Γενικά Αποκτήσαμε ένα ζευγάρι lovebirds

Αλήθεια τώρα... Τι στο καλο πρέπει να κάνω; Πόσες μέρες κ
😀 άφησε τα να χαρούν τον έρωτα τους

Ποιον έρωτα Ζωή;
Για να ερωτευτούν αυτά θα χαλάσω εγώ το σπίτι μου; 😂
[automerge]1562928296[/automerge]
Ο Σεμπάστιαν οταν τον ψαχνει η Ιωαννα φωναζοντας "βρεεεεεε τι ειναι τουτα;"
View attachment 65065
Και στου βοδιού το κέρατο να κρυφτεί θα του το κόψω!
 
Αλήθεια τώρα... Τι στο καλο πρέπει να κάνω; Πόσες μέρες κ

Ποιον έρωτα Ζωή;
Για να ερωτευτούν αυτά θα χαλάσω εγώ το σπίτι μου; 😂
[automerge]1562928296[/automerge]

Και στου βοδιού το κέρατο να κρυφτεί θα του το κόψω!
Είναι κι αυτό 😂
Πάντως τώρα που έχεις κάνει ωοσκοπηση και τα τρία πρώτα είναι γονιμοποιημένα μπορείς να αφαιρεις τα καινούρια μόλις τα κάνει ώστε να μείνετε στα τρία.
 
Είναι κι αυτό 😂
Πάντως τώρα που έχεις κάνει ωοσκοπηση και τα τρία πρώτα είναι γονιμοποιημένα μπορείς να αφαιρεις τα καινούρια μόλις τα κάνει ώστε να μείνετε στα τρία.
Πώς θα το κάνω αυτό?το καινούριο δεν βγαίνει σε άλλο χρώμα! Ωοσκοπηση σε όλα μέχρι να το βρω;δεν είναι επικίνδυνο για τα πρώτα κάθε τόσο να τα πιάνω;
 
Πώς θα το κάνω αυτό?το καινούριο δεν βγαίνει σε άλλο χρώμα! Ωοσκοπηση σε όλα μέχρι να το βρω;δεν είναι επικίνδυνο για τα πρώτα κάθε τόσο να τα πιάνω;
Η αλήθεια είναι ότι η φωλιά που βρίσκεται μέσα στο κλουβί δεν βοηθάει πολύ αλλά αν θέλεις να μείνεις στα τρία θα πρέπει να το κάνεις. Εξάλλου αν είναι γονιμοποιημένο και το σημερινό, που μάλλον θα είναι, δεν ξέρω πόσες πιθανότητες έχει να επιβιωσει όντας μια εβδομάδα μικρότερο από το μικρότερο από τα άλλα τρία 😏 ποτέ δεν ξέρεις βεβαια
 
Η αλήθεια είναι ότι η φωλιά που βρίσκεται μέσα στο κλουβί δεν βοηθάει πολύ αλλά αν θέλεις να μείνεις στα τρία θα πρέπει να το κάνεις. Εξάλλου αν είναι γονιμοποιημένο και το σημερινό, που μάλλον θα είναι, δεν ξέρω πόσες πιθανότητες έχει να επιβιωσει όντας μια εβδομάδα μικρότερο από το μικρότερο από τα άλλα τρία 😏 ποτέ δεν ξέρεις βεβαια
Αν δεν τα επηρεάζει θα το κάνω... Το πολύ πολύ να χαλάσει το κλουβί άνοιξε κλεισε από πάνω!
 
Αν δεν τα επηρεάζει θα το κάνω... Το πολύ πολύ να χαλάσει το κλουβί άνοιξε κλεισε από πάνω!
Τις προηγούμενες φορές πως άνοιγες τη φωλιά; Άνοιγες το κλουβί από πάνω;
 
Τις προηγούμενες φορές πως άνοιγες τη φωλιά; Άνοιγες το κλουβί από πάνω;
Απλά για να τα δω ανοίγω απ' την πορτα. Μπροστά. Για να δω τα αβγά το άνοιξα μισό απο πανω (με την βοήθεια του συζύγου) μη γίνει τίποτα καταλάθος και τα σπάσω στα κάγκελα...
 
Απλά για να τα δω ανοίγω απ' την πορτα. Μπροστά. Για να δω τα αβγά το άνοιξα μισό απο πανω (με την βοήθεια του συζύγου) μη γίνει τίποτα καταλάθος και τα σπάσω στα κάγκελα...
Τα πουλάκια δεν ενοχλήθηκαν με αυτή τη διαδικασία; Τι να πω, πολύ δύσκολο μου φαίνεται όλο αυτό. Αν νομίζεις ότι θα τα καταφέρεις χωρίς ατύχημα και χωρίς να εγκαταλείψει το ζευγάρι σου τη φωλιά, να το κάνεις αλλά πριν περάσει η σημερινή ημέρα. Αλλιώς θα αποδεχτείς απλά ότι θα γίνετε πολύτεκνοι 😂
 
Ιωάννα @Ιωάννα αυγό βάζουμε για την πρωτεΐνη και τα υπόλοιπα θρεπτικά στοιχεία και λιγότερο για το ασβέστιο. Για το τελευταίο χρησιμοποιούμε σουπιοκόκκαλο κυρίως. Το ότι ξαναέκανε αυγό μετά από μια εβδομάδα σημαίνει ότι δεν είχε ολοκληρώσει την πρώτη γέννα, μπορεί και από έλλειψη ασβεστίου. Αν δεν έχεις δώσει υγρό ασβέστιο, όπως σου είχα πει, δώσε άμεσα. Αφού δεν θέλεις άλλα αυγά πέτα τα καινούργια όπως σου είπε η Ζωή @ζιζι αφού πρώτα τα τσεκάρεις και ελπίζεις να σταματήσει στο πρώτο ή στο δεύτερο.
 
Αν δεν έχεις δώσει υγρό ασβέστιο, όπως σου είχα πει, δώσε άμεσα. Αφού δεν θέλεις άλλα αυγά πέτα τα καινούργια όπως σου είπε η Ζωή @ζιζι αφού πρώτα τα τσεκάρεις και ελπίζεις να σταματήσει στο πρώτο ή στο δεύτερο.
Ασβέστιο που βαζεις στο νερό εννοείς έτσι;
 
Σβήσε γρήγορα το φως να μην προλάβουν να κάνουν και τίποτα άλλο πριν τον ύπνο 😂
Με το που μπήκε στη φωλιά το έσβησα!
Όλη μέρα το βλέμμα μου εκεί είναι μη νομίζεις!
Να προλάβω το έγκλημα!🤪🧐
 
Με το που μπήκε στη φωλιά το έσβησα!
Όλη μέρα το βλέμμα μου εκεί είναι μη νομίζεις!
Να προλάβω το έγκλημα!🤪🧐
Άλλοι παρακαλάνε να τα δουν να ζευγαρώνουν και άλλοι δεν μπορούν να τα συγκρατήσουν. Οι αδικίες της ζωής 😁
Το εβγαλες τελικά το σημερινό το αυγό;
 
Άλλοι παρακαλάνε να τα δουν να ζευγαρώνουν και άλλοι δεν μπορούν να τα συγκρατήσουν. Οι αδικίες της ζωής 😁
Το εβγαλες τελικά το σημερινό το αυγό;
Το έβγαλα, δεν είμαι για αλλά αβγά! φτάνουν τρία...
 
αυγο δινουμε να φανε μεχρι να κανει το πρωτο αυγο η θυληκια! Μετα το σταματαμε κ ξαναδινουμε αφου αρχισουν κ βγαινουν τα μωρα!
Έχεις δίκιο... Νόμιζα ότι το σταματαω μολις βγουν τα μικρά! Το διορθώσαμε!😉
 
Είστε στην μια εβδομάδα απο το τρίτο αυγό ή απο το πρώτο; Ίσως ξεκίνησε κιόλας δεύτερο κύκλο ωοτοκίας. Ενισχυμένη διατροφή και σύντροφος τούρμπο ίσως να την έβαλαν άμεσα και πάλι στη διαδικασία.
 
Back
Top