Γενικά Αγορα παπαγαλου απο το εκτροφειο στη Ροδο

panospiano

PB Member
Εγγραφή
21 Ιουν 2009
Μηνύματα
283
Πόλη
Λάρισα
Καλημερα σε ολους. 😉Θελω να παρω ενα ρικνεκ απο τον Αργυρου στη Ροδο;Εγω μενω οπως σας εχω πει αλλη φορα λιγο ποιο εξω απο τη Λαρισα.Λετε να ταλαιπωρηθει το πουλακι; Δεν μενω ομως πολυ μακρια. Τι λετε να κάνω;
 
σκεφτομουν και εγω να παρω, αλλα τελικα δεν πηρα για να μην ταάιπωρισω το παπαγαλο στο κτελ...

γνωμη μου αν μπορεις να πας με δικο σου μεταφορικο να το παρεις θα ειναι πολυυυ καλητερα...

αν ομως αποφασισεις να σου το στειλε με κτελ.. Καλυτερα νομιζω ειναι το φθηνοπωρο...
 
Σαν τι μεταφορικο να εχω καμια νταλικα;:D
Και να ειχα δεν γινετε να φυγω γιατι δουλευω. Μαλλον θα το παρω. Ειτε τωρα ειτε το φθηνοπωρο παλι ταλαιπωρια ειναι.Αλλα τι να κανω που εχει πολυ καλα πουλια. 😉
 
Να το παρεις! Ειναι πολυ καλο εκτροφειο και κανει πολυ καλη δουλεια με την εξημερωση των παπαγαλων! Την ταλαιπωρια του πουλιου μην την σκεφτεσαι, καθως μετα απο 1-2 μερες θα την ξεπερασει και θα συνελθει!
 
Ενα λεπτακι φίλε μου! Το ιδιο ειχα σκεφτει και εγω να κανω και απο τη ροδο και ρικνεκ..λοιπον... Ο παπαγαλος θα κανει κανενα 10ωρο να φατσει πειραια, απο εκει με τις αποσκευες θα παει στα κτελ και θα σου ερθει εσενα μετα απο ποση ώρα; Εμενα μου ελεγε οτι θα τον έχω σε λιγοτερο απο μια μερα, στο καραβι νομιζω τον περνει ενας δικος του στη καμπινα του..στο βάζει σε βαλιτσακι μεταφορας, αλλα φιλε μου σκεψου θερμοκρασια κατω στις αποσκευες... Και μιλαμε για 4 ωρες δρομο με το κτελ... Προτεινω.. Παρε την κουρσαρα σου ή ενος φιλου και κατεβα μια βολτα πειραια.. Οποτε παρτον απο εκει με το αμαξι... Θα μειωθει πολυ η ταλαιπωρια... Οσο για φθινοπωρο στο λενε απο αποψη ζεστης... Εινια καλο εκτροφεθο απο οτι μου εχουν πει οποτε μην το ψαχνεις... και ο παπαγαλος εινια σουπερ..
 
Οχι μαλλον... Δε ξέρω ακομα.. Αλλα αν παρω ναι απο εκει θα παρω.. Θα κατεβω Αθηνα και θα τον παρω απο το λιμανι... Και θα γυρησω με τρενο.. Δεν τον αφηνω με κτελ να ανεβει...
 
Μου ειπε αν θελω να τον βαλει σε μικρο κλουβι για να ειναι πιο ανετα και να εχει και νερο κλπ.Λες να εχει κανενα τραγικο τελος στο δρομο πριν ερθει; 🙄
 
Φιλε μου δε γνωριζω και δεν ειμαι Μαντης... Ειμαι active memeber εδω αλλα αυτο δε παιζει ρολο..😀!Λοιπον σοβαρα τωρα.. Εχει παρει και ο ευθυμης στη καστορια και του ήρθε μια χαρα.. Τον βαζει σε ειδικο βαλιτσακι μεταφορας καινουργιο... Αν τον παρεις εσυ θα τον ταισεις στο χερι; Εχεις ξαναταισει;Ειναι ψιλοπακέτο αν δεν το εχεις ξανακάνει... Ξερεις οτι εινια περιπου +60 ευρω απο την τιμη στο ιντερνετ?
 
o λογος που σου λεω για το κτελ ειναι οτι αυτην την εποχη κυνδινευει απο θερμοπληξια... Και το χειμωνα απο κρυομα...

το οτι θα στρεσαριστει ειναι σιγουρο... Εγω δεν θα το εβαζα σε τετοια ταλαιπωρια, αλλα αυτο ειναι πως το βλεπει ο καθενας...

οποτε εγω θα σου πω απλα αν το κανεις με κτελ.. Καλυτερα φθηνοπωρο...
 
Καταρχην Αλεξανδρε θα παρω ημερο που το εχει ταισει αυτος στο χερι και εχει απογαλακτηστει. Για την τιμη πηρα και ρωτησα ποσο κανει τηλεφωνικα. Και μου ειπε οτι τα εξοδα αποστολης ειναι 30Ε.
 
Τι εννοεις +60Ε; Δηλαδη ποσο κανει χωρις τα +60; Για δωσε μου το σαιτ με τις τιμες του γιατι εγω μπηκα σε αλλο.
 
Μιλησες με το κ Αργυρου να στα εξηγήσει; Παρτον ενα τηλ! Μπηκα αλλα δε γραφει πλεον τιμες...Απλα στην τιμη που θα σου πει να ξερεις οτι εινια και τα μεταφορικα, το κλουβι, πλοιο Ροδο-Αθηνα, κτελ Αθηνα-Λαρισα... Ειναι λεφτα και αυτα... Κυριάκος Αργυρού - Παπαγάλοι Πώληση και Αγορά - Ρόδος
 
Ναι σου λεω μιλησα. Και μου ειπε οτι 30 Ε ειναι τα μεταφορικα και για το πλοιο και για το κτελ και 15Ε το κλουβι ετσι μου ειπε. Το θεμα ειναι που θα πληρωσω σε τραπεζα λογικα; Οπως εχω ξαναπει ειμαι πιο εξω απο τη Λαρισα κοντα στα παραλια και περναει το κτελ. Πρεπει να κατεβω Λαρισα σε τραπεζα μετα αναγκαστικα η να τα παω σε ταχυδρομειο και να τα στειλω;
 
Α μιλησες γιατι με ρωτησες τι εινια αυτα τα 60 ευρω... Ε ναι εγω +15 γιατι ειμαι Θεσσαλονίκη! Δε ξερω τον τροπο πληρωμής, αυτα θα τα κονονησετε μαζι... Νομιζω μεσω τραπεζης...
 
Ρωτησα γιατι μου φανηκε περιεργο +60Ε! Αλλα ειναι επειδη εισαι Θεσσαλονικη. Οκ ευχαριστω για την βοηθεια 😉
 
Και στα κτελ στην Λαρισα πρεπει να πας απο εκει θα τον παραλαβεις, περιμενω κ εγω ζακο απο ροδο κ τα λεφτα θα τα βαλεις σε λογαριασμο τραπεζας,θα σου δωσει τον αριθμο οταν θα ειναι να στον στειλει.
 
Pano τα Lovebird μου τα πηρε ο οδηγος απο τα κτελ διπλα απο το καθησμα του και ετσι δεν ειχαν προβλημα απο την ζεστη αλλα τα Κοκατουα πηγα ο ιδιος δυο φορες Πειραια γιατι δεν ηθελα να συμβει οτιδηποτε! Μην ανυσηχεις ομως,τοσα πουλια στελνει σε ολα την Ελλαδα δεν διαμαρτυριθηκε καποιος οτι επαθε κατι ο παπαγαλος του!
 
Μου ειπε πως αν παθει κατι το πουλι, αυτος αναλαμβανει την ευθηνη.
 
Back
Top