Γενικά Άσχημα νέα, έφυγε ο Dennis ο African grey μου

Απο οτι ξερω στο Ρεθυμνο υπαρχει ο μεγαλος δημοσιος κηπος που συχναζουν πολλα πουλια...
Μηπως εχει παει προς τα εκει...
 
ενταξει σε λιγο θα παω και εγω αν ειναι προς κηπο μερια και παλια πολη να ψαξω και εγω τωρα περιμενω μια φιλη μου..
 
Στον κηπο να κοιταξεις ξανα, ειναι ενα μερος που ενδεχεται να παει. Ευχομαι να βρεθει το πουλακι...
 
και εγω εκει υποψιαζομαι Σταυρο

Η αληθεια ειναι πως επειδη επισκεφτομαι αρκετα συχνα το Ρεθυμνο, οποτε περναω απο εκει ακουγονται πολλες φωνες πουλιων...
Ισως να εχει παει εκει...

Ελπιζω να βρεθει συντομα...
Καλη επιτυχια στο ψαξιμο...
 
σας ευχαριστω πολυ ολους για το ενδιαφερων... Δυστιχος στον κηπο οι μονοι παπαγαλοι που πετουσαν ηταν οι ρικνεκ(περιπου 6)
δεν εχω κανενα νεο δυστιχος


σε ευχαριστω πολυ Μαριλενακι



ξαναπερασα και αφησα μια φωτοαγγελια και στο μοναδικο πετ σοπ της παλιας πολης του ρεθυμνου. Μου ειπε οτι υπαρχει πιθανοτιτα να μαθει αν τον εχει πιασει καποιος. Νομιζω οτι ειναι η μονη μου ελπιδα...
εχω και ενα φοβο που μου καρφοθικε το μεσημερι. Μην πεταξε προς την θαλασσα. ελπιζω να λειτουργισε το ενστικτο του.
 
Δημήτρη, δεν πρέπει να ανυσηχείς τόσο πολύ θα τον βρεις. Δεν νομίζω να πέταξε προς τη θάλασσα. Είμαι σχεδόν σίγουρος ότι αν δεν τον έχουν βρει ήδη θα είναι κάπου κοντα στο σπίτι σου. Να ψάξεις πάλι αύριο που θα έχει φως. Και πάνω απο όλα μην απελπίζεσαι
 
Δημητρη επειδη η ζακο ειναι ακριβο πουλι πολυ πιθανον να το εχουν βρει και να το κρατουν.
 
μπορει να πηγε σε κανενα μπαλκονι και να τον πιασανε! αυριο πρωι πρωι μπορει να τον ακουσεις πιο καλα νομιζω... Θα δω και αυριο τι μπορω να κανω...
 
Δημητρη επειδη η ζακο ειναι ακριβο πουλι πολυ πιθανον να το εχουν βρει και να το κρατουν.
δεν είναι πια και τόοοσοι πολλοί αυτοί που ασχολούντε με πουλια για να ξέρουν και την τιμή του 😉
μην τον αποθαρρήνεις :)
 
Βασιαννα ολοι ξέρουν το ζακο και τον λουμίδη... Οντως θα συμφωνησω με τον φραγκι! Αλλα ας μη χανουμε τις ελπιδες... μας και κάποιος να τον βρηκε μπορει να τον επιστρεψει..ή μπορεί να τον βρεις εξω... Περιμενουμε νεα..
 
Ας ελπισουμε να πονηρευτει κανα πετ(και να ειναι και τιμιο)αν παει καποιος να παρει απο το πουθενα τροφη η κλουβι για ζακο να το αναφερει στον Δημητρη.
 
ειναι 5.00 το πρωι δεν εχει ξυμεροσει ακομα...υπαρχει μια απιστευτη ησυχια...
ελπιζω να ειναι ο πρωτος που θα φωναξει...
 
το ευχομαι φιλε μου, ειλικρινα το ευχομαι... στα πετ σοπ να ενημερωσεις οχι μονο της πολης σου αλλα και των γυρω πολεων. Δεν θα ειναι και πολλα φανταζομαι.
 
Δημήτρη κ ρ ί μ α! Θυμάμαι πόσο σου είχε στοιχίσει όταν έχασες το πρώτο! Σου χάρισαν οι δικοί σου το Dennis για να σε παρηγορήσουν! Λυπάμαι!
 
Ρουλα ετσι ειναι... Τελος για μενα τα ζωα...
δεν νομιζω οτι θα βρεθει... Εχει ανακινοθει απο το ραδιοφωνο και τιποτα ακομα.
αυριο μπαινει στις δυο τοπικες εφιμεριδες
 
Back
Top