Ασθένειες Βρήκα όλα μου τα καναρινάκια πεθαμένα, εκτός απο 4

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης Ekt
  • Ημερομηνία Ημερομηνία
Αστα Μαρια μου, φρικτο...
Τι το θελα και πηγα διακοπες.
Δεν καθομουν στ αυγα μου
 
Τι το θελα και πηγα διακοπες.
Δεν έχουμε μαντικές ικανότητες Ειρήνη μου, ποιος φαντάζεται κάτι τέτοιο; Αλλά δυστυχώς υπάρχουν άνθρωποι που έχουν απαξιωθεί τόσο οι ίδιοι στην ζωή τους που δεν έχει μείνει ίχνος συμπόνιας μέσα τους.
 
Δεν υπάρχει καμία δικαιολογία, για κανέναν άνθρωπο (εν ζωή) που αφήνει εκτεθειμένες τις ψυχές που φροντίζει.
Έχεις δίκιο... αν της έτυχε κάτι τραγικό (κάποιος θάνατος ή κάποια αρρώστια θα έπρεπε να ενημερώσει την Ειρήνη να κάνει κάτι γι αυτό.. Απλά πάντα μπαίνω και στη θέση του άλλου γιατί δε ξέρεις τι μπορεί να έγινε.. Σίγουρα φταίει σίγουρα είναι απαράδεκτη, αλλά δεν μπορεί κάτι θα έγινε και θα εξαφανίστηκε... Τόσο ασυνείδητη;
 
Αν υπάρχουν "περίσσια" πτηνών από φίλους του petbirds καλό είναι να βοηθήσουμε να "καλυφθεί" το κενό.
Δεν μπορώ να διανοηθώ πως άνθρωποι σαν την @EiriniKt με τόσο αγάπη για τα πουλιά... Θα τα στερούνται.
Όσοι πιστοί προσέλθετε...
 
Όσοι πιστοί προσέλθετε...
Την καλώ σπίτι μου για καφέ και να έρθει να διαλέξει όσα θέλει! Όταν νιώσει έτοιμη φυσικά.. είμαι σίγουρη πως ακόμα δεν έχει ξεπεράσει το σοκ... ☹
 
Σας ευχαριστω πραγματικα και το εκτιμω παρα πολυ!
Αλλα προς το παρον τουλαχιστον θελω να μεινω με αυτα τα 4 που μου εμειναν, να τα φροντισω οσο μπορω, να επανελθουν πληρως και ισως αργοτερα προβω σε αναζητηση νεων γαμπρων και νυφων για τους 4, ωστε να ανασυσταθει το "κοπαδι" :)
Σας ευχαριστω πολυ ομως, και μονο που το σκεφτηκατε και το ειπατε!
 
Σημερα καταφερα και βρηκα την κοπελα, η οποια ειχε το θρασος να μου πει οτι ερχοταν καθημερινα και αλλαζε τροφη και νερο και οτι μαλιστα προχθες βραδυ ηρθε και τα ειδε και ηταν μια χαρα με τροφη και νερο γεματα.
Θα με βγαλει και ηλιθια στο τελος.
 
... Θα με βγαλει και ηλιθια στο τελος.
Δεν περίμενα κάτι περισσότερο, δυστυχώς από το ''αποτέλεσμα'' οι δικαιολογίες της ήταν αναμενόμενες...
 
και οτι μαλιστα προχθες βραδυ ηρθε και τα ειδε και ηταν μια χαρα με τροφη και νερο γεματα.
Φυσική και αναμενόμενη αντίδραση από ανεύθυνο άτομο...
Μη σε εκπλήσσει τίποτε.
 
Σημερα καταφερα και βρηκα την κοπελα, η οποια ειχε το θρασος να μου πει οτι ερχοταν καθημερινα και αλλαζε τροφη και νερο και οτι μαλιστα προχθες βραδυ ηρθε και τα ειδε και ηταν μια χαρα με τροφη και νερο γεματα.
Θα με βγαλει και ηλιθια στο τελος.
Και αφου τα παρουσιαζει τοσο ωραια και ιδανικα. Γιατι δεν απαντουσε το τηλεφωνο ε;
 
Και αφου τα παρουσιαζει τοσο ωραια και ιδανικα. Γιατι δεν απαντουσε το τηλεφωνο ε;

Απο αυτο καταλαβα κι εγω οτι κατι παει λαθος με τη συγκεκριμενη, οτι εχει λερωμενη τη φωλια της και κρυβεται.
 
Σημασία έχει το αποτέλεσμα και δυστυχώς τα καναρινάκια δε θα γυρίσουν πίσω.. και η συγκεκριμένη απερίγραπτη και θρασύτατη γυναίκα δεν πρόκειται να τιμωρηθεί. Τουλάχιστον από εμάς... Απλά ίσως να σου γύρισε τα λεφτά πίσω. Το μόνο που πρέπει να κάνει αν έχει την ελάχιστη αξιοπρέπεια...
 
Σημερα καταφερα και βρηκα την κοπελα, η οποια ειχε το θρασος να μου πει οτι ερχοταν καθημερινα και αλλαζε τροφη και νερο και οτι μαλιστα προχθες βραδυ ηρθε και τα ειδε και ηταν μια χαρα με τροφη και νερο γεματα.

Δυστυχώς για σένα και τα πουλιά Ειρήνη μου, μάλλον μόνο προχθές ήρθε... Τις άλλες μέρες δεν...☹!
 
Ούτε τα λεφτά θα της γυρίσει, και γλώσσα θα της βγάλει κάποια στιγμή και θα την σχολιάζει και στην γειτονιά από φόβο μην σχολιαστεί αυτή από την Ειρήνη και χάσει μεροκάματα.
Αφήστε την αυτήν τώρα, θα έχει κάνει και σε άλλους πολλά και θα συνεχίσει.
 
Σημασία έχει το αποτέλεσμα και δυστυχώς τα καναρινάκια δε θα γυρίσουν πίσω.. και η συγκεκριμένη απερίγραπτη και θρασύτατη γυναίκα δεν πρόκειται να τιμωρηθεί. Τουλάχιστον από εμάς... Απλά ίσως να σου γύρισε τα λεφτά πίσω. Το μόνο που πρέπει να κάνει αν έχει την ελάχιστη αξιοπρέπεια...

Ούτε τα λεφτά θα της γυρίσει, και γλώσσα θα της βγάλει κάποια στιγμή και θα την σχολιάζει και στην γειτονιά από φόβο μην σχολιαστεί αυτή από την Ειρήνη και χάσει μεροκάματα.
Αφήστε την αυτήν τώρα, θα έχει κάνει και σε άλλους πολλά και θα συνεχίσει.

Δυστυχώς σ ' αυτή την χώρα, η έννοια της αξιοπρέπειας έχει χαθεί απο τους περισσότερους! Ποτέ δεν φταίμε εμείς, πάντα ο άλλος ή κάτι άλλο φταίει εκτός από εμάς. Και δεν υπάρχει πιο ωραίο πράγμα ρε γαμώτο μου από το να πεις :" ναι ρε ΕΓΩ έκανα το λάθος." Η συγκεκριμένη "κυρία" με τις πράξεις και τα λόγια της δυστυχώς επιβεβαιώνει απλά τον κανόνα!
 
Εγώ πάντως θα ζητούσα τα λεφτά πίσω, και θα επέμενα οσο δεν πάει άλλο. Οχι για τα λεφτά, αλλά γιατί το ζώο, θα πρεπε να πάρει ενα μηνυμα οτι οι κουτοπονηριές δεν περνάνε. Μάλιστα θα της ζητούσα και το κόστος αγοράς των καναρινιων, χρήματα για πτηνίατρο, τα οποία φυσικά δεν θα έπαιρνα, αλλά θα πίεζα για αυτά και θα απειλούσα και με μήνυση. Έτσι, για να καταλάβει οτι οι πολλές έξυπνα εξυπνάδες δεν περνάνε. Και φυσικά θα έκανα τρομερή φασαρία, θα την ξεφώνιζα αν μπορούσα στη γειτονιά και σε κάθε κοινό γνωστό.
Οχι οτι θα έρθουν τα πουλιά πίσω, αλλά κάπου θα πρεπει να τιμωρούνται οι ασυνείδητοι.
 
Δυστυχως η συγκεκριμενη οπως σας ειπα επιμενει οτι τα φροντισε σωστα και οτι μεχρι προχθες βραδυ ηταν ολα μια χαρα και καλοταισμενα και δεν εχει ιδεα πως την επομενη μερα βρηκα 15 καναρινια νεκρα..
Δε θα βγαλω ακρη δυστυχως..
Δεν προκειται να μου επιστρεψει χρηματακαι αν το τραβηξω θα βγω εγω η κακια..
 
Τράβα το οσο δεν πάει. Αυτο μας έλειπε, να αφήνουμε να μας πατάνε και να φοβόμαστε μην γίνουμε κακοί.
 
Εγώ πάντως θα ζητούσα τα λεφτά πίσω, και θα επέμενα οσο δεν πάει άλλο. Οχι για τα λεφτά, αλλά γιατί το ζώο, θα πρεπε να πάρει ενα μηνυμα οτι οι κουτοπονηριές δεν περνάνε. Μάλιστα θα της ζητούσα και το κόστος αγοράς των καναρινιων, χρήματα για πτηνίατρο, τα οποία φυσικά δεν θα έπαιρνα, αλλά θα πίεζα για αυτά και θα απειλούσα και με μήνυση. Έτσι, για να καταλάβει οτι οι πολλές έξυπνα εξυπνάδες δεν περνάνε. Και φυσικά θα έκανα τρομερή φασαρία, θα την ξεφώνιζα αν μπορούσα στη γειτονιά και σε κάθε κοινό γνωστό.
Οχι οτι θα έρθουν τα πουλιά πίσω, αλλά κάπου θα πρεπει να τιμωρούνται οι ασυνείδητοι.

Αδερφέ, συμφωνώ απόλυτα! Κάποια στιγμή πρέπει να αντιδράσουμε, δεν πάει άλλο. Και για να το χοντραίνω το θέμα, επειδή η "ακατανόμαστη" δεν φαντάζομαι να κόβει αποδείξεις και δουλεύει μαύρα κι άραχνα, αν η Ειρήνη θέλει να το τραβήξει, ας της κάνει και μια καταγγελία σε ΣΔΟΕ και ΙΚΑ! Ή τουλάχιστον ας απειλήσει ότι θα το κάνει... Εγώ μέχρι και την αρχαιολογία θα καλούσα 😛
 
Back
Top