Γενικά Αποκτήσαμε ένα ζευγάρι lovebirds

Επιτελους ησυχασαμε...
μαλλον δεν ειναι και πολυ κοινωνικα τα δικα μας λοβακια... Τα βλεπω απ την πορτα, με βλεπουν κ αυτα και καθονται στην πατηθρα ησυχα και ομορφα και γλυκουλια και ξυνονται και τρωνε και φιλιουνται...
μολις μπω στο δωματιο... Ανεβαινουν τερμα πανω στο κλουβι και φωναζουν λες και τα σφαζω...🙄😳
μηπως πρεπει να φερω αυτα στο σαλονι για να με συνηθισουν και να παω μεσα τον ορφεα; Επιτρεπεται τωρα να κανω τετοια αλλαγη λογω καραντινας;
 
Καλημέρα...
Δεν ήξερα πού να το γράψω!
ΤΕΤΑΡΤΟ αβγό στη φωλιά!
Μετα από μια εβδομάδα ακριβώς! Φταίει το αβγό που τους έδινα τόσες μερες, φταίει το σουπιοκοκκαλο που τσάκιζαν τώρα τελευταία;
Υπήρχε κίνδυνος για δυστοκια; Ήταν λίγο πρησμένη και την παρακολουθούσα! Ευτυχώς όλα καλά...χθες δεν βγήκε καθόλου απ' την φωλιά κ άρχισα να ανησυχώ οπότε με το που ξύπνησα άνοιξα λίγο την φωλιά και να σου το! Ελπίζω να τελειώσει με τα αβγά... Να μην κάνει άλλο!
 
Ο Σεμπάστιαν μας βγήκε λίγο "πηδηχτουλης"...
Να τον αλλάξω κλουβι η θα επηρεάσει την θυληκια; Κάθε φορά που βγαίνει απ' την φωλιά η ροζη δεν την αφήνει σε ησυχια!🥺
 
Ο Σεμπάστιαν μας βγήκε λίγο "πηδηχτουλης"...
Να τον αλλάξω κλουβι η θα επηρεάσει την θυληκια; Κάθε φορά που βγαίνει απ' την φωλιά η ροζη δεν την αφήνει σε ησυχια!🥺
AXAXAXAXA λίγο "πηδηχτούλης" γελάω κλαίγοντας 😂
Νομίζω οτι εφ' οσον ζουν μαζί ο χωρισμός τους δενθα είναι και ότι καλύτερο.Ίσως όμως ενδείκνυται σε περιπτώσεις γεννητουριών. Καλύτερα να σε συμβουλέψουν τα παιδιά που ξέρουν από τέτοιες "καταστάσεις".
 
AXAXAXAXA λίγο "πηδηχτούλης" γελάω κλαίγοντας 😂
Νομίζω οτι εφ' οσον ζουν μαζί ο χωρισμός τους δενθα είναι και ότι καλύτερο.Ίσως όμως ενδείκνυται σε περιπτώσεις γεννητουριών. Καλύτερα να σε συμβουλέψουν τα παιδιά που ξέρουν από τέτοιες "καταστάσεις".
Είναι δεύτερη φορά αυτή τη βδομάδα που τους πιάνω στα πρασα!
Ρε συ... Τι κάνεις εκεί; Και τσουπ την αφήνει!
Η καημένη πάει τρέχοντας πάλι στη φωλιά!
[automerge]1562927224[/automerge]
😂
Ιωάννα, προσπάθησε να περιορίσεις έως και να κόψεις το αυγό μέχρι να βγουν οι νεοσσοί.
Οκ... Το έδινα για το ασβέστιο κυριως! Το σταματάω!
 
Είναι δεύτερη φορά αυτή τη βδομάδα που τους πιάνω στα πρασα!
Ρε συ... Τι κάνεις εκεί; Και τσουπ την αφήνει!
Η καημένη πάει τρέχοντας πάλι στη φωλιά!
😀 καλα Ιωάννα έχω λυθει στα γέλια. Μήπως να τον μετονόμαζες σε "Καζανόβα"; Ε, βγηκε ερωτιάρης ο καημένος, αλλά και η μικρούλα δε λέει όχι οπως βλέπω. Ε, αγαπήθηκαν τα παιδιά, τράβα τα μαλιά σου τώρα 😛
 
Είναι δεύτερη φορά αυτή τη βδομάδα που τους πιάνω στα πρασα!
Ρε συ... Τι κάνεις εκεί; Και τσουπ την αφήνει!
Η καημένη πάει τρέχοντας πάλι στη φωλιά!
[automerge]1562927224[/automerge]

Οκ... Το έδινα για το ασβέστιο κυριως! Το σταματάω!
Να τους ξαναβάλεις σουπιοκοκκαλο εάν δεν το έχεις κάνει ήδη.
 
😀 καλα Ιωάννα έχω λυθει στα γέλια. Μήπως να τον μετονόμαζες σε "Καζανόβα"; Ε, βγηκε ερωτιάρης ο καημένος, αλλά και η μικρούλα δε λέει όχι οπως βλέπω. Ε, αγαπήθηκαν τα παιδιά, τράβα τα μαλιά σου τώρα 😛
Προφανώς ήταν να μην πάρει φόρα!
Τι θα κάνω;θα γεμίσουμε αβγά!😱
[automerge]1562927453[/automerge]
Να τους ξαναβάλεις σουπιοκοκκαλο εάν δεν το έχεις κάνει ήδη.
Το αντικατέστησαν ήδη!
[automerge]1562927538[/automerge]
Προφανώς ήταν να μην πάρει φόρα!
Τι θα κάνω;θα γεμίσουμε αβγά!😱
[automerge]1562927453[/automerge]

Το αντικατέστησαν ήδη!
εγώ το αντικατεστησα
Καταραμένο autocorrect
 
Θα πρέπει να αρχίσεις να χτυπάς την πόρτα πριν μπεις 😂
Όταν έχουμε ζευγάρι στο σπίτι πρέπει να είμαστε πιο προσεκτικοί 😝
Πάντως τα κοκατιλ μου όσες φορές τα έπιασα στα πράσα δεν ενοχλήθηκαν καθόλου. Σαν να μην υπηρχα 😁
 
Kαι ξυπνάει ένα πρωι η Ιωάννα και βλέπει μεσα στο κλουβί αυτό (ο Σεμπαστιαν σφυρίζει και κανει τον αδιάφορο κάπου πιο περα) View attachment 65064
Ιιιι το φαντάζεσαι; Σοκ!
Πρώτα απ' όλα θα με χωρίσει ο Βασίλης!
Για κάθε like που θα μου κάνετε... ΔΩΡΟ ένας παπαγάλος!
[automerge]1562927841[/automerge]
Θα πρέπει να αρχίσεις να χτυπάς την πόρτα πριν μπεις 😂
Όταν έχουμε ζευγάρι στο σπίτι πρέπει να είμαστε πιο προσεκτικοί 😝
Πάντως τα κοκατιλ μου όσες φορές τα έπιασα στα πράσα δεν ενοχλήθηκαν καθόλου. Σαν να μην υπηρχα 😁
Α πάλι καλά που ενοχλούνται δλδ τα δικά μου! Στο προσκεφάλι μου θα τους βάλω να τους ελέγχω και την νύχτα! Αυτός είναι ικανός να ξυπνάει να την κανονίζει και να ξανακοιμαται🤣
 
Ιιιι το φαντάζεσαι; Σοκ!
Πρώτα απ' όλα θα με χωρίσει ο Βασίλης!
Για κάθε like που θα μου κάνετε... ΔΩΡΟ ένας παπαγάλος!
[automerge]1562927841[/automerge]

Α πάλι καλά που ενοχλούνται δλδ τα δικά μου! Στο προσκεφάλι μου θα τους βάλω να τους ελέγχω και την νύχτα! Αυτός είναι ικανός να ξυπνάει να την κανονίζει και να ξανακοιμαται🤣
😀 άφησε τα να χαρούν τον έρωτα τους
 
Back
Top