Γενικά Από ποιο Pet Shop ψωνίζετε;

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης Stavros
  • Ημερομηνία Ημερομηνία
Επηρεασμένη από τους καναρινάδες και πόσο ευχαριστημένοι είναι από το https://community.petbirds.gr/threads/karderines-gr-shop.31002/. έκανα μια αναζήτηση αλλά δυστυχώς για παπαγάλους η ποικιλία των brands που εκπροσωπεί δεν είναι ικανοποιητική.
Βέβαια και σε άλλα eshops παρατηρώ να παραλείπονται προϊόντα που βρίσκεις στο φυσικό κατάστημα. Δεν ξέρω που οφείλεται αυτό.
 
Συμφωνώ απόλυτα με την Μαρία, γενικά τα καταστήματα είναι "φτωχικά" στις σελίδες για eshop . Κάποτε επισκέφτηκα ένα μεγάλο μαγαζί της Θεσ/κης και μου έκανε εντύπωση για τον όγκο των προϊόντων που είχε. Στην σελίδα του δεν ανέφερε ούτε το 25% αυτών. Δεν σκέφτησα τότε να ρωτήσω και εάν δεν υπήρχε τώρα το σχόλιο της φίλης μας δεν θα το σκεφτόμουν. Καλή συνέχεια σε όλους τους φίλους...
 
Αγοραζω τροφες και ότι σχετικο με το καναρινι μου, απο το κατάστημα ΜΑΝΩΛΗΣ στη Μ. Μποτσαρη -Θεσσαλονικη,ισως από τα παλαιοτερα και καλυτερα στον χωρο.
 
Εγώ τροφές ψωνίζω τσουβάλια συνήθως απο το Βενζινάδικο - πολυκατάστημα χωριό μου στη Χαλκιδική, επειδή εκεί έχω τα πουλιά και μου φέρνει σε καλές τιμές http://www.maggos.eu/
Για όλα τα υπόλοιπα είδη πετ-σοπ ψωνίζω απο Θεσσαλονίκη που μένω, κυρίως απο το Pet House (klouvi.gr/) στην Χαριλάου πολύ καλό, καθαρό μαγαζί. Ανοιχτό όλη την ημέρα με μεγάλη ποικιλία. Ενω κάποιες φορές ψωνίζω και απο τα Quicko που έχει και αυτό πολλά είδη, έτσι για να βλέπω και τα πουλιά που φέρνουν.
 
Εγώ τροφές ψωνίζω από το pet smile στην Θηβών 440 έχει πολύ καλές τιμές και ειδικά για τα τιμπραντο μου έχει μια τροφή που την τιμούν ιδιαίτερα όσο για αξεσουάρ και κλουβιά από καρδερίνες gr και τα δυο πολύ καλή και γρήγορη εξυπηρέτηση την μια μέρα παραγγελιά την άλλη μέρα τα έχεις
 
Εγώ..ψωνίζω,τροφές, αυγοτροφές, συμπληρώματα κλπ από εδώ..Birdmarket
Και κλουβιά, παιχνίδια, ταίστρες και ποτίστρες απο τον Δρ Στέφανο έχουν μεγάλη ποικιλία σε όλα τα προϊόντα τους και είμαι πολύ ευχαριστημένη απο ότι έχω πάρει από κει... :)
Μια ενημέρωση παιδιά!
Ο Δρ Στέφανος.. Το πετ σοπ στα Σόφια..Ήταν κανονικά δύο καταστήματα, απο το ένα που είχε ελληνική σελίδα..Ήταν αυτό απο το οποίο και ψωνιζα... Και λέω ήταν γιατί δυστυχώς το ένα έκλεισε οριστικά...
Και έμεινε το ένα η οποία σελίδα τους είναι αυτή.. https://zoomagazin.eu/index.php?lang=En
Η σελίδα τους πάλι καλά είναι στα αγγλικά, αλλά οι τιμές που έχουν εδώ πέρα, στα περισσότερα τουλάχιστον προϊόντα είναι υψηλές...
 
Σε αυτό το θέμα συζήτησης δημιουργούμε ένα κατάλογο στον οποίο αναφέρονται Pet Shop ή καταστήματα πώλησης ειδών και προϊόντων φροντίδας και διατροφής κατοικίδιων ζώων και πουλιών, κατά το ελληνικότερον.

Παρακαλούμε αναφέρετε το όνομα του καταστήματος από το οποίο ψωνίζετε και την περιοχή που βρίσκεται.
e-shop karderines.gr
 
ψωνίζω από το Zoo Area που βρίσκεται Βασιλέως Αλεξάνδρου 112 στο Περιστέρι.
αγοράζω τις τροφές της Manitoba για καναρίνια και κοκατίλς και είναι το μοναδικό από τα 4 πετ σοπς τριγύρω που την έχουν. Επίσης βρίσκω σε πολύ καλή τιμή την τροφή που δίνω στις χελώνες.έχουν πολύ καλή εξυπηρέτηση πελατών. Δίνω τηλεφωνικώς την παραγγελία μου και το πολύ σε μια ώρα, μου έχουν παραδώσει τα πράγματα στο σπίτι.
δεν έχω χρησιμοποιήσει το e-shop και δεν γνωρίζω εάν λειτουργεί ικανοποιητικά ( www.zooarea.gr )
 
το μαγαζι το ξερω πολλα χρονια, ειρωνικος και ξερολας ο ιδιοκτητης συν πουλαει πιασμενα πουλια. Μακριααα

Μα γίνονται αυτά τα πράματα κύριε Μάκη;
Ο ένας, στη Σοφοκλέους και Αθηνάς, που μπαούλιαζε καρδερίνες έκλεισε (ή τον έκλεισαν), ο άλλος απέναντι με τις δύο "ευγενικές" και έμπειρες πωλήτριες, τι μέσο έχει;
 
Μιας και πέτυχα το παλιό θέμα, έχω βρει ένα καλό pet shop στο Παγκράτι, στην Φιλολάου λέγεται mypet. Κάνουν και διανομές, έχουν ποικιλία και γενικά από την δική μου εμπειρία είναι εξυπηρετικοί και καλοί στην δουλειά τους.
 
Μιας και πέτυχα το παλιό θέμα, έχω βρει ένα καλό pet shop στο Παγκράτι, στην Φιλολάου λέγεται mypet. Κάνουν και διανομές, έχουν ποικιλία και γενικά από την δική μου εμπειρία είναι εξυπηρετικοί και καλοί στην δουλειά τους.
Εχουνε σάιτ Μυρτώ;
 
Εχουνε σάιτ Μυρτώ;
Νομίζω πως φτιάχνουν τώρα ένα και προς το παρόν δεν έχουν κάτι. Είχα ρωτήσει πριν ένα μήνα περίπου και μου είχαν πει πως είναι υπό κατασκευή και όντως είχα βρει τότε ένα eshop που δεν ήταν ακόμα διαθέσιμο όμως.
 
Μιας και πέτυχα το παλιό θέμα, έχω βρει ένα καλό pet shop στο Παγκράτι, στην Φιλολάου λέγεται mypet. Κάνουν και διανομές, έχουν ποικιλία και γενικά από την δική μου εμπειρία είναι εξυπηρετικοί και καλοί στην δουλειά τους.
Από εκεί πήρα το πρώτο μου κλουβάκι, πριν χρόνια όταν ήταν μια τρύπα και λειτουργούσε απέναντι από εκεί που βρίσκεται τώρα.
Λάθος κίνηση, μετανιώνω την ώρα και την στιγμή, καλύτερα να είχα πάρει ένα γαλακτομπούρεκο παρακάτω.
Καλό μαγαζί πάντως, έχω δει να φέρνουν και μερικά φριζέ και παριζιάνικα εκεί.
 
Από εκεί πήρα το πρώτο μου κλουβάκι, πριν χρόνια όταν ήταν μια τρύπα και λειτουργούσε απέναντι από εκεί που βρίσκεται τώρα.
Λάθος κίνηση, μετανιώνω την ώρα και την στιγμή, καλύτερα να είχα πάρει ένα γαλακτομπούρεκο παρακάτω.
Καλό μαγαζί πάντως, έχω δει να φέρνουν και μερικά φριζέ και παριζιάνικα εκεί.
Με προβλημάτισες! Δηλαδή να το ξανασκεφτώ να ξαναπάω;
 
Με προβλημάτισες! Δηλαδή να το ξανασκεφτώ να ξαναπάω;
Φυσικά και να ξαναπάς.
Τα αρνητικά δεν τα είπα για το μαγαζί αλλά για την πετριά που έφαγα στο κεφάλι έκτοτε με τα πτηνά.
 
Φυσικά και να ξαναπάς.
Τα αρνητικά δεν τα είπα για το μαγαζί αλλά για την πετριά που έφαγα στο κεφάλι έκτοτε με τα πτηνά.
Ααα... Μάλιστα, δεν γνώριζα... Είπα και εγώ γιατί πραγματικά είναι όλοι τους πολύ καλοί! Ευχαριστώ για την διευκρίνιση...
 
Back
Top