Γενικά Άσχημα νέα, έφυγε ο Dennis ο African grey μου

αυτο που μου εχει "καρφωθει" στο μυαλο ειναι οτι μαλον θα επρεπε να προσπαθουσα περισοτερο με τον αλλο. μεγαλυτερη ακτινα αναζητησεις, περισσοτερα πετ σοπ να ενημερωνα, δεν ξερω βασανιζομαι τις τελευταιες μερες οτι δεν προσπαθησα οσο επρεπε...


Δημήτρη έκανες ότι μπορούσες τότε, μην σε βασανίζουν οι τύψεις.
Το γεγονός το θυμάμαι ακόμα και προσπάθησα να βοηθήσω όσο μπορούσα από την μεριά μου και στις προτάσεις μου, μου απαντούσες ότι τα είχες κάνει σχεδόν όλα.
Άρα καμιά φορά παίζει ρόλο και η τύχη.
Εγώ στάθηκα τυχερή 3 φορές!
Τώρα προσέχω όσο ποτέ, δεν ξέρω εάν θα υπάρξει άλλη.

Χαίρομαι για τον Dennis. :)
 
Δημήτρη έκανες ότι μπορούσες τότε, μην σε βασανίζουν οι τύψεις.
Το γεγονός το θυμάμαι ακόμα και προσπάθησα να βοηθήσω όσο μπορούσα από την μεριά μου και στις προτάσεις μου, μου απαντούσες ότι τα είχες κάνει σχεδόν όλα.
Άρα καμιά φορά παίζει ρόλο και η τύχη.
Εγώ στάθηκα τυχερή 3 φορές!
Τώρα προσέχω όσο ποτέ, δεν ξέρω εάν θα υπάρξει άλλη.

Χαίρομαι για τον Dennis. :)
σε ευχαριστω Εlize... Νομιζω οτι θα μπορουσα να επεκτινω την ακτινα... Κατι που θα κανω γυρνοντας στην Αθήνα (μια νεα ποι δυναμικη αναζητηση).
και ισως χρειαστω την βοηθεια ολων σας...



οντος πολυ τυχερη... Προτος στις αποδρασεις...
 
πω πω... ευτυχώς...
θυμάμαι όταν έφυγε ο Regent μου είχα πλαντάξει στο κλάμα... και τον είχα μόνο τρεις μέρες!

Τώρα το σενεγαλεζάκι μου δεν παραλείπω ποτέ να το ψαλιδίσω λίγο... Επειδή είναι αφρικανάκι και είναι γεροδεμένα πουλιά αυτά, κόβω τη φτερούγα μέχρι εκεί που φτάνει η δεύτερη σειρά φτερών και αφήνω μόνο το πρώτο φτερό πτήσης (το πιο μεγάλο, έξω έξω) ώστε να μπορεί να προσγειώνεται χωρίς να χτυπάει σε περίπτωση που πέσει.
Κάντου ένα καλό κούρεμα! Είναι επικίνδυνο ένα ιπτάμενο πουλί μέσα στο σπίτι, για πολλούς λόγους!
 
πω πω... ευτυχώς...
θυμάμαι όταν έφυγε ο Regent μου είχα πλαντάξει στο κλάμα... και τον είχα μόνο τρεις μέρες!

Τώρα το σενεγαλεζάκι μου δεν παραλείπω ποτέ να το ψαλιδίσω λίγο... Επειδή είναι αφρικανάκι και είναι γεροδεμένα πουλιά αυτά, κόβω τη φτερούγα μέχρι εκεί που φτάνει η δεύτερη σειρά φτερών και αφήνω μόνο το πρώτο φτερό πτήσης (το πιο μεγάλο, έξω έξω) ώστε να μπορεί να προσγειώνεται χωρίς να χτυπάει σε περίπτωση που πέσει.
Κάντου ένα καλό κούρεμα! Είναι επικίνδυνο ένα ιπτάμενο πουλί μέσα στο σπίτι, για πολλούς λόγους!
του εχω κανει αλλα παλι πεταει αρκετα καλα...η διαφορα ειναι οτι κουραζετε γρηγορα...
 
Και εμενα ο γιουτζακος-ringneck-αυτο εκανε, πετουσε αλλα κουραζοταν παρα πολυ ευκολα!
Μεχρι που τα εκοψα λιγο περισσοτερο και δεν εκανε ουτε μια ελαχιστη πτηση, κατι το οποιο μου φανηκε λιγο επικυνδινο.
 
Back
Top