Γενικά Οικογένεια Αμαζόνων, Phoebe, Joey, Betty & Barney

Παρακολουθώντας τη ζωή τους από φωτογραφίες μήνες τώρα (απ΄ όταν ήταν μωρά), διαπίστωσα (από παλιά) πως είχαν πάντα μια μικρή διαφορά τα δυο τους. Η απόσταση του κίτρινου ''καπέλου'' και των πράσινων πούπουλων κοντά στα ματάκια είναι μεγαλύτερη αυτή του Μπάρνι και μικρότερη στην Μπεττούλα και στις μυτούλες νομίζω πως έχουν κάτι ψιλοδιαφορές αλλά, δεν μπαίνω σε αναλύσεις! 😀! Δεν πιστεύω να μας ξαναβάλεις το ίδιο τεστ (είναι η δεύτερη φορά) γι αυτό και μαρτυράω τα... Μυστικά μου! 😛
(...όσο για το δώρο κράτα το!😎😛πλάκα σου έκανα, ο Μάριος και ο Κάρλο μου είναι υπέρ αρκετοί!:D )
 
Παρακολουθώντας τη ζωή τους από φωτογραφίες μήνες τώρα (απ΄ όταν ήταν μωρά), διαπίστωσα (από παλιά) πως είχαν πάντα μια μικρή διαφορά τα δυο τους. Η απόσταση του κίτρινου ''καπέλου'' και των πράσινων πούπουλων κοντά στα ματάκια είναι μεγαλύτερη αυτή του Μπάρνι και μικρότερη στην Μπεττούλα και στις μυτούλες νομίζω πως έχουν κάτι ψιλοδιαφορές αλλά, δεν μπαίνω σε αναλύσεις! 😀! Δεν πιστεύω να μας ξαναβάλεις το ίδιο τεστ (είναι η δεύτερη φορά) γι αυτό και μαρτυράω τα... Μυστικά μου! 😛
(...όσο για το δώρο κράτα το!😎😛πλάκα σου έκανα, ο Μάριος και ο Κάρλο μου είναι υπέρ αρκετοί!:D )

1. εισαι μαρτυριαρα
2. Πρωτα ρωτας τι κερδισες και μετα το παιρνεις πισω; 2 θα παρεις ενα που κερδισες κι ενα για να μαθεις να μαρτυρας τα μυστικα μας! :D
 
Η Μπεττουλα ειναι το αστερι της οικογενειας. Το στομα της ξεκιναει απο την ωρα που ανοιγω το πρωι το πατζουρι τους και κλεινει με το σουρουπο. Αν ξεχασω να το κλεισω καμια φορα αρχιζει κατα τις 6 με το χαραμα να φωναζει "γεια σου" "που εισαι πουλακι μου" "ελα δω" και ακολουθει ολο το ρεπερτοριο μετα απο λιγο. Το τι λενε δεν περγραφεται αλλα η μικρη ειναι ταλενταρα! Απο μωρο που ηταν το δευτερο και λιγο μικροτερο σε μεγεθος, της ειχα μια μικροτερη αδυναμια παραπανω, επειδη ηταν πιο ντελικατη. :D




Χθες ακουσαμε ενα απιθανο ρεμιξ του "ηταν ενα μικρο καραβι" με αριες απο "το φαντασμα της οπερας" που ακουνε και μαθαινουν. :D "α α α αταξι(δευτο) (μι)κρο καρα(βι) οεοε οε οε και ακολουθουν οι αριες απο το τελος του τραγουδιου που τις κανει πολυ καλα!

Για να δείτε αυτό το περιεχόμενο χρειάζεται η συγκατάθεσή σας για τον ορισμό cookie τρίτων.
Για πιο λεπτομερείς πληροφορίες, ανατρέξτε στη σελίδα μας για τη χρήση cookies.

(απο 2.33 και μετα ειναι αυτο που ξερουν) και καμια φορα λενε "δε φααα" :D

Πρεπει να βγαλω βιντεο αλλα δεν πετυχαινω ρε γμτ. 😳
 
παντα καταφερνεις να μας αφηνεις με το στομα ανοικτο δυο πανεμορφα κουκλια που ζουν σε ενα παραδείσο μπαβο!
 
μπανακι μανακι... 😎

φαινονται ισως οι σταγονες του νερου στα φτερα και στο υφος της Μπεττουλας :Dπου ειναι πρωτη μουρη στη φωτο κι επιδιωκει να πεφτει περισσοτερο νερο πανω της.
 
Επιμένω ότι είναι από τις πιο όμορφες αμαζόνες που έχω δει.
 
Πολύχρονος, καλόχρονος και πάντα χαρούμενος, να τον χαίρεσαι καθώς και όλη την οικογένεια!
 
Ευχαριστω πολυ Μαρια! Νιωθω πολυ δεμενος με αυτα τα μωρα, ειναι τα πρωτα μου μωρα και μεγαλη εμπειρια για εμενα. Ενιωθα τοσο μεγαλη ευθυνη γι'αυτα μεχρι να ξεπεταχτουν, γελαμε τοσο πολυ μαζι τους καθε μερα με τα λογια που μας λενε, με το πως τα ταιριαζουν, με τα παιχνιδια τους και με τους τοσο διαφορετικους χαρακτηρες που εχουν.

Λογω της δουλειας μου αυτη την περιοδο δεν τα χαιρομαι οσο θα ηθελα και δεν περναω τοσο χρονο μαζι τους οσο περνουσαμε το χειμωνα. Εχουν γινει πιο ανεξαρτητα και λιγο cage bound αλλα μολις τα βγαλω απο το κλουβι και τα απομακρυνω ξαναγινονται τα μωρακια που μεγαλωσα. :) Ο Μπαρνι ειναι πιο χαδιαρης, δεχεται τις αγκαλιες και τα φιλια αδιαμαρτυρητα (μονο απο εμενα). Η Μπεττουλα που ειναι κατα 3 ημερες μικροτερη, σαν κοριτσακι εχει δικης της αποψη για τα πραγματα απο οταν ακοιμη ηταν μωρο στη φωλια. Επισης δεν δαγκωνει ποτε κανεναν. Τον μπουμπουνα τον επιανα απο μωρο μεσα απο τη φωλια και δεν εβγαζε αχνα ενω η μικρη απο τη μερα που ανοιξε τα ματια της "γκρινιαζε" για ο,τι δεν της αρεσε. Αφηνει παντα τον αδερφο της να φαει καινουριες τροφες που δεν εχουν ξαναφαει, δεν δοκιμαζει ποτε πρωτη, αλλα μολις δει οτι ο Μπαρνι τρωει κατι και του αρεσει αμεσως πηγαινει να του το παρει απο το ποδι αντι να παρει δικο της κομματι απο το μπολ. :D Μετα αρχιζει το κυνηγητο μεταξυ τους μεσα στο κλουβι μεχρι που το φαγητο τους πεφτει απο το στομα και ησυχαζουν. 😎

 
Μα Ανέστη μου, εδώ έχουμε δεθεί εμείς μαζί τους που διαβάζουμε τα κατορθώματά τους είναι να μην είσαι "κολλημένος" μαζί τους;
Φτου φτου και πάλι φτου :)
 
Και σημερα εχει γενεθλια το μικρο μου κοριτσακι η Μπεττουλα! Γινεται κι αυτη 1 ετους! Χρονια πολλα μικρουλα μου να σε χαιρομαστε και να μας τρελαινεις καθε μερα με το στομα σου που δεν σταματαει παρα μονο για να φαει.:D



Σε αυτην τη φωτογραφια η Μπεττυ ειναι αυτη που καθεται πανω στο λεκανακι και ειναι περιπου 6 εβδομαδων.

Κι αλλη μια το birthday girl :)
 
Back
Top