Αναπαραγωγή Βγήκε το πρώτο μικρό ροζέλα

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης Ariadnh
  • Ημερομηνία Ημερομηνία
Στην επομενη αναπαραγωγή (οοταν ξανακανω) θα τα πάμε καλύτερα.
Οι ροζέλες Αριάδνη, αναπαράγονται μία φορά τον χρόνο ή στην ίδια περίοδο ακολουθεί και δεύτερος κύκλος αναπαραγωγής;
Αν ναι (δεύτερος κύκλος) θα το σκεφτείς για άμεσα; Αν ναι (άμεσα) υπολόγισε τις κλιματολογικές συνθήκες υγρασίας - θερμοκρασίας στην Κύπρο σε σχέση με τους χρόνους που χρειάζονται για επόμενη γέννα.
 
Οι ροζέλες Αριάδνη, αναπαράγονται μία φορά τον χρόνο ή στην ίδια περίοδο ακολουθεί και δεύτερος κύκλος αναπαραγωγής;
Δεν ξερω αν αναπαράγονται μια ή δύο φορές τον χρονο. Αλλα θεωρω μια ειναι αρκετη. Η δικη μου γέννησε από μονη της στο πατο του κλουβιου. Δεν ειχα σκοπο να τα βαλω σε αναπαραγωγή γιατί θα εβαζα τα καναρίνια αυτη την περίοδο. Ηθελα κιολας να μελετησω γι αυτα γιατί δεν ηξερα ποια περιοδο μεγαλωνουν, ποσο καιρο χρειαζονται τα αυγα, τι πρεπει να τρωνε οι νεοσσοι και που θα έδινα τα μικρά. Ειναι ωραιο να βλέπεις να γίνεται η διαδικασια αναπαραγωγης αλλα πρεπει να έχεις χωρο να βαλεις τα μικρα μετα ή να βρεις εμπιστα άτομα που ενδιαφέρονται να παρουν. Ειναι το πρωτο μου μικρο και το πιο λογικο ειναι να το κρατησω, αλλα δεν εχω χωρο και θα το δωσω (αν εξελιχθούν τα πράγματα καλά) στην θεια μου που μενει διπλα. Αρα θα το βλεπω καθε μερα.
Αν ναι (δεύτερος κύκλος) θα το σκεφτείς για άμεσα;

Οχι. Δεν εχω σκοπο να τις βαλω για αναπαραγωγή αμεσα. Ιιιισως του χρονου.
 
Back
Top