Γενικά Αγορα παπαγαλου απο το εκτροφειο στη Ροδο

Ειναι πολυ καλος επαγγελματιας και πιστευω οτι θα το κανει! Παρτο αξιζει!
 
Οκ με πεισατε θα το παρω αλλα σε κανα 2 μερες. Θα προλαβω η θα τα παρουν;
 
Μπορείς να το κλείσεις φιλε! Σκεψου οτι θα κάνει και μια μερα να ερθει... Τωρα να σου πω οτι σε ζηλευω... Θα στο πω..😀
 
Tο ξερω οτι μπορω αλλα στελνοντας μια προκαταβολη. Εγω πρεπει να παω Λαρισα για να στειλω την προκαταβολη και δεν γινεται να παω γιατι δουλευω τις περισσοτερες ωρες. Ε δεν πιστευω να τα δωσει ολα κατι θα προλαβω. 😉
 
Toν πειρα και χθες και προχθες. Παλι; τι να του πω; Μου ειπε μονο με προκαταβολη αλλιως δεν το κραταει. Τι λες να του πω;
 
Α οκ τοτε.. Μονο με προκαταβολη τοτε τι να σου πω, στειλε καποιον δικο σου ή προσπαθησε να πας καποια στιγμη εσυ.. Καπως.. Δε ξέρω..
 
Θα δω. Εχω πολλουσ συγγενεις στη Λαρισα.Λες να ζηταει κανενα μεγαλο ποσο;
 
Ισως σου ζητησει τα μισα της τιμης του πουλιου για την προκαταβολη!
 
Καινουργια νεα σχετικα με την αγορα ρικνεκ

Καλησπερα σε ολους. Πηρα τηλεφωνο στον Αργυρου στη Ροδο για να αγορασω ενα ρικνεκ και μου ειπε οτι ειναι ημερο, αλλα σαν πουλι ειναι λιγο περιεργο και μερικες φορες κανει οτι θελει.
Ειναι γενικα περιεργο σαν πουλι. Για τελειως ημερο και πολυ παιχνιδιαρικο μου προτεινε το orange chinned εαν το ξερεται. Μου ειπε οτι μπορει να ειναι πιο ακριβο αλλα κανει πολλα κολπα. 😉Ειμαι σε δειλημα. Τι να κάνω; 🙄
 
Εγω να σου πω την αμαρτια μου το ringneck θα επαιρνα και ας εκανε παντα ο,τι ηθελε...
 
Ειμαι σε δειλημα. Τι να κάνω;
Αν δεν εισαι σιγουρος... Μη βιαζεσαι! Η αποκτηση ενος παπαγαλου ειναι ή τουλαχιστον θα πρεπε να ειναι σοβαρη υποθεση, διαβασε, μαθε καποια πραγματα για τα ειδη που σε ενδιαφερουν... Κ μετα αποφασιζεις! 🙂
 
Καλημερα.Ανατολη σιγουρος ημουν τι να παρω αλλα πηγε να μου αλλαξει γνωμη ο Αργυρου οπως ειπα πιο πανω για το orange chineed. Εγω απο την αρχη ρικνεκ ηθελα να παρω. Και τελικα ρικνεκ θα παρω.Απλα τα ρικνεκ ειναι τετοια σαν πουλια μου ειπε που οσο ημερα και να ειναι θελουν δουλεια για να καθονται στι χερι κλπ.
Το καλο ειναι οτι το εχει ταισει αυτος στο χερι και ετσι θα ειναι πολυ πιο ημερο απο αυτο που εχω εγω. 😉
 
Αν κατσεις και ασχοληθεις μαζι του δεν ειναι δυσκολο τιποτα.
Εγω τον ειχα αγορασει απο πετ σοπ και ηταν αγριος και παρολ'αυτα καταφερα και τον ημερεψα, ανεβαινε στο χερι μου, μιλουσε κλπ...
 
Φυσικα και δεν ειναι δυσκολο, αν σκεφτεις οτι ειναι μεγαλομενο στο χερι.Αυτο λεει πολλα. 😉
 
Καλημερα.Ανατολη σιγουρος ημουν τι να παρω αλλα πηγε να μου αλλαξει γνωμη ο Αργυρου οπως ειπα πιο πανω για το orange chineed. Εγω απο την αρχη ρικνεκ ηθελα να παρω. Και τελικα ρικνεκ θα παρω

Αφου εισαι σιγουρος, δεν υπαρχει διλημμα!
 
Back
Top