Ασθένειες Βρίσκω στο κάτω μέρος του κλουβιού φουσκωμένο τον παπαγάλο

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης Flock
  • Ημερομηνία Ημερομηνία
Έτσι είναι... Είναι κάτι κακο;
Δεν νομίζω πως ασχολήθηκε με τον παπαγάλο, προφανώς απλά πέταξε προς τα εκεί και εγκλωβίστηκε. Είναι ξύλινο το κλουβί σου;
Το πουλάκι πως πάει;
 
Δεν νομίζω πως ασχολήθηκε με τον παπαγάλο, προφανώς απλά πέταξε προς τα εκεί και εγκλωβίστηκε. Είναι ξύλινο το κλουβί σου;
Το πουλάκι πως πάει;
Το κλουβί είναι σιδερένιο, το μόνο ξυλινο είναι οι πατηθρες και τα παιχνίδια. Ο παπαγάλος όλη την ωρα φτιάχνει τα φτερα του και τον ψεκαζω γτ ζεσταίνεται. Χθες η γιατρός δεν είχε ραντεβού γι'αυτό θα Πάω σήμερα στις 7. Μαζί θα πάω και το καναρίνι που δεν κελαιδουσε και δεν κελαιδαει ακόμα.
 
Ωραία, περιμένουμε τα νέα σας και ελπίζουμε και ευχόμαστε να είναι ευχάριστα!
 
Και εγώ εύχομαι να μην έχουν τίποτα τα μικρά σου! Αναμένω νέα και εύχομαι να είναι μόνο ευχάριστα!
 
Παιδιά μόλις γύρισα από την πτηνιατρο. Μου είπε ότι πρπει να κάνει εξετάσεις κοπρανων γτ θέλει η ίδια να εξασφαλίσει ότι το πουλί δεν έχει ψειτακοση αλλά και για να δει αν υπάρχουν μικρόβια και τέτοια στα κόπρανα του. Μου εδωσε τρείς ουροσυλλεκτες και τρια ξυλακια για να μαζεψω κοπρανα τριών ημερών. Τα κόπρανα στα σταλούν στην Αγγλία και τα αποτελέσματα θα έρθουν μέσα σε τρείς ημέρες. :)
 
Μπράβο, γενική εικόνα πως τα είδε; Πρώτα συμπεράσματα;
 
Μου είπε ότι υπαρχει πρόβλημα και οτι για να έχουμε μια πιο Γενική εικόνα πρεπει να περιμένουμε τις εξετάσεις.
 
Μου ειπε οτι δεν μπορει να κανει πολλα γτ αν το ποιασει, μπορει απο το σοκ που θα υποστει το πουλι εκεινη τη στιγμή να πεθάνει. Εμείς το πρόβλημα που είχαμε είναι με το κελάηδισμα. Μας έδωσε το aidonine της tafarm.
 
Μου είπε ότι πρπει να κάνει εξετάσεις κοπρανων γτ θέλει η ίδια να εξασφαλίσει ότι το πουλί δεν έχει ψειτακοση αλλά και για να δει αν υπάρχουν μικρόβια και τέτοια στα κόπρανα του.
Είναι η πιο σωστή και αποδεκτή τακτική για τον εντοπισμό των ασθενειών.
Τα μαγικά στην ιατρική δεν υπάρχουν όπως και οι μάγοι.
Θα περιμένουμε να μας ενημερώσεις για το αποτέλεσμα..
 
Το πουλί έχει να λαλήσει εδώ και ενάμιση μήνα και μας είπε ότι το μόνο φάρμακο που έχει συνησθησει σε καναρίνι που είχε πρόβλημα είναι αυτόκαι ξαναλαλησε.
 
και ξαναλαλησε.
Το πουλί ή ο πτηνίατρος; 😛 Σοβαρά τώρα με μία μέρα aidiodane ξανατραγουδησε το καναρινάκι σας; 😵

Μου είπε ότι υπαρχει πρόβλημα και οτι για να έχουμε μια πιο Γενική εικόνα πρεπει να περιμένουμε τις εξετάσεις.
Εύχομαι να είναι κάτι θεραπεύσιμο! Περιμένω και εγώ με αγωνία!
 
Το πουλί ή ο πτηνίατρος; 😛 Σοβαρά τώρα με μία μέρα aidiodane ξανατραγουδησε το καναρινάκι σας; 😵
Το πουλί 🙄. Όχι το δικό μας κάποιον άλλων. Ήθελα να ρωτήσω και κάτι άλλο, μου ζήτησε 40 ευρώ για την εξεταση κοπρανων. Δεν εχω ξαναπαει σε πτηνιατρο και δεν ξέρω για το αν η τιμή αυτη είναι φθηνή ή ακριβη.
 
μου ζήτησε 40 ευρώ για την εξεταση κοπρανων. Δεν εχω ξαναπαει σε πτηνιατρο και δεν ξέρω για το αν η τιμή αυτη είναι φθηνή ή ακριβη.
Είναι ακριβή... εγώ έχω βρει με 25-30 ευρώ...
 
Τι θα έλεγες να προσπαθούσες και για μια δεύτερη γνώμη από άλλον γιατρό; Έχεις αυτή την δυνατότητα;
 
Back
Top