Φροντίδα Αγορά lovebird που θα ταιστεί στο χέρι

Επίσης δεν είναι και η κατάλληλη εποχή ! Θα ταλαιπωρηθει πολύ μαυτο τον καύσωνα!
 
παρε κοκατιλ ειναι πολυ παιχνιδιαρικο σε κανει πολυ παρεα και ζει πολλα χρονια
 
Επίσης δεν είναι και η κατάλληλη εποχή ! Θα ταλαιπωρηθει πολύ μαυτο τον καύσωνα!
Και τι να κάνω; να τα βάλω μέσα με κλιματιστικό;Βέβαια είναι στο εξωχικό μου που δεν κάνει τόση ζέστη

παρε κοκατιλ ειναι πολυ παιχνιδιαρικο σε κανει πολυ παρεα και ζει πολλα χρονια
Είχα κοκατίλ αλλά αναγκάστηκα να το δώσω.. Επίσης δεν ενδιαφέρομαι να πάρω άλλο είδος παπαγάλου μιας και αυτά που έχω τα έχω αγαπήσει αφάνταστα!
 
  • Like
Αντιδράσεις: Myra
Θα αφαιρεσεις τα αυγα αμεσα. Δεν κανει να ζευγαρωνουν με τετοιο καιρο.

Ο κλιματισμος κανει σχετικα κακο στα πουλια και επισης μια τετοια αποτομη αλλαγη θα ηταν επιβλαβης για τα πουλακια..
 
Θα αφαιρεσεις τα αυγα αμεσα. Δεν κανει να ζευγαρωνουν με τετοιο καιρο.

Ο κλιματισμος κανει σχετικα κακο στα πουλια και επισης μια τετοια αποτομη αλλαγη θα ηταν επιβλαβης για τα πουλακια..
Συμφωνώ! Πετάς το αυγό! Απλά! Γέννες και ζευγαρώματα του χρόνου την άνοιξη πάλι!
 
βαλε και αυγοτρωφη για να ταιζει η μαμα τα μικρα και το νου σου για πιθανον φασαριες αν τα μικρα μπαινουν στη φωλια και παραληλα η μανα θελει να ειναι στα αυγα τοτε ισως χριαστει να αλλαξεις κλουβι στα μικρα και να αφησεις το ζευγαρι μονο τουαν τα μικρα φυσικα τρωνε μονα τους.Αλλα αυγα τετοια εποχη ειναι ρισκο οπως λενε και τα παιδια για αυγα!
 
βαλε και αυγοτρωφη για να ταιζει η μαμα τα μικρα και το νου σου για πιθανον φασαριες αν τα μικρα μπαινουν στη φωλια και παραληλα η μανα θελει να ειναι στα αυγα τοτε ισως χριαστει να αλλαξεις κλουβι στα μικρα και να αφησεις το ζευγαρι μονο τουαν τα μικρα φυσικα τρωνε μονα τους.Αλλα αυγα τετοια εποχη ειναι ρισκο οπως λενε και τα παιδια για αυγα!
Τα μωρά τα έχω βάλει σε άλλο κλουβί (τρώνε μόνα τους) για να μπορεί το ζευγάρι να κλωσάει τα αυγά με την ησυχία του. Στα μωρά έφτιαξα μια φωλιά γιατί δεν έχω πρόσβαση σε πετ σοπ. Στο ζευγάρι δίνω βιταμίνες, κυγοτροφή και τα έχω όσο μπορώ στην δροσιά για να μην σκάνε...
 
Τα μωρά τα έχω βάλει σε άλλο κλουβί (τρώνε μόνα τους) για να μπορεί το ζευγάρι να κλωσάει τα αυγά με την ησυχία του. Στα μωρά έφτιαξα μια φωλιά γιατί δεν έχω πρόσβαση σε πετ σοπ. Στο ζευγάρι δίνω βιταμίνες, κυγοτροφή και τα έχω όσο μπορώ στην δροσιά για να μην σκάνε...
πολυ καλα ολα αυτα βαζε καθημερινα και μπανιεριτσα για να μπορουν τα πουλια να εχουν προσβαση σε νερο για να εχουν υγρασια στα αυγα λογο εποχης.
 
Back
Top