Γενικά The "Lancashire" Canary

παρομοιες καταστασεις περναω και γω με παπαγαλακια που εχω ζευγαρι πρεπει να φταιει ο καιρος τα μπερδευει τα πουλια.
 
Αλεξανδρε απ'οσο εχω διαβασει και δει εδω στο φορουμ σου εχω εμπιστοσυνη για τον τροπο και για την ποιοτητα της εκτροφης σου, ολα θα πανε καλυτερα ακομη και οι αναποδες χρονιες μας δινουν εμπειρια. 😉

Αφου προσφερουμε και συμπονοια ο ενας στον αλλο εδω μεσα :D κι εμενα λοιπον φετος η αναπαραγωγη πηγε χαλια. 2 αυγα μου τα εσπασε ενας απο τους δυο την ημερα που επεσε αποτομα η θερμοκρασια ενω πιο πριν ειχε ζεστανει και απο τα αλλα 2 που γεννησαν μετα το ενα εχει πουλακι και το ραγισαν σε 2 σημεια και το αλλο ειναι τζουφιο. Αν εκκολαφθει ο νεοσσος (που εχω τις αμφιβολιες μου) θα το θεωρησω μια μικρη επιτυχια μεσα στην αναποδια. Ο καιρος φετος, κατα τη γνωμη μου, φταιει για ολα. 😡
 
σήμερα από ότι είδα πριν λίγο έχει η κανάρα το πρώτο της αυγό στην τρίτη προσπάθεια! Θα ακολουθήσω άλλο σύστημα αυτήν την φορά ! το αυγό της το πήρα και το άλλαξα με ψεύτικο! Μόλις κάνει το τέταρτο αυγό θα της επιστρέψω όλα μαζί ! Μόλις κάνει και το τελευταίο αυγό, θα βάλω χώρισμα για να κρατήσω τον αρσενικό μακριά από την φωλιά !

πριν λίγες μέρες παρατήρησα ότι ο αρσενικός πήγαινε στην φωλιά και προσπαθούσε να βατέψει την κανάρα όσο αυτή κλωσούσε!
Επίσης πήγαινε από κάτω από την φωλιά και τραβούσε τα νήματα προσπαθώντας να της χαλάσει την φωλιά ! Περίτρανο δείγμα... Πυρωμένου κάναρου!

για τον λόγο αυτόν θα πράξω διαφορετικά στην τρίτη τους προσπάθεια! σε δίλημμα είμαι αν και αυτήν την φορά προβώ σε αλλαγή αυγών με απλή κανάρα!
 
Αν και γράφω καθυστερημένα, τι έγινε τελικά με τα πουλιά κ. Αλέξανδρε; Πέτυχαν αυτήν την φορά; Περιμένουμε νέα σας!
 
στην τρίτη προσπάθεια πάλι μια από τα ίδια! 4 αυγά... Το 1 κοντεύει να κλαρώσει... Τα υπόλοιπα 3 αυγά αφού δεν έβγεναν... Ποτέ, τα έσπασα και είχαν και τα 3 πουλάκια νεκρά μέσα!

το ένα λοιπόν που έχει μείνει είναι μια χαρά, η μάνα ταΐζει κανονικά !

εχτές είδα βάτεμα από τον αρσενικό 2-3 φορές... Οπότε πάνε για την τέταρτη και τελευταία προσπάθεια τους!
 
Καλή σας συνέχεια λοιπόν! Εύχομαι τουλάχιστον η τελευταία γέννα να κυλήσει όμορφα και επιτυχημένα για τους αυγά και τους νεοσσούς!
 
THE LANCASHIRE CANARY (eating) video HD & όμορφες εικόνες όπως πάντα!

3 αναπαραγωγή στα lancashire με πολλά προβλήματα για άλλη μια φορά ! από τα 4 αυγά βγήκε το ένα πουλάκι! στα υπόλοιπα 3 αυγά... Νεκροί νεοσσοί !
Το ζευγάρι προχωράει σε τέταρτη και τελευταία προσπάθεια! Σήμερα 15/6/2014 το πρώτο αυγό, μετά από... Πολλά βατέματα!

το ένα μικρό το βλέπουμε στης φώτο να ζητάει "απεγνωσμένα" φαγητό! Μετά από αρκετή προσπάθεια η μάνα το ταΐζει!
δείτε το όμορφο βίντεο!

DSC02619.JPG


DSC02621.JPG


Screenshot_1.jpg


Screenshot_2.jpg


Screenshot_3.jpg




VIDEO HD

Για να δείτε αυτό το περιεχόμενο χρειάζεται η συγκατάθεσή σας για τον ορισμό cookie τρίτων.
Για πιο λεπτομερείς πληροφορίες, ανατρέξτε στη σελίδα μας για τη χρήση cookies.


πηγή -> http://gardeli.blogspot.com/2014/06/the-lancashire-canary-eating.html[/dls]
[/dls]
 
χαρακτηριστικό το πρόβλημα με την κακή χρονιά φέτος, η μαρτυρία του προέδρου του συλλόγου μας (ΠΟΚ) πρίν λίγα λεπτά !

"ΠΉΡΕΣ ΔΥΟ ΑΠΟ 3 ΓΕΝΝΕΣ.ΑΠΟ 3 ΖΕΥΓΆΡΙΑ ΟΥΤΕ ΑΥΓΌ"


iWwbz08.png
 
Εδώ είχε μέχρι τώρα τόση ζέστη που είχα ανεμιστήρα. Τώρα έπιασε κρύος αέρας, σκοτείνιασε, βροντάει και βρέχει χα χα
 
Back
Top