Γενικά Αποκτήσαμε ένα ζευγάρι lovebirds

Ιωάννα συγνώμη που σου το λέω αλλά θεωρώ πως στο κλουβί με τα λοβακια χρειάζεται τουλάχιστον αλλη μια πατηθρα. Όπως και στον Ορφέα, πρέπει να του αλλάξεις τις πλαστικές πατηθρες με ξύλινες. Φιλικά πάντα.
Ναι το ξερω για τα ποδαρακια τους... Εχω μια μεγαλη (του μετρου) και πρεπει να την κοψω, δεν παιρνει αλλη αναβολη!
[automerge]1549716879[/automerge]
Δεν έχουν τον ίδιο χαρακτήρα με τα μπατζι. Τα λοβακια και τα παροτλετ είναι πολύ τζαναμπετικα και δυναμικά. Και τα δικά σας δεν είναι μικρα και είναι και δύο μαζί κάτι που κάνει τα πράγματα πιο δύσκολα αλλά είμαι σίγουρη ότι σε λίγο καιρό θα τα έχετε καταφέρει.
Δεν ξερω αν τα καταφερω να τα εξημερωσω πληρως! Δεν εχω απαιτησεις... Ισα ισα να τα καθαριζω να βγαινουν κ λιγο απ το κλουβι να ξεμουδιαζουν και να μου κανουν καμια τσαχπινια και θα λιωσω...😀
 
Καλησπέρα Ιωάννα! Καλώς όρισαν τα καινούρια σας παπαγαλάκια! Πανέμορφα με τους κλασικούς χρωματισμούς ενός peach faced lovebird! Να σας ζήσουν πολλά πολλά χρόνια και να τα χαίρεστε! Εύχομαι να ημερέψουν και να είναι πιο ανεκτικά στην παρουσία σας!👍
 
Καθαριζοντας τα φασαριοζικα λοβ το παιχνιδακι τους εβγαλε χρωμα... Ειναι ασφαλη;να τα ξαναβαλω στο κλουβι; Εβαψε και το χερι μου...
View media item 21789[automerge]1549723778[/automerge]
View media item 21790Καναμε καλη δουλεια!ψιλοκαθαριστηκαμε επιτελους!
[automerge]1549723889[/automerge]
View media item 21792 και ειμαστε αρκετα χαρουμενα!
 
Τελευταία επεξεργασία:
Το παιχνιδάκι το είχαν ή τους το πήρες εσύ; Μήπως το έπλυνες;
Το ειχαν και το επλυνα, δεν επρεπε;
[automerge]1549724157[/automerge]
Και μένα ξεβάφουν... Νομίζω αν δεν ήταν ασφαλή, δε θα ξέβαφαν...
Ναι αλλα δεν την τρωνε την βαφη;
 
Όχι, προς Θεού καλά έκανες και το έπλυνες. Και εμένα ξεφαβουν καμία φορά δεν είναι τίποτα, μην φοβάσαι 😉
Οκ, απλα τα ξυλινα του ορφεα δεν ειχαν χρωμα κ δεν ηξερα οτι ξεβαφουν..
 
Σταματησαν να φωναζουν!
Πως;βγηκε εξω το ενα... Κατα πασα πιθανοτητα ο σαμπαστιαν ειναι, δεν τα ξεχωριζω αν δεν καθονται διπλα... Εκανε μια βολτα μες το δωματιο και καθεται πανω στο κλουβι. Μεσα δεν μπαινει με τιποτα... Πονταρω στην πεινα του, αλλα... Εχουμε ησυχια... Επικοινωνουν κ με τον ορφεα και γινεται πανυγηρι! Το αλλο παλι καθεται ολη μερα αναποδα. Γι αυτο νομιζω οτι ειναι η ροζη! Ειναι κ πιο στρογγυλη!
 
Σταματησαν να φωναζουν!
Πως;βγηκε εξω το ενα... Κατα πασα πιθανοτητα ο σαμπαστιαν ειναι, δεν τα ξεχωριζω αν δεν καθονται διπλα... Εκανε μια βολτα μες το δωματιο και καθεται πανω στο κλουβι. Μεσα δεν μπαινει με τιποτα... Πονταρω στην πεινα του, αλλα... Εχουμε ησυχια... Επικοινωνουν κ με τον ορφεα και γινεται πανυγηρι! Το αλλο παλι καθεται ολη μερα αναποδα. Γι αυτο νομιζω οτι ειναι η ροζη! Ειναι κ πιο στρογγυλη!
Δηλαδή το ένα τώρα είναι έξω;
 
Δηλαδή το ένα τώρα είναι έξω;
Ηταν... Μπηκε μονο του κ εκλεισα γρηγορα γρηγορα την πορτα..😀
[automerge]1549806691[/automerge]
Γιαννη αν ρωτησες για την καραντινα ειναι σε αλλο δωματιο τα πουλια...
[automerge]1549806814[/automerge]
Παιδια ξανα φωναζουν, αληθεια τωρα; Μας βγηκε σουρτουκι αυτο;
 
Ηταν... Μπηκε μονο του κ εκλεισα γρηγορα γρηγορα την πορτα..😀
[automerge]1549806691[/automerge]
Γιαννη αν ρωτησες για την καραντινα ειναι σε αλλο δωματιο τα πουλια...
[automerge]1549806814[/automerge]
Παιδια ξανα φωναζουν, αληθεια τωρα; Μας βγηκε σουρτουκι αυτο;
Πάντα έτσι θα κάνουν, δεν μπορείς να τα σταματήσεις!
 
Πάντα έτσι θα κάνουν, δεν μπορείς να τα σταματήσεις!
Σοβαρα τωρα. Αυτα σταματανε μονο οταν κοιμουνται! Παει, θα μας διωξουν απ την πολυκατοικια!
 
Πιστεύω πως κάνουν τόση φασαρία γιατί νιώθουν ανασφάλεια. Το πρώτο μου lovebird έκανε σαν τρελό στην αρχή που το πείρα, είχε 2 μήνες και που φώναζε όταν έβλεπε κάποιον στο δωμάτιο. Μετά μας συνήθισε και το ελαττωσε. Όταν του πήρα και το άλλο... ΕΠΙΤΈΛΟΥΣ ΕΊΧΕ ΒΓΆΛΕΙ ΤΟΝ ΣΚΑΣΜΟ! Αλλα καμία φορά φωνάζουν και τα 2 μαζί.
 
Τα λοβάκια είναι αξιαγάπητα αλλά φασαριόζικα... και με διαπεριστική στριγγλιά...
Αλλά είναι γλύκες :)
Διαπεραστικη; Πλακα κανεις!
[automerge]1549808126[/automerge]
Πιστεύω πως κάνουν τόση φασαρία γιατί νιώθουν ανασφάλεια. Το πρώτο μου lovebird έκανε σαν τρελό στην αρχή που το πείρα, είχε 2 μήνες και που φώναζε όταν έβλεπε κάποιον στο δωμάτιο. Μετά μας συνήθισε και το ελαττωσε. Όταν του πήρα και το άλλο... ΕΠΙΤΈΛΟΥΣ ΕΊΧΕ ΒΓΆΛΕΙ ΤΟΝ ΣΚΑΣΜΟ! Αλλα καμία φορά φωνάζουν και τα 2 μαζί.
Μια χαρα προσαρμοστηκαν νομιζω... Ειδικα ο αραενικος εκανε κ μπανιο το πρωι... Τι να πω;
 
Σοβαρα τωρα. Αυτα σταματανε μονο οταν κοιμουνται! Παει, θα μας διωξουν απ την πολυκατοικια!
Μάλλον ο Γιάννης εκτός από τη διαπεραστική φωνή εννοεί ότι επίσης πάντα θα το σκανε από το κλουβί 🤣
 
Μάλλον ο Γιάννης εκτός από τη διαπεραστική φωνή εννοεί ότι επίσης πάντα θα το σκανε από το κλουβί 🤣
Αχου... Τι καλα! Κ εγω μαλωνα το παιδι γιατι νομιζα οτι αυτη φταιει...😳😛
 
Back
Top