Γενικά Βοήθεια για διαχωρισμό φύλου Budgie

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης toykaki
  • Ημερομηνία Ημερομηνία
Μπορείς να βάλεις μία πρόσφατη φωτογραφία τους κοντινό πλάνο στους χαλινούς;
 
να κανω μια ακομα ερωτηση,το μωβ ας το πω πρεπει να ειναι νυχτεριδα, το λεω αυτο γιατι κοιμαται αναποδα, δηλαδη κρεμασμενο απο επανω και κρατιεται απο τα ποδια του... :/
Και το δικό μο κοιμάται έτσι αρκετές φορές. Στην αρχή μου δεν ήξερα νόμισα πως εκείνη τη στιγμή θα ψοφούσε. Όλο το βράδυ έκλαιγα και προσευχόμουν. 😀! Τελικά με ξύπνησε θυμάμαι το πρωί παπαγαλίζοντας τα δικά της 😉
 
δεν τα εχω εδω (για την φωτογραφια), εχω ερθει αθηνα και τα αφησα στο σπιτι και τωρα οταν παω με το καλο θα τα κατεβασω, να ρωτησω κατι ακομα, σκεφτομαι να τα αφηνω εξω μιας και θα κανει καλες μερες. Το βραδυ μπορω να τα σκεπαζω με πετσετα το κλουβι; Για τυχων ενοχλησεις απο αλλα πουλια...
 
Δεν είναι του παρόντος θέματος, αλλά το έξω εγκυμονεί κινδύνους πρωί και βράδυ από αρπακτικά. Έξω χωρίς προστασία δεν συνιστάται ποτέ.
 
κατι ακομα... Οσο αφορα των ηλιο εχουμε θεμα;δηλαδη ειναι καλο να τα εχω πρωι στο ενα μπαλκονι απογευμα στο αλλο; Επισεις για κλουβι με διαστασεις 60Χ40Χ41CM μπορουμε να εχουμε καποιο προστατευτικο απο πισω για να μην λερώνουν; Γιατι αυτα τα πλαστικα ας το πω καποτες πως τα λετε που ειναι σαν σακουλες δεν ειναι τοσο μεγαλα ωστε να αγκαλιαζει καλα το κλουβι
 
😀 βρακια κλουβιων, προστατευτικα κλουβιων... Οπως το πες δεν το ειχα σκεφτει!

Μπορεις να προσαρτησεις καποιο ναυλον στο κλουβι μονος σου, δεν ειναι τιποτα. Επισης καλο θα ηταν να μην τα μετακινεις συχνα.. Απευθειας εκθεση στον ηλιο μηπως θα τους κανει κακο;
 
  • Like
Αντιδράσεις: Nbah
για αυτο ρωτησα για την εκθεση στον ηλιο, αλλα δεν μπορω ουτε να μην τα μετακινω, γιατι το απογευμα γυρναει ο ηλιος..
 
Ο πρωινος ηλιος και ο απογευματινος δεν νομιζω να τα πειραζει, αρκει να τους εχεις πχ ενα πανακι στο μισο μηπως τα ενοχλησει. Κατα τα αλλα ξερεις ποιες ωρες απαγορευεται η εκθεση στον ηλιο, και ειναι επικινδυνος.
 
Ε ναι, μετα τις δεκα εντεκα το πρωι και πριν τις 5-6... Αυτα για πιο καλοκαιρινους μηνες βεβαια :) αλλα και τωρα καταμεσημερο δεν νομιζω πως κανει να τα χχτυπησει ο ηλιος..
 
😀 βρακια κλουβιων, προστατευτικα κλουβιων... Οπως το πες δεν το ειχα σκεφτει!

Μπορεις να προσαρτησεις καποιο ναυλον στο κλουβι μονος σου, δεν ειναι τιποτα. Επισης καλο θα ηταν να μην τα μετακινεις συχνα.. Απευθειας εκθεση στον ηλιο μηπως θα τους κανει κακο;

το ναυλον θα το κάνουν παιχνίδι, θα το φάνε και δεν κάνει...
ο ήλιος κάνει καλό αλλά μόνο ο πρωινός... Βάλτα σε μέρος που μόλις σηκωθεί ψηλά και μέχρι να δύσει να είναι σε σκιά...
 
Back
Top