Αναπαραγωγή Αναπαραγωγη των Budgie μου

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης Ariadnh
  • Ημερομηνία Ημερομηνία
Θα θελει και γυναικααα. 😀. Πιστεύω θα ειναι αρσενικο :)

Σε κανένα τρίμηνο θα έχουμε ασφαλείς ενδείξεις του φύλου του! Όσο για νύφη, ουυυ! την καλύτερη θα του βρούμε! Που ξέρεις, μπορεί και να συμπεθερέψουμε! (αν, εί, και εφόσον :D...)!
 
Μετα την τρομάρα που περασα οταν εβαλα ροκανιδι δεν ξανα ενοχλησα την φωλιά. Γιαυτο δεν τον έπιασα καθολου στα χερια μου.
 
Μετα την τρομάρα που περασα οταν εβαλα ροκανιδι δεν ξανα ενοχλησα την φωλιά. Γιαυτο δεν τον έπιασα καθολου στα χερια μου.

Ε άντε πιάστο τώρα σιγά σιγά. Είναι έτοιμο να βγει κι αμα βγει ίσως να μην κάθεται να το πιάσεις. 2-3 φορές την ημέρα απο ένα δεκάλεπτο-τέταρτο είναι καλά.
 
😀 σε καταλαβαίνω Αριαδνη! Είναι κουκλί! Πεθύμησα κι εγώ μικρά ❤️️️️

Άντε παιδί μου, βάλτους μια φωλίτσα να στεγάσουν τον έρωτά τους τα πιτσουνάκια σου!😉

Μετα την τρομάρα που περασα οταν εβαλα ροκανιδι δεν ξανα ενοχλησα την φωλιά. Γιαυτο δεν τον έπιασα καθολου στα χερια μου.

Από δω και πέρα δεν έχει πρόβλημα Αριάδνη μου! Σιγά σιγά ξεκίνα να σε συνηθήσει! Άλλωστε και τότε, όπως αποδείχθηκε, τυχαίο ήταν!
 
Απλα να το κραταω; Αυτα αμα τα πιανεις νομίζεις θα πάθουν ανακοπή

Δεν παθαίνουν τίποτα, είσαι πολύ φοβιτσιάρα τελικά. :D

Απλά να το κρατάς στην αρχή, αν δεις και δεν πασχίζει να φύγει απο τη χούφτα σου δοκίμασε ΜΕΣΑ στο σπίτι πάντα να την ανοίξεις να δεις αντιδράσεις. Με κλειστές πόρτες, κουρτίνες κι ασφαλισμένο απο κινδύνους δωμάτιο. Λογικά δεν θα πετάξει πολύ αν πετάξει για πρώτη φορά, κανένα ψιλο-πετάρισμα να περιμένεις κι αν.
 
Back
Top