Αναπαραγωγή Γέννα budgies

Δεν έχεις ζευγαρώστρα να τα ταΐζει από το κάγκελο ε; Τα μικρά ενοχλούν την μάνα στην φωλιά; Γιατί αν όχι, άφησέ τα λίγες μέρες ακόμα.
 
'Εχω ζευγαρώστρα, τα μικρά δεν ενοχλούν την μάνα στη φωλιά, απλά είναι πολύ στριμωγμένα αφού το μεγάλο μωρό είναι μεγαλύτερο σε μέγεθος από την μάνα. ΟΚ, αύριο θα βάλω τα μωρά μόνα τους με το χώρισμα και θα δούμε..👎
 
Καλησπερα, εχω το ιδιο προβλημα με το κοκατιλ μου, βλεπω οτι ειναι πρησμενη, αλλα ρωτησα για υγρο ασβεστιο και κανεις δεν το ηξερε, εχω ταμπλετες ασβεστιου για ανθρωπους μασωμενες, μπορω να τις διαλυσω σε νερο και να της δωσω;
 
Καλημερα, ενω ετοιμαζομουνα να την παω στον κτηνιατρο και την ειχα απο το πρωι στο μπανιο με θερμαντικο σωμα αναμενο και υδρατμους, τελικα εκανε το αβγο της. Την πηγα στον κτηνιατρο αφου ειχα ηδη κλεισει το ραντεβου, αλλα ηταν μια χαρα. Ρωτησα την κτηνιατρο για ασβεστιο σε υγρη μορφη, αλλα μου ειπε οτι το σουπιοκοκαλο, εφοσον το τρωει, την καλυπτει και μαλλον ειχε στρεσαριστει και γι αυτο δεν εκανε το αβγο. Παντως αν κανουν οι ταμπλε
 
Ρωτησα την κτηνιατρο για ασβεστιο σε υγρη μορφη, αλλα μου ειπε οτι το σουπιοκοκαλο, εφοσον το τρωει, την καλυπτει και μαλλον ειχε στρεσαριστει και γι αυτο δεν εκανε το αβγο. Παντως αν κανουν οι ταμπλε
Χωρίς να αμφισβητώ τις οδηγίες του γιατρού... 3 σταγόνες για δυο μέρες στο νερό της δεν θα της κάνει κακό αλλά καλό.
 
Ευχαριστω πολυ, βρηκα σαγονες TAFARM OSTEX και θε ξεκινησω να της δινω
 
Back
Top