Γενικά Άσχημα νέα, έφυγε ο Dennis ο African grey μου

ΚΑΛΑ ΝΕΑ ΒΡΕΘΗΚΕ Ο DENNIS

Με πήρε κάποιος από απόκρυψη σήμερα το μεσημέρι και μου είπε ότι τον έχει. Μου έδωσε περιγραφή και με ρώτησε ποια είναι η αμοιβή. Του είπα και δώσαμε ραντεβού.Ήρθε μαζί μου ο αδελφός μου και πήγαμε. Όταν τον είδα ήταν τρομαγμένος και ενώ του μιλούσα ήταν ακίνητος. Τον βρήκε χθες το βράδυ στα καλώδια της ΔΕΗ έχω από το Ρέθυμνο(κοντά στο στρατόπεδο για όσους ξέρουν). Είπε πολύ χαρούμενος και εγώ και όλοι η οικογένεια και όλοι οι γείτονες και συγγενείς.
Αυτός που τον βρήκε γνώριζε την αξία του και θα μπορούσε να τον κρατήσει αφού έχει έναν που τον πήρε πριν δυο χρόνια 1250 ευρο.
Ενώ έφαγε την κρεμά του όταν μπήκε στο κλουβί του έφαγε λαίμαργα και σπόρους.
Όλα καλά !

Κερνάμε ρακές το βράδυ στην γειτονιά
 
Μπραβο Δημητρη:D

Απιστευτα ωραια τα νεα σου. Συγχαρητηρια... Ειδες που τσαμπα εχασες την πιστη σου;Φανταζομαι τωρα θα του κοψεις τα φτερα ε;

*Βαλε μας και καμια σημερινη φωτογραφια του δραπετη.
 
Δημητρη συγχαρητηρια για την τυχη αλλα και για την προσπαθεια σου. Πιο προσεκτικος δεν σε συμβουλευω να εισαι γιατι ξερω οτι αυτα εννοουνται και αλλωστε δεν περιμενεις και εμενα να σου το πω.χεχε
Θελω να σε ρωτησω σε τι αποσταση απο το σπιτι σου βρεθηκε ο μικρος και πως καταφερε να τον πιασει αυτος που τον βρηκε.
 
Μπραβο Δημητρη:D

Απιστευτα ωραια τα νεα σου. Συγχαρητηρια... Ειδες που τσαμπα εχασες την πιστη σου;Φανταζομαι τωρα θα του κοψεις τα φτερα ε;

*Βαλε μας και καμια σημερινη φωτογραφια του δραπετη.

του εκοψα τα φτερα της πτησεις αλλα παλυ πεταει κανονικα.

αυριο θα σκεπασω την αυλη με δυχτι. Τα παιδια ανοιγουν συνεχος την πορτα
 
χαίρομαι που βρήκες το πουλάκι σου. Μακάρι να γινόταν να γυρίσουν πίσω τα μπάτζι μου. :-(αλλα εκεί που πήγαν δεν έχει επιστροφή
 
Δημητρη συγχαρητηρια για την τυχη αλλα και για την προσπαθεια σου. Πιο προσεκτικος δεν σε συμβουλευω να εισαι γιατι ξερω οτι αυτα εννοουνται και αλλωστε δεν περιμενεις και εμενα να σου το πω.χεχε
Θελω να σε ρωτησω σε τι αποσταση απο το σπιτι σου βρεθηκε ο μικρος και πως καταφερε να τον πιασει αυτος που τον βρηκε.

περιπου δυο με τρια χιλιομετρα στην ευθεια.
 
Χαιρομαι που βρεθηκε το πουλακι! (ηταν μεγαλη η αποσταση και με πολλη κινηση αν θυμαμαι σωστα).

του εκοψα τα φτερα της πτησεις αλλα παλυ πεταει κανονικα.
αυριο θα σκεπασω την αυλη με δυχτι. Τα παιδια ανοιγουν συνεχος την πορτα
Βαλε λουκετα στις πορτες του κλουβιου του, ωστε να μην μπορουν τα παιδια να τ'ανοιξουν.
 
μπραβο, χαιρομαι πολυ για σενα:) αν και μεσα μου πιστευα οτι θα βρεθει :D
 
Αυτο ειναι μεγαλη τυχη! Προσεξε ομως για το μελλον! 😉

του εκοψα τα φτερα της πτησεις αλλα παλυ πεταει κανονικα...

Κατι δεν εχεις κανει σωστα για να πεταει ακριβως οπως πριν. Ποια και ποσα φτερα εκοψες και σε ποιο μηκος;
 
Και πως τον επιασε;Χρησιμοποιησε τον δικο του σαν δολωμα;

ΥΓ:Κοιταξες οτι ειναι σιγουρα αυτος;(δαχτυλιδι κλπ)

ναι ο δικος μου ειναι 100%

τον κατεβασε απο τα συρματα της ΔΕΗ με φυστηκια



Αυτο ειναι μεγαλη τυχη! Προσεξε ομως για το μελλον! 😉



Κατι δεν εχεις κανει σωστα για να πεταει ακριβως οπως πριν. Ποια και ποσα φτερα εκοψες και σε ποιο μηκος;

τα εσωτερικα φτερα πτησεις

θα βγαλω φωτογραφιες
 
Μπράβο Δημήτρη! Ο Dennis ήθελε να κάνει μια βόλτα στο Ρέθυμνο που είναι τόσο όμορφο! Ευτυχώς που βρέθηκε αυτός ο άνθρωπος με τα φιστίκια και δε θα φύγεις μόνος σου απ'το νησί! Ευτυχώς! Είναι τρομαγμένος;
 
Υπεροχα νεα Δημητρη, μπραβο! Τυχερος ο Dennis!
 
Tι ευχάριστα νέα είναι αυτά; Μπράβο, μπράβο! Τωρα προσεχέ τον σαν τα ματια σου! Και πρόσεχε μην την ξαναπατήσεις!
 
μπραβο που τον βρηκες!
και μπραβο και στον κυριο που σου τηλεφωνησε και σε βρηκε!
 
Πολυ ευχαριστα νεα! Μπραβο Δημητρη! Πολυ τυχερος σταθηκες αλλα προσεχε να μην τριτωσει! Να πιειτε πολλες ρακες αποψε!
 
μπραβο σου Δημητρη τωρα μπηκα και ειδα την καταληξη! Ειναι πολυ τυχερος ο μικρος και εσυ μαζι! τα ματια σου πια δεκατεσσερα μαζι του!
 
Back
Top