Γενικά Αγορα παπαγαλου απο το εκτροφειο στη Ροδο

Ιωαννα ξεχασα να σας πω οτι τον εχω κλεισει ηδη και απο βδομαδα θα ερθει. Στο μονο που κολαω ειναι οτι τα χρηματα μου ειπε να τα στειλω. Οταν το πουλι θα αρχισει να το στελνει για Λαρισα. Εαν λεω, εαν παθει κατι στο δρομο και πεθανει(ο μη γενοιτο)τοτε τι γινεται; Αν και δεν νομιζω, εαν εχεται παρει πουλια απο αυτον να μου πειτε τη γνωμη σας για το ταξιδι. 😉
 
Πανο εσυ δε μας ειπες οτι αναλαμβανει την ευθυνη αμα γινει κατι;τοτε;τι αγχώνεσαι;οπως επισης και οτι σου ειχαμε εξηγησει οτι δεν ειναι και η καλυτερη εποχη για να φερεις εναν παπαγάλο με τα κτελ... Να πας εσυ καλυτερα να τον παρεις απο πειραια... Δε καταλαβαινω την ξαφνικη ανησυχια σου...
 
Κοιτα Αλεξανδρε δεν μπορω να σας τα πω ολα γιατι απο Σεπτεμβριο μπορει να παω στο εξωτερικο σε κατι συγγενεις μου και δε θα ειμαι Ελλαδα. Γι αυτο θελω να το παρω τωρα. Σας ειπα οτι αναλαμβανει την εφθεινη αλλα δεν ηξερα οτι πρωτα θα στειλω τα χρηματα και μετα θα μου τον στειλει. Εγω νομιζα το αντιθετο.Φοβαμαι μηπως θελει να τον πληρωσω και μετα αν παθει κατι το πουλι να μου πει διαφορα.🙄
 
Προς θεου δεν ηθελα να μου πεις τι θα κανεις στη ζωη σου... (εκτος και αν ηθελες).. Απλα με προβληματησες επειδη αν ανατρεξεις στο ποστ σου.. Θα δεις μια σειρα συμβουλων και παρατηρησεων για την ενεργεια σου.. Καθως και συμβουλες απο ατομα τα οποια εχουν αγορασει απο αυτον τον εκτροφεα... Και βέβαια θα τους βάλεις τα λεφτα αρχικα. Γιατι εσυ εισαι ενα τηλεφωνο.. Πιο πιθανο εινια να τον κλεψεις εσυ κ εγω παρα αυτος εμας... Και σκεψου να κανει κατι τετοιο...
σκεψου λιγο τη διαφημιση αρνητικη θα εχει...
Οποτε παρτον παπαγαλο, δωσε τα λεφτα και με το καλο να σου ερθει... Αν γινει κατι κακο.. Πραγμα που απευχομαι... Εγω θα πηγαινα κατευθειαν σε εναν πτηνιατρο οποιος θα εκανε μια δαιγνωση για την ακριβη ώρα θανατου.. Με δαχτυλιδια, φωτογραφιες και διαγνωση.. Εισαι και νομικα καλυμενος ωστε να ζητησεις αποζημιωση...Ακομα δεν ηρθε το πουλακι το πεθαναμε...😛
 
Δεν το πεθαναμε το πουλακι ακομα δεν ηρθε αλλα και αυτο ειναι ενα ενδεχομενο. Εχεις δικιο.Αλλα αφου μου ειπε οτι αυτος αναλαμβανει την ευθυνη αποκλειεται να μην το κανει! Εγω στο τηλεφωνο τον ακουσα πολυ συμπαθητικο κυριο και μου μιλουσε 15 λεπτα και μου εξηγησε πολλα πραγματα. Θα σας πω νεα οταν με το καλο ερθει στο σπιτι. 😉
 
Ναι φιλε μου.. Αν ημουν εκτροφεας.. (οχι οτι δεν ειμαι...😀).. Θα ημουν τουλαχιστον ανοητος να μη σου σου στειλω το πουλακι... Βλεπεις τη διαφημιση γινεται για τη ροδο.. Τη θελεις παπαγαλο; Σ αυτον στη ροδο να πας... Οποτε να ημουν εγω αυτος στη ροδο δε θα ηθελα να το χασω αυτο... Και ειπαμε εσυ πηρες ενα ρικνεκ.. Ο αλλος που πειρε δυο κακατουα; Ποσο θα επρεπε να αγχωθει...ηρεμησε παλιοτυχερακια και απολαυσε τον παπαγαλο που θελω να αγορασω κι εγω...😀!
 
Ναι ο αλλος που πηρε 2 κοκατουα κατεβηκε Αθηνα και τα πηρε. Και τα Lovebirds τα εβαλε ο οδηγος διπλα του. Γινεται να μαθω ποιος θα ειναι ο οδηγος και να του το πω;Λογικα θα μου πει ο Αργυρου πιο λεωφορειο θα ειναι και ετσι θα ρωτησω. Τι λες;
 
Και βεβαια πρεπει να μαθεις τα δρομολογια τα λεωφορεια.. Ολα! Θα στελενι σε ολη την ελλαδα..σιγουρα θα εχει και αυτος τισ ακρες του και με κτελ και με ολα...
 
Κοιτα ακομα δεν εχει κατασταλαξει ποια μερα θα το στειλει. Μου ειπε η Πεμπτη για να το παρω Παρασκευη η Τεταρτη για να το παρω Πεμπτη. Θα μου πει πρωτα αυτος με πιο λεωφορειο θα το στειλει και μετα θα μαθω ποιος ειναι ο οδηγος. Σωστα;
 
Μην ανγχωνεσε, σκεψου οτι σε λιγο καιρο θελω να παρω Μακαο η ζευγαρι Ζακο! Τοτε εγω θα επρεπε να πεθανω απο την αγωνια! Ολα θα πανε καλα και ο παπαγαλος θα ειναι τελειος!
 
Γεια σου Εφθημη. Εσενα θα σου τα στειλει με το κτελ η θα πας να τα παρεις;
 
Για σου ρε Πανο,τον παρηγγειλα ενα Lovebird και θα μου το στειλει την βδομαδα που μας ερχετε γιατι εγω γυριζω Καστορια Δευτερα απο διακοπες! Δεν με συμφερει για ενα Lovebird να καψω 150ευρω βενζινι συν την ταλαιπωρια, αν ητανε Θεσ/νικη ευχαριστως να πεταγομουνα αλλα Αθηνα ειναι μακρια!



Billy ενας μεσος Ελληνας ειμαι με λιγο ακριβους παπαγαλους! 🙂Εχω σκοπο να κανω αλλο ενα ζευγαρι, η Ζακο η Μακαο και μετα τελος!
 
μπραβο σου να σαι παντα καλα γιατι να σαι σιγουρος σε ζηλευει ολο το φορουμ πιστευω
 
Και εμενα απο βδομαδα θα μου τον στειλει.Λες να κανονισει να τα στειλει την ιδια μερα; 😉
 
Πανο τωρα μιλησα μαζι του και μου ειπε θα μου το στειλει μαζι με το δικο σου την Πεμπτη η την Τεταρτη!
 
Αληθεια; Καλο! Σε εσενα λογικα με αλλο λεωφορειο. Θα σου πει και ωρες που θα ερθει; 😉
 
Απο το λιμανι και μετα λογικα θα χωρισουν οι δρομοι τους!Λες να μπερδευτει και να μου στειλει σε μενα τον ρινκ νεκ;Και πως μ'αρεσουν οι ρινκ νεκ!:D



Θα σε παρει τηλ και θα σου πει τι ωρα θα φτασει στη Λαρισα ο ιδιος!
 
ΑΑΑμια χαρα ειναι οι ρικνεκ.:D
Μπορω να πω στον οδηγο να το παρει μπροστα μαζι του; Και αν ναι πως θα ξερω τον οδηγο;Εσυ τι εκανες τον ειπες;
 
Back
Top