Γενικά Από ποιο Pet Shop ψωνίζετε;

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης Stavros
  • Ημερομηνία Ημερομηνία
Κλουβια μεχρι τωρα αγοραζω απο το Pet4u καθως εκει εχω βρει τη χαμηλοτερη τιμη .Καποιες φορες περαστικος εχω μπει σε Pet City για βασικα. Το eshop του Petmat θεωρω οτι ειναι από τις καλυτερες επιλογες και το οποιο προτιμω πλεον για τα περισσοτερα πραγματα που χρειαζομαι καθως εχει μεγαλη ποικιλια σε ειδη που δυσκολα βρισκεις σε αλλα (ακομα και αλυσιδες) petshop.Χαρακτηριστικο παραδειγμα το νημα που με εξαιρεση το κλασσικο λευκο,δεν μπορουσα να βρω αλλη επιλογη σε κανενα μεγαλο pet...Στα συν του Petmat η αμεση παραδοση (την ιδια μερα) οσες φορες παρηγγειλα. Τέλος καποιες φορες το τελευταιο καιρο εχω επισκεφτει ενα νεο καταστημα με ονομα Pet King το οποιο βρισκεται κοντα στο Παιδων (Γουδη) το οποιο εχει τα βασικα για καναρινια αλλα βρηκα φτηνοτερη (ελαφρως) τη τροφη που παιρνω (Prestige) καθως και τη Pinex που δεν την ειχα βρει σε μεγαλη αλυσιδα,καθως εχει και κτηνιατρικο φαρμακειο.
 
@Stavros ναι το τσεκαρα κι εγω αλλα μαλλον ειναι υπο κατασκευη..Ειναι καινουργιο μαγαζι και ως τετοιο ειναι προσεγμενο..Σε μια κουβεντα με εναν εκ των υπαλληλων(;)..-ιδιοκτητων(; ) ασχολιοταν με πουλια γιατι μιλησαμε για το θεμα αρπακτικα και προστασια...
 
Εγώ τροφές για τα καναρίνια,παπαγάλουςκαι για τα σκυλιά μου τα ψωνίζει ο πατέρας μου από το pet shop γουλιωνη (δεν έχει e shop) και όταν δεν προλαβαίνει φωνιζω από ένα στην γειτονιά μου το οποίο φαιρνει manitoba τροφές και κλουβιά από το ίντερνετ
 
Εγώ ψωνίζω από την μελοφαρμα διότι έχω καλύτερες τιμές λόγο ποσοτήτων και κάποια συνεργασίας η Μελόφάρμα βρίσκεται Λευκάδα και είναι πλήρης για τα όσα ζητάω καο ότι ψαγμένο θέλω τ βρισκουμε άμεσα
 
Πρόσφατα έκανα την αγορά του μεγάλου κλουβιου για το κοκατιλ μου από ένα καινούργιο pet shop που προς το παρόν είναι μόνο online αγορές αλλά μιλώντας με τον ιδιοκτήτη μου είπε πως στον επόμενο ένα με δύο μήνες θα ανοίξει και φυσικό κατάστημα λέγεται H2O world h2oworld.gr και το άτομο που με βοήθησε στην παραγγελία μου διότι είχε ένα θέμα η μεταφορική ήταν πολύ εξυπηρετικός και πάντα μου απαντούσε στα μυνήματα μου σχετικά με ερωτήσεις που έκανα για το δέμα τους προτείνω ανεπιφύλακτα.
Επίσης καθώς έψαχνα για κλουβί βρήκα άλλο ένα σάιτ που λέγεται king kong cages που από ότι κατάλαβα κάνουν τιμές χονδρικής σε όσους έχουν αφμ συνδεδεμένο με κάποια δραστηριότητα που να περιλαμβάνει κατοικίδια ζώα είτε ιδιοκτήτες pet shop ίσως και κτηνιάτρους αν ενδιαφέρεται και για αυτό το σάιτ https://www.kingkongcages.com/
εκείνοι με παρέπεμψαν στο H2O world που το είχαν και στην καλύτερη τιμή της αγοράς, δηλαδή εκτός από χονδρική παραπέμπουν και τους καταναλωτές στις καλύτερες προσφορές ανά τα καταστήματα.
 
Το αγαπημένο μας πετ σοπ είναι το e-Parrot. Υπάρχει μεγάλη ποικιλία και αρκετά ενδιαφέροντα πράγματα.Οι τιμές τους είναι λίγο τσιμπημένες(κυρίως στα παιχνίδια και αξεσουάρ) αλλά είναι το μοναδικό που μας βόλεψε. Αν και είναι μακρυά από εμένα συνήθως σε 1-2 εργάσιμες μέρες το δέμα είναι σπίτι μου. Το e-parrot βρίσκεται στην Ιεραπετρα Κρήτης και εξυπηρετεί πελάτες μόνο διαδικτυακά,τηλέφωνο επικοινωνίας 2842089218
 
@christina07 Το e-parrot είναι καταπληκτικό, αλλά δυστυχώς δεν πολυασχολείται με μικρούς παπαγάλους, ζήτημα να έχει δέκα προϊόντα πέραν τροφής για μπάτζι, που είναι το πιο σύνηθες κατοικίδιο παπαγαλάκι. Είναι καταπληκτικοί όμως για μεσαία και μεγάλα είδη, τους βγάζω το καπέλο.
[automerge]1642604819[/automerge]
Προσωπικά δεν έχω καταλήξει σε κάποιο ακόμα, κάνω δοκιμές. Ανάλογα και με το τι χρειάζονται τα παπαγαλάκια κιόλας. Αν είναι κάτι απλό, σπόρους πχ ή άμμο, το pet4u μας καλύπτει. Αλλά όσο ανεβαίνει η ιδιαιτερότητα των προϊόντων, τόσο μειώνονται και οι επιλογές. Τα πέλλετ προς το παρόν τα έχει μόνο το MyPetShop. Δεν νομίζω να υπάρχει κάποιο που καλύπτει πάντα τα πάντα.
 
Τελευταία επεξεργασία:
Η Παρουσίασή του έγινε εδώ: https://community.petbirds.gr/presentations/h2o-world.290/

Το αγαπημένο μας πετ σοπ είναι το e-Parrot.
Η Παρουσίασή του έγινε εδώ: https://community.petbirds.gr/presentations/e-parrot-gr.291/

Τα πέλλετ προς το παρόν τα έχει μόνο το MyPetShop
Η Παρουσίασή του έγινε εδώ: https://my-petshop.eu/el/
 
Καλησπέρα στην ομάδα, εγώ λόγω των 3 παπαγάλων που έχω, ψώνιζα σε διαφορά site αλλά εδώ και 2 μήνες έχω κολλήσει με το www.zazoopet.com απίστευτη ποικιλία μόνο για παπαγάλους, από τις τροφές που αγοράζω έχει τις χαμηλότερες που έχω βρέι και τρομερή εξυπηρέτηση, μου έκανε εντύπωση ότι όταν τους είπα για κάποιο προϊόν ακριβό μου είπαν πάρε αυτό που είναι οικονομικό και κάνει την ίδια δουλειά. Το συνιστώ ανεπιφύλακτα
 
Back
Top