσπαθει να σκαρφαλοσει στο κλουβι αλλα ειναι μικρο (αφους ειναι μωρο) μηπος να πιασω μεγαλυτερο;
 
Ναι αν είναι πολύ μικρό φυσικά. Βάλε μας μια φωτογραφία να δούμε το πουλάκι και το κλουβί. Αν είναι τριών μηνών, πρέπει να πετάει πλέον. Μην το εγκλωβίζεις.
 
Βάλε μας μια φωτογραφία να δούμε το πουλάκι και το κλουβί
Εδω ειναι η φωτογραφια του παπαγαλου στο κλουβι(δεν ειναι αυτη η θεση του κλουβιου, το εχω εκει γιατι εχω εξω τον παπαγαλο και μπαινοβγαινει).

rsz_120170508_190723.webp
 
Το κλουβί είναι εντελώς ακατάλληλο. Σε κανένα χρόνο το πουλί μαζί με την ουρά του θα έχει καλύψει ολόκληρο το μήκος του κλουβιού. Είναι κατάλληλος χώρος για να ζει εκεί.

Ο Τάκης @takis1964 έχει Αλεξανδρινό που είναι λίγο-πολύ παρόμοιος στο μέγεθος και μπορεί να σε βοηθήσει να επιλέξεις το κατάλληλο κλουβί για το δικό σου πουλάκι.
 
Σε ευχαριστω θα μιλισω μαζι του αλλα εψαξα λιγο τωρα και βρηκα ενα αρκετα μεγαλο σε υπεροχη τιμη
 
Θα ειδες αυτα με τα 50_60 ευρω προφανως
Οτι βλεπεις στην φωτογραφια 92 ευρω (φυσικα οχι οι παπαγαλοι) αλλα το κλουβι θα το εχω αλλου οχι στο σταν.
 

Συνημμένα

  • FB_IMG_1493833731895.webp
    FB_IMG_1493833731895.webp
    82,4 KB · Προβολές: 15
Τα βρισκεις παντου σε διαφορους χρωματισμους, κινεζικα ειναι ολα αυτα! Κοιτα κ την βαφη να ειναι καλη γιατι αμα ξεφλουδισουν μετα σκουριαζουν! Προτιμοτερο παντως να ειναι βαμμενα παρα επιχρυσωμενα(θα σκουριασουν ευκολοτερα)
 
Τα βρισκεις παντου σε διαφορους χρωματισμους, κινεζικα ειναι ολα αυτα! Κοιτα κ την βαφη να ειναι καλη γιατι αμα ξεφλουδισουν μετα σκουριαζουν! Προτιμοτερο παντως να ειναι βαμμενα παρα επιχρυσωμενα(θα σκουριασουν ευκολοτερα)
Οκ ευχαριστω θα το σκεφτω και αυτο
 
  • Like
Αντιδράσεις: ianos
Back
Top