Γενικά Άσχημα νέα, έφυγε ο Dennis ο African grey μου

Dimitris1973

PB Member
Εγγραφή
7 Οκτ 2008
Μηνύματα
409
Πόλη
Αθήνα

πριν απο 5 ώρες και ενώ έπλενα το κλουβί του και μόλις είχε τελειώσει το μπάνιο του άνοιξε την πόρτα και έφυγε...
έχει εξαφανιστεί. Δεν τον βρίσκω πουθενά...

καταλαβαίνω οτι είμαι απαράδεκτος αφού είναι η δεύτερη φορά που το παθαίνω...
ήμουν αισιόδοξος αφού βρίσκομαι στο Ρέθυμνο και η πόλη είναι μικρή αλλά μετά από τόση ώρα κανένα αποτέλεσμα εχω χάσει τις ελπίδες μου να τον βρω..
 
Δημήτρη μου 5 ώρες πέρασαν,όχι 5 βδομάδες, μην απελπίζεσαι
ψάξε, φώναξε τον, βγές έξω, βάλε λυτούς και δεμένους να ψάχνουν, κόλλα τη φωτογραφία του και πες οτι δίνεια αμοιβη[γιατι αλλιως σιγα μη στον επιστρέψουν]
κατι θα βγει
καλη επιτυχια και την επόμενη φορα να εισαι πιο προσεκτικος :)
 
o dennis ειναι ο ζακο σου;
βαλε εξω το κλουβι του και ασε ανοιχτοι την πορτα με φαγητο μεσα και εξω απο το κλουβι.
μακαρι να τον βρεις!
 
Εάν ψάξεις και ρωτήσεις πιθανών κάποιος κάτι θα έχει δεί..
Καλή τύχη.
 
παιδια τα εχω κανει ολα αυτα, αλλα δυστιχος

ολοι γυρω γυρω ειναι γνωστοι και συγγενεις εχουν ενοιμεροθει... Εχω βαλει αφισεσ, εχω ανεβει σε ολες τισ ταρατσες εχω βγαλει τον σπυρο (κονουρα παταγωνιας ) εξω να φωναζει...
τωρα ψαχνω στον τοπικο τυπο να βαλω αγγελεια...



Δημήτρη μου 5 ώρες πέρασαν,όχι 5 βδομάδες, μην απελπίζεσαι
ψάξε, φώναξε τον, βγές έξω, βάλε λυτούς και δεμένους να ψάχνουν, κόλλα τη φωτογραφία του και πες οτι δίνεια αμοιβη[γιατι αλλιως σιγα μη στον επιστρέψουν]
κατι θα βγει
καλη επιτυχια και την επόμενη φορα να εισαι πιο προσεκτικος :)

Βανεσα δεν θα υπαρξει αλλη φορα...☹
 
μην απελπίζεσαι απο τόσο νωρίς
συνήθως όταν απελπιζόμαστε μειώνουμε και τις προσπάθειες μας
ΥΓ:Βασιαννα παρακαλω
 
Εάν ψάξεις και ρωτήσεις πιθανών κάποιος κάτι θα έχει δεί..
Καλή τύχη.


δεν τον εχει δει κανεις απο τους ντοπιους

στη παλια πολη του ρεθυμνου εχει πολλους αλοδαπους οπου δυσκολα λενε πολλα.
 
Οχι ρε γαμ.. Το, κριμα ρε Δημητρη, μην απελπιζεσαι ομως κανε υπομονη κ ψαξε, μην το βαζεις κατω θα τον βρεις!
 
τι εννοεις ανοιξε την πορτα κ εφυγε;
σε ποιο δωματιο τον ειχες οταν εφυγε; υπαρχει περιπτωση να εχει εγκλωβιστει πουθενα μεσα στο σπιτι;
μην απελπιζεσαι, βγες κ ψαξε
 
Λυπαμαι πολυ☹Ελπιζω να τον βρεις τον παπαγαλακο σου. Παντως ακομα και τωρα υπαρχει ελπιδα κατι να γινει.:)
 
τι εννοεις ανοιξε την πορτα κ εφυγε;
σε ποιο δωματιο τον ειχες οταν εφυγε; υπαρχει περιπτωση να εχει εγκλωβιστει πουθενα μεσα στο σπιτι;
μην απελπιζεσαι, βγες κ ψαξε
τον ειχα μεσα στο κλουβι οπου ειχα βγαλει τον πατω και του εκανα μπανιο μεσα στο κλουβι. Ειμασταν στην αυλη. Οταν γυρισα το κεφαλι μου και καθαριζα τον πατω του κλουβιου.. Ανοιξε την πορτα. Γυρισα τον ειδα που ειχε σκαρφαλοσει στο κλουβι ηταν μουσκεμα απο το μπανιο και επρεπε να πεταξει κατακοριφα πανω απο 8 μετρα. Μεχρι να ανασικοθω το ειχε κανει.



τωρα ειμαι στην ταρατσα του σπιτιου οπου ειναι απο τις ψιλοτερες στις γυρω γειτονιες... Ισως ακουσω καμια φωνη η τον δω να πεταει.. Απο το ψαξιμο απο κατω δεν βγηκε αποτελεσμα
 
Δημητρη μην χανεις χρονο μπροστα στο πισι, βγες κ ψαξε, ξαναψαξε!
Ευχομαι να τον βρεις συντομα!
 
Δημητρη εισαι στο Ρεθυμνο; Σε ποια περιοχη; Ειμαι και εγω εκει και αμα ειναι να εχω και εγω το νου μου... μοορει να εχει παει και στο στο δασακι
 
Δημητρη δεν του ειχες ψαλιδισει τα φτερα;

Μπορει και να ερθει μην απελπιζεσαι ακομα...

Βαλε και παντου αφισσες με αμοιβη...

Καπου θα κατσει και ισως τον πιασουν
 
Δημητρη μην χανεις χρονο μπροστα στο πισι, βγες κ ψαξε, ξαναψαξε!
Ευχομαι να τον βρεις συντομα!
ειναι λιγη ωρα που γυρισα απο τις 11.00 . Τωρα δεν μπορω να τον φωναζω στις γειτονιες λογο κοινεις ησυχιας.
μετα τις 5.30 θα το κανουμε ολοι ξανα.

εχουμε βαλει τα αφισακια εχω ενοιμεροσει το πετ σοπ που ειναι στην παλια πολη

εχουμε παρει τηλ ολουσ τουσ γνωστουσ μας

εχω ανεβει σε ολεσ τις ψηλες ταρατσες

ο μονος τροπος προσ το παρων ειναι να τον ακουσω η να τον δω να πεταει απο εδω ψηλα.
 
Δημητρη εισαι στο Ρεθυμνο; Σε ποια περιοχη; Ειμαι και εγω εκει και αμα ειναι να εχω και εγω το νου μου... μοορει να εχει παει και στο στο δασακι


στην παλια πολυ του ρεθυμνο

πηγα και στον κηπο... Τιποτα



εχει δακτιλιδυ και γραφει dennis ειναι 5 μηνων...



Δημητρη δεν του ειχες ψαλιδισει τα φτερα;

Μπορει και να ερθει μην απελπιζεσαι ακομα...

Βαλε και παντου αφισσες με αμοιβη...

Καπου θα κατσει και ισως τον πιασουν



οχι δεν του τα ειχα ψαλιδισει
 
Εσυ απλα συνεχισε τις προσπαθειες, εμεις μονο θετικη ενεργεια μπορουμε να στειλουμε...
 
Δημήτρη μην απελπίζεσαι και μην κάθεσαι καθόλου. Δεν πρέπει να χάνεις χρόνο βγες έξω και ψάξε
 
Back
Top