Γενικά Αμαζονάκια Betty & Barney

Φοίβος

PB Supporter
Εγγραφή
12 Φεβ 2008
Μηνύματα
16.352
Πόλη
Βικτώρια
Επίσκεψη εξπρες στην Ελλάδα και δεν γινόταν να μην πάω να τα δω. Τα έχω δει τόσες φορές στον ύπνο μου όσο τίποτε άλλο απο τον καημό που τα έχω. Το κλουβί ήταν στην βεράντα όταν εφτασα και πάρκαρα και τα πουλιά ακούγονταν απο μακριά να τραγουδάνε το "ήταν ένα μικρό καράβι". Μόλις έφτασα μπροστά στο σπίτι που ζουν και με είδαν πάγωσαν. Νομίζω ότι δεν πίστευαν στα μάτια τους. Η Έλενα (η κοπέλα που τα έχει) μου είπε ότι φωνάζουν "γεια σου" σε όποιον είναι στην πόρτα, σε εμένα όμως τα ΄χασαν καθώς δεν περίμεναν να με δουν. 😀

01.webp02.webp03.webp04.webp

Και βίντεο με τη γλωσσσού
Για να δείτε αυτό το περιεχόμενο χρειάζεται η συγκατάθεσή σας για τον ορισμό cookie τρίτων.
Για πιο λεπτομερείς πληροφορίες, ανατρέξτε στη σελίδα μας για τη χρήση cookies.

Για να δείτε αυτό το περιεχόμενο χρειάζεται η συγκατάθεσή σας για τον ορισμό cookie τρίτων.
Για πιο λεπτομερείς πληροφορίες, ανατρέξτε στη σελίδα μας για τη χρήση cookies.

Για να δείτε αυτό το περιεχόμενο χρειάζεται η συγκατάθεσή σας για τον ορισμό cookie τρίτων.
Για πιο λεπτομερείς πληροφορίες, ανατρέξτε στη σελίδα μας για τη χρήση cookies.
 
Ξετρελάθηκα μιλάμε. Ταξίδεψα κι αλλού εκτός απο την Ελλάδα κι είδα τόσα καινούρια πανέμορφα μέρη σε αυτό το ταξίδι κι αν με ρωτήσεις τι μου άρεσε περισσότερο θα πω το ότι το είδα τα πουλιά μου έστω για 2 φορές απο 1 ώρα. 😊 Η Μπέττυ έχει εξελιχθεί σε μεγάλη μαφία. Είναι πολύ πιο δυναμική απο τον Μπάρνι, τρώει πρώτη απο τα μπολ κι αν ο καημένος πάει να καθίσει κάπου που κάθεται αυτή πέφτει καλή "σφαλιάρα" με τη μια. Λίγο πριν τους δώσω στην Έλενα το 2017 είχε αρχίσει να δείχνει σε τι θα εξελισσόταν. 🤨 Θεωρώ ότι εύκολα θα έριχνε δαγκωνιά σε όποιον δεν γουστάρει. Συνήθως οι αμαζόνες όταν επιδεικνύονται όπως αυτή στο πρώτο βίντεο (φτερούγες μισάνοιχτες, ουρά βεντάλια και μάτια να "αναβοσβήνουν") είναι για να σου πουν να μείνεις μακριά τους. Με τον καημό που τα είχα δεν το σκέφτηκα και πολύ κι άπλωσα τα χέρια μου. 😁
 
Σας βλέπω και τα νιώθω προεκτασή σου, αυτό αποπνέεις...
Πολύ συναισθηματική γλυκειά και τρυφερή συνάντηση! Συγκινήθηκα διότι γνωρίζω πόσο πολύ τα αγαπάς 😍
 
Η Μπέττυ έχει εξελιχθεί σε μεγάλη μαφία. Είναι πολύ πιο δυναμική απο τον Μπάρνι, τρώει πρώτη απο τα μπολ κι αν ο καημένος πάει να καθίσει κάπου που κάθεται αυτή πέφτει καλή "σφαλιάρα" με τη μια. Θεωρώ ότι εύκολα θα έριχνε δαγκωνιά σε όποιον δεν γουστάρει. Συνήθως οι αμαζόνες όταν επιδεικνύονται όπως αυτή στο πρώτο βίντεο (φτερούγες μισάνοιχτες, ουρά βεντάλια και μάτια να "αναβοσβήνουν") είναι για να σου πουν να μείνεις μακριά τους. Με τον καημό που τα είχα δεν το σκέφτηκα και πολύ κι άπλωσα τα χέρια μου. 😁
θα πήρε από το μπαμπά της μάλλον... 😂
 
Πανέμορφα, πηγα να πατήσω το βιντεο (Betty opa opa !) να το δω και στο 3το δευτερόλεπτο άρχισε να φωναζει το κοκατιλ μου, ισως καποια αλλη φορα
Ε ας φωνάξει τι πειράζει, κοκατίλ είναι. 😄
 
Ε ας φωνάξει τι πειράζει, κοκατίλ είναι. 😄

Εντάξει απλά εκείνη την ώρα είχα κλειστά τα φώτα ( μονο ενα διπλα στο διαδρομο ανοιχτο να μην ειναι τελειως σκοταδι ) ήτανε στην ταϊστρα και τσιμπουσε σπορια η ανηθο π ειχα κρεμασμενο και με το που ακουσε το βιντεο τινάχτηκε και αρχισε να φωναζει με ολη τη δύναμη ειναι και φωνακλου οποτε αποφευγω να το τσιτωνω με βιντεακια και αλλα οπως εκανα με το πρωτο που ειχα για να του δώσω το έναυσμα να τραγουδήσει - φωνάξει 😂
 
Back
Top