Ασθένειες Βραχνάδα σε καναρινάκι

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης bady83
  • Ημερομηνία Ημερομηνία
Κι εγώ την versele laga άλλαξα πρόσφατα με την quiko. Δεν είναι μεγάλο το διάστημα για να έχω πολύ σαφή εικόνα αλλά είχε άριστη αποδοχή, δεν αφήνει καθόλου κατάλοιπα σκόνης στο κουτί που την βάζω και είδα μια σχετικά μεγαλύτερη ζωηράδα στα πουλάκια.
Δεν κάνεις μια δοκιμή;
 
Να κανω αν κ την αγορασα σχετικα προσφατα. Αναφερεσαι στην quiko premium canaries? Τα σημαδια γιατι ειναι πιο εντονα το απογευμα κ το βραδυ; Τοτε εμφανιζονται οι επισκεπτες;
 
Δεν ξέρω πως είναι η πλήρης ονομασία για τα καναρίνια, γιατί εγώ έχω παπαγαλάκια.
Εξέταση της κοιλιάς του πουλιού έχεις κάνει;
Τα σημαδια γιατι ειναι πιο εντονα το απογευμα κ το βραδυ; Τοτε εμφανιζονται οι επισκεπτες;
Ό,τι και αν είναι, το βράδυ είναι πιο επιβαρυμένα.
 
Δεν χρειαζεται εξτρα καναβουρι, οσο εχει η συσκευασμενη τροφη ειναι μια χαρα.
 
  • Like
Αντιδράσεις: bady83
οχι γιατι περα απ το βραχνιασμα δειχνει ζωηρο και κελαηδαει εστω βραχνα θα προσπαθησω να βαλω κ φωτο αμα δω κατι περιεργο
 
οχι γιατι περα απ το βραχνιασμα δειχνει ζωηρο και κελαηδαει εστω βραχνα θα προσπαθησω να βαλω κ φωτο αμα δω κατι περιεργο
Κάποιο κρύωμα, κάποιο μικρό αναπνευστικό παίζει ως σενάριο;
Πόσες μέρες είναι έτσι;
Υπάρχει βελτίωση ή επιδείνωση της κατάστασής του;
 
εδω και περιπου ενα μηνα... Του εβαλα 2 φορες (ανα 15 μερες) pulmosan και αμεσως μετα αντιβιωση... Με προβληματισε και η ποδαγρα που εμφανισε. Καθαρισμο κανω γενικο 1 φορα την εβδομαδα και τα βασικα μερα παρα μερα. Αναπνευστικο δεν εχω ακουσει κατι παραξενο πιο πολυ ξυνεται
 
εδω και περιπου ενα μηνα... Του εβαλα 2 φορες (ανα 15 μερες) pulmosan και αμεσως μετα αντιβιωση... Με προβληματισε και η ποδαγρα που εμφανισε. Καθαρισμο κανω γενικο 1 φορα την εβδομαδα και τα βασικα μερα παρα μερα. Αναπνευστικο δεν εχω ακουσει κατι παραξενο πιο πολυ ξυνεται
Η ποδάγρα είναι εύκολα αντιμετωπίσιμη... ακόμη και για μας... epithol και τέλος.
Για τα υπόλοιπα... Ούτε λόγος...
Χρειάζονται γνώσεις που λίγοι τις έχουνε.
 
Back
Top