Γενικά Αναπαραγωγή καναρινιων *2014*

ισως φετος να σου βγει ενα, κι εγω τα τελευταια 2 χρονια δαχτυλιδωνω, με κλειστου τυπου γιατι οπως ειναι ολα πρασσινα θα χασω την μπαλα, ποιο μικρο ειναι απο ποιους γονεις
 
ααα καταλαβα 😀...

εμενα βγαινουν ολα τα χρωματα και δεν μπερδευομαι...

παντως ηθελα μια φορα να δαχτιλιδωσω ετσι για την πλακα αλλα φοβαμαι οτι θα βλεπω πουλια πεταμενα κατω στον πατο

εχουν και ωραιο χρωμα φετος τα δαχτυλιδια τα ζηλεψα 😀
 
Δεν θέλω χαζομάρες...

Και βέβαια θα δαχτυλιδώσεις... Και δεν θα έχεις κανένα θέμα.

Μη δω νεοσσό χωρίς δαχτυλίδι... Θα κόψουμε τις καλημέρες.

Σωστές δουλειές.
 
Ναι μωρε Χαρη εδω θα βαλω εγω δαχτυλιδια που δεν εχω καν εμπειρία! Βασιλη θυμάμαι εσυ οταν ηταν να δαχτυλιδωσεις ζηταγες βοήθειες 😀 φετος να ερθω να δαχτυλιδοσω καμια μικρουλα να την βαλω και στην τσεπη μου;
 
Χαρη ολοι χομπιστες ειμαστε, αλλα δοκιμασε το εχει αλλη φαση και ωραια εμπειρια, παρε μερικα και δοκιμασε
IMG_0352_zps8c66b4e6.jpg
 
ρε παιδια, θα χασω πουλια εγω αμα βαλω δαχτυλιδια, δεν τα χω μαθει ετσι... η θυληκια θα τα ριμαξει τα καημενα.

βασιλη ντροπη σου, νομιζα ησουν φιλος :D

πανο με πορωσες, κρυψε τις φωτο 😀
 
Βασιλη θυμάμαι εσυ οταν ηταν να δαχτυλιδωσεις ζηταγες βοήθειες 😀 φετος να ερθω να δαχτυλιδοσω καμια μικρουλα να την βαλω και στην τσεπη μου;

Ολοι έτσι ξεκινήσαμε.

Τίποτα δεν είναι... Πανεύκολο.

Και είναι και πιο ωραίο το πουλάκι με δαχτυλίδι.

Αν είναι και καρδερίνα, δεν σας λέω τίποτα.

Τρέλα.

;)
 
Πες μου οταν πανε 6 ημερων και θα ειμαι εξω απο την πορτα σου να δω πως θα ναι με δαχτυλιδια και πως χωρις χοχοχοχο

Παω για καμια 20 πουλια εγω φετος αντε να δουμε!
 
Χαρη παρε τα απλα οπως αυτα που θα παρω εγω επειδη δεν ειμαι σε συλλογο!
Μην λες αυγο και εμφανιστουν τιποτα τσακωμοι παλι!
 
βασιλη θα δουμε, ειναι και ενα θεμα που θα βρω, εγω πρεπει να ψαξω να μου δωσουν δεν εχω δικο μου κωδικο
 
Ian32
Πες μου οταν πανε 6 ημερων και θα ειμαι εξω απο την πορτα σου να δω πως θα ναι με δαχτυλιδια και πως χωρις
απο την 4-5 μερα τα βαζω εγω, γιατι στην 6η ειναι καπως σφιχτα και περσι πληγωσα ενα δυο
 
κλειστου τυπου με κωδικο εκτροφεα; γιατι εγω τα ειχα ψαξει και δεν ειχαν
 
Χαρη οχι χωρις κωδικό εκτος αν γραφτείς σε σύλλογο μονο τον αριθμό και την χρονια θα γραφουν.
 
ρε παιδια, θα χασω πουλια εγω αμα βαλω δαχτυλιδια, δεν τα χω μαθει ετσι
Τα καναρίνια δεν έχουν πρόβλημα με τα δαχτυλίδια. Τα περιστατικά που αναφέρονται κατά καιρούς, είναι μεμονωμένα.
 
Καναρινια που δεν εχουν δαχτυλιδια για γεννιες το δαχτυλιδι το περνανε για σκουπιδι και προσπαθουν να το καθαρησουν. Με αποτελεσμα να βρισκεις νεοσσους πεσμενους κατω... Προσπαθουν να βγαλουν το ανεπιθυμητο στολιδι
 
Ναι, θεωρητικά. Δοκίμασε όμως σε *καναρίνια* και πες μου το ποσοστό των νεοσσών που πέταξαν οι γονείς απ' τη φωλιά λόγω δαχτυλιδιού. :)
 
Και βέβαια. Θα είναι καλό. Κάθε καινούργια παρατήρηση, μόνο καλό κάνει.
 
Back
Top