Αναπαραγωγή Απυρωτος αχατης

Τα πουλιά είναι σε καλό δρόμο πιστεύω κάνω εντατική διατροφή με πολλές βιταμίνες και σε μερικές μέρες τα πουλιά θα μπουν !
Αν εννοείς βιταμίνες εμπορίου και όχι μέσα από φυσική διατροφή, αυτή η εντατική διατροφή που κάνεις θα επιφέρει ενδεχομένως ανεπιθύμητες ενέργειες στα πουλιά και κυρίως στο ήπαρ που δεν θα μπορεί να τις μεταβολίσει. Είναι θέμα αρχής: αν δίνεις διάφορες βιταμίνες, θα πρέπει να βλέπεις τη σύνθεση και αν υπάρχει αλληλεπικάλυψη τότε επίσης θα πρέπει οπωσδήποτε να κάνεις υπολογισμό πόση παίρνει από την καθεμία ημερησίως συγκρίνοντας με την απαραίτητη ποσότητα και τη συνιστώμενη δόση, καθώς και τη συχνότητα λήψης.
 
Αν εννοείς βιταμίνες εμπορίου και όχι μέσα από φυσική διατροφή, αυτή η εντατική διατροφή που κάνεις θα επιφέρει ενδεχομένως ανεπιθύμητες ενέργειες στα πουλιά και κυρίως στο ήπαρ που δεν θα μπορεί να τις μεταβολίσει. Είναι θέμα αρχής: αν δίνεις διάφορες βιταμίνες, θα πρέπει να βλέπεις τη σύνθεση και αν υπάρχει αλληλεπικάλυψη τότε επίσης θα πρέπει οπωσδήποτε να κάνεις υπολογισμό πόση παίρνει από την καθεμία ημερησίως συγκρίνοντας με την απαραίτητη ποσότητα και τη συνιστώμενη δόση, καθώς και τη συχνότητα λήψης.
Όχι αγοραστές βιταμίνες αλλά φυσικές (φρούτα...)
 
Κακά μαντάτα σήμερα ο αρσενικός αρρώστησε και αναγκάστηκα το έβγαλα και τον αναπλήρωσα με άλλον αρσενικό
 
Κακά μαντάτα σήμερα ο αρσενικός αρρώστησε και αναγκάστηκα το έβγαλα και τον αναπλήρωσα με άλλον αρσενικό
Τέτοια πλοκή ούτε ο Φώσκολος.Breathtaking! 🙂
Συνέχισε,θέλουμε νέα!
 
Δεν ξέρω τι έπαθε απλός τον βρήκα φουσκωμένο και να κινείτε ελάχιστα κάποια λημοξη θα είναι μάλλον
 
Δεν ξέρω τι έπαθε απλός τον βρήκα φουσκωμένο και να κινείτε ελάχιστα κάποια λημοξη θα είναι μάλλον
Και τι σκοπεύεις να πράξεις απο εδώ και πέρα;
Α. Με το άρρωστο πουλί
Β. Με τη συμβία του, που ας πούμε μπορεί κι εκείνη να αρρωστήσει σε λίγες ημερες;
 
Τί εννοείς; Ότι μας λέει μούσια;
Δεν ξέρω άμεσα αλλά αξιολογώντας την πληροφορία και όλες τις τέτοιου τύπου πληροφορίες σε αυτό το θέμα, νομίζω οτι ζούμε μια κωμωδία. Είναι μάλιστα εντυπωσιακό πως μόλις που θα βγεί μια άκρη για το τί ήθελα να πεί ο Φώτης εδώ,θα προκύψει και κάτι καινούριο.
Έχουν γίνει αναλογα περιστατικά τις Παρασκευές;
Συνέχεια. Όλοι θέλουμε τριήμερα, τετραήμερα.
Δεν ξέρω τι έπαθε απλός τον βρήκα φουσκωμένο και να κινείτε ελάχιστα κάποια λημοξη θα είναι μάλλον
Εμένα Φώτη μου αρέσει που μας ρωτάς για το χώρισμα, τα πυρώματα κτλ, αλλά την κάνεις εύκολα την διάγνωση για την λοιμωξούλα.
 
Το πουλί αρχίζει θεραπεία μακριά από τα αλλά και η καναρα σε καραντηνα
 
Κακά μαντάτα σήμερα ο αρσενικός αρρώστησε και αναγκάστηκα το έβγαλα και τον αναπλήρωσα με άλλον αρσενικό
Το πουλί αρχίζει θεραπεία μακριά από τα αλλά και η καναρα σε καραντηνα
Τάκη Φώτη δεν παίζεις καλύτερα με τίποτ' άλλο;
 
Back
Top