Γενικά Αναπαραγωγή καναρινιων *2014*

😀 ανταλλαγη το κανω με τον πετ σοπα του δινω 10 κιλα τσιπουρες παιρνω ενα τσουβαλι τροφη :)
 
α δεν μας τα χες πει αυτα. Για τον πετσοπα τσιπουρες σε μας τζαμπα; 😀
 
Βρε παιδιά, το φόρουμ δεν είναι τσατ. Χρησιμοποιήστε σας παρακαλώ τα προσωπικά μηνύματα για ψιλή κουβεντούλα. Σας δίνεται η δυνατότητα άλλωστε να συμπεριλάβετε περισσότερα από ένα άτομα στα ΠΜ.
 
αν βρεις χρονο σταυρο διεγραψε ολα τα offtopic ολα ομως και εκει με τα χαρτια υγειας ειχαμε ξανα ξεφυγει...

Εχεις δικιο...

Αλλα θα κανω μια ενσταση σε κατι... Ποιος σου ειπε οτι δεν χρησιμοποιουμε τα πμ; χα χα... (σβησε και αυτο το μνμ)

και απο εδω και περα δεν ξανα ξεφευγουμε απο το θεμα.
 
Παιδια καλα λεει ο Σταυρος ας μην το παρακανουμε... Επειδη με ρωτησατε παντως τα κοινα θελω να δωσω γιατι δεν μπορω και κοινα και τιμπραντο.
Χαρη τα μωρα ποσων ημερων ειναι; Εβαλες λαχανικα στην διατροφη τους;
 
8 ημερων περιπου... Νομιζω...

οχι ουτε λαχανικα ουτε φρουτα ακομα.

οταν πανε αγρινιο θα φανε λαχανικα...
 
😀... εχεις απολυτο δικιο... χαθηκα

τα πουλακια τα πηρα αγρινιο ειναι και τα 4 μια χαρα.

ειναι σε κλουβα 100αρα μιας και τα καναρινια που ειχα αφησει αγρινιο ειναι στα μαυρα τους τα χαλια και εχω δωσει αρκετα (εδωσα δυο αρσενικα τις τελευταιες μερες)

ΦΩΤΟ εβγαλα μια στα γρηγορα τωρα που κοιμουνται

DSC_0414.JPG
 
η μανα μου εβαλε μια μερα πριν ερθω φωλια στην ασπρη την καναρα, για να χαζεψει. Ετσι μου ειπε. Δεν με ρωτησε.

το αποτελεσμα ηταν οταν ερθω να βρω χτισμενη ολη την φωλια (την εφτιαξε με χαρτια απο τον πατο) και αβατευτα εφοσον δεν ειχε αρσενικο. Αστα μανταρα, μολις ηρθα εβγαλα την φωλια ας την εχτισε και γεννησε μονο δυο μεχρι στιγμης στον πατο... Επισης εβαλε διπλα της ενα αρσενικο απυρωτο, γνωριστηκαν και δεν θελει αλλον τωρα.

τεσπα εγω λογω σπουδων, αργησα αυτη τη φορα να ερθω και εγιναν ολα χαλια
 
Ρε χάρη χάθηκες και δεν μας μιλάς να σου πούμε τα νέα μας... Να χαίρεσαι τα μικρά! Είναι σε 100 με άλλα χωρίς θέμα;
 
παιδια φωτο δεν εχω αλλα ετσι να κανω μια καταγραφη με το τι αναπαραγωγες εχω κανει μεχρι στιγμης.

Εχω 2 ζευγαρια αυτη τη στιγμη.

Το ενα ζευγαρι εβγαλε στην πρωτη γεννα 4 πουλια και στην δευτερη (τωρα) 5.. Τα οποια μεγαλωσαν ολα κανονικα.

Το αλλο ζευγαρι παλι εβγαλε 4 στην πρωτη γεννα και την θυληκια σκευτομαι να μην την βαλω για αλλη γεννα λογω μεγαλης ηλικιας...

Γενικα δεν εχω και παρα πολυ χρονο να ασχοληθω με ολα τα πραγματα, και γι αυτο τα βαζω οσο το δυνατον λιγοτερες γεννες να κανουν.
 
Back
Top