Αναπαραγωγή Αναπαραγωγη των Budgie μου

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης Ariadnh
  • Ημερομηνία Ημερομηνία
Ξεκίνα με το να βάζεις το χέρι σου μέσα στη φωλία να συνηθήσει, και σιγά σιγά να το πλησιάζεις! Όταν σ αφήσει να το ακουμπήσεις, ανέβασε το στη χόυφτα σου! Προσοχή μόνο μη σου φύγει, γιατί τα έχεις και έξω! Αν και δεν πετάει ακόμα, αλλά...
 
Μετα την τρομαρα που θα παρει και τον επιστρεψω πισω.. Θα μεινει στην φωλια ή θα θελει να βγει;

Ξεκίνα με το να βάζεις το χέρι σου μέσα στη φωλία να συνηθήσει, και σιγά σιγά να το πλησιάζεις! Όταν σ αφήσει να το ακουμπήσεις, ανέβασε το στη χόυφτα σου! Προσοχή μόνο μη σου φύγει, γιατί τα έχεις και έξω! Αν και δεν πετάει ακόμα, αλλά...

Δεν τα εχω εξω. Το κλουβι το εχω μεσα σε κλούβα -δωματιο.
 
Μετα την τρομαρα που θα παρει και τον επιστρεψω πισω.. Θα μεινει στην φωλια ή θα θελει να βγει;

Μια χαρά θα μείνει! Εκεί είναι το σπίτι του! Αλλά και να μην μείνει δεν τρέχει κάτι, έτσι κι αλλιώς έτοιμος είναι όπως είπε και ο Φοίβος!

Δεν τα εχω εξω. Το κλουβι το εχω μεσα σε κλούβα -δωματιο.

Ε, τότε ακόμα καλύτερα! Άντε βάλε μπρος, και μην ανησυχείς! Θα σε ξετρελάνει ο μικρούλης όταν θα κάθεται στο χέρι σου! ( όχι οτι δεν το έχει κάνει ήδη!😉 )
 
Το σπορακι μου μολις βγηκε απο την φωλια. Οι γονεις ασχολούνται με την φωλια. Θα ξανά ζευγαρώσουν..

Που είναι η φώτο να το κρατάς ήμερο στα χέρια σου και να σου δίνει φιλάκια, οεο; :D
 
χαχα.. Δεν θελω να το κρατήσω στα χερια. Θα θελει χρονο μετα και σημασία. Δεν θα μπορω να του τα δωσω οποτε ειναι κριμα. Παντως ειναι κουκλακι.

Οι γονεις τους βλεπω να πανε δευτερο γυρο. Ασχολούνται με την φωλια πολυ.
 
Όταν διαπιστώσεις ότι αυτονομήθηκε πλήρως σε σχέση με την διατροφή του και δεν ζητάει τροφή από τους γονείς. Όσο ζητάει έστω και για ψυχολογικούς λόγους, το αφήνεις μαζί τους.
Επίσης φυσικά αν δεις προσπάθεια νέας αναπαραγωγής, γιατί ίσως γίνουν επικίνδυνα τα πράγματα για το μικρό.
Θέλει παρατήρηση τώρα.
 
Back
Top