Αναπαραγωγή Έσπασα τα αυγά, τι κάνω;

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης giakap
  • Ημερομηνία Ημερομηνία
Σύννομε Γιάννη πιστεύω η συμβουλή σου περιείχε όλες τις προηγούμενες.Λίγα και καλά πουλιά τελικά αυτό είναι το σημαντικό. Για διάβασμα περί καναρινιών έχετε να μου προτείνετε καποια βιβλιογραφία; Στα αγγλικά αν γίνεται παρακαλώ. Ευχαριστώ
 
Γιάννη πάλι πας να τα μπερδέψεις, Αώου τι σου λέει ο Νίκος στο #20 . Τι δουλειά έχει το γερά πουλιά με την λάθος διαχείριση του χώρου και των πουλιών. Βάλε μια ακόμα ζευγαρώστρα και δούλεψε τον αρσενικό...
 
Γιάννη (είμαστε και πολλοί) αν απευθύνεσαι σε εμένα είπα από το να βάλει στο θηλυκιες με επιβήτορα να βάλει την πιο δυνατή ώστε να βγάλει 5 καλύτερα πουλιά από το να βγάλει 20 και ότι να ναι.
Δεν καταλαβαίνω που τα μπέρδεψα πάλι (αν λες εμένα πάλι)
Η χρήση επιβήτορα δεν έχει πάντα θετικά αποτελέσματα αυτό το κάνουν αυτοί που θέλουν να βγάλουν όσο το δυνατόν περισσότερα πουλιά χωρίς να νοιάζονται για το ίδιο το πτηνό.
Πολλές καναρες δεν ταΐζουν τα μικρά σε μεγαλύτερη ηλικία με αποτέλεσμα να τα χάνουμε αφού δεν υπάρχει πατέρας. Γιατί λοιπόν να γίνει ολό αυτό.
Καταρχήν πουλιά που δεν έχουν δεχθεί προετοιμασία για μένα είναι αδύναμοι γεννήτορες =>αδύναμοι απόγονοι
 
Αυτό ακριβώς εννοούσα ότι είπε δλδ ο Ian32. Ερασιτέχνης είμαι και προτιμώ και εγώ την ποιότητα απο την ποσότητα! Πάντως το πρόβλημα χώρου πιστεύω να λυθεί εντός της ερχόμενης εβδομάδας καθώς μαλλον θα ολοκληρωθεί η κλούβα μου. Θα ανεβάσω και photo μόλις μπορέσω. Παρακαλώ πολύ αν έχετε αγγλική βιβλιογραφία για καναρίνια υπόψην σας...
 
Back
Top