Αναπαραγωγή Γιατι ενας νεοσσός μου έχει δυσμορφία;

τελικα ο μικρουλης μας ετσι ξαφνικά μας αφησε. Δεν ξερω τι μπορει να επαθε,τον ταισα χθες πεταριζε, σημερα πρωι ουτε να το δει δεν ηθελε και 2 ωρες μετα τον βρηκα νεκρο αναμεσα στα αδερφακια του. Εγινε 18 ημερων και εφυγε...☹
ευχαριστω ολους για τις συμβουλες σας... Το πονεσα πιο πολυ τωρα που ειχα αρχισει να ελπιζω οτι θα μεγαλωσει τελικα αλλα και παλι νιωθω πιο καλα που εστω και αυτες τις μερες ειχε την φροντιδα της μαμας του και την δικη μου και δεν τελειωσε αβοηθητο την πρωτη μερα της ζωουλας του που τον χτυπησαν (?)...
 
Κρίμα βρε Εύα μου, όντως έκανες ό,τι γινόταν, αυτή ήταν η τύχη του, μικρή. Ας αναπαυθεί το καημένο ☹
 
Λυπάμε πολύ. Είχες γράψει πιο πριν κάπου ότι είχες δει μαύρη τελεία σε αυτό το πουλάκι; Καλό ταξίδι στο πουλάκι. Ελπίζω τα υπόλοιπα να είναι γερά. Μην στεναχωριέσαι ☹
 
Λυπάμαι πολύ αλλά δυστυχώς είναι πολύ ευαίσθητα αυτές οι αθώες ψυχούλες... Εγώ μόνο όταν γίνουν εφτά ημερών αρχίζω να χαίρομαι... Που και πάλι υπάρχουν πολλές απώλειες.. Τι να πω... Ήταν τυχερό έστω και για τις 18 μέρες που έζησε... Καλό του ταξίδι...
 
τελικα ο μικρουλης μας ετσι ξαφνικά μας αφησε. Δεν ξερω τι μπορει να επαθε,τον ταισα χθες πεταριζε, σημερα πρωι ουτε να το δει δεν ηθελε και 2 ωρες μετα τον βρηκα νεκρο αναμεσα στα αδερφακια του. Εγινε 18 ημερων και εφυγε...☹
ευχαριστω ολους για τις συμβουλες σας... Το πονεσα πιο πολυ τωρα που ειχα αρχισει να ελπιζω οτι θα μεγαλωσει τελικα αλλα και παλι νιωθω πιο καλα που εστω και αυτες τις μερες ειχε την φροντιδα της μαμας του και την δικη μου και δεν τελειωσε αβοηθητο την πρωτη μερα της ζωουλας του που τον χτυπησαν (?)...

Δεν πειράζει, συμβαίνουν αυτά ☹... Δεν είναι τυχαίο πάντως ότι δεν το ήθελαν οι γονείς του...
 
Λυπάμαι πολύ αλλά δυστυχώς είναι πολύ ευαίσθητα αυτές οι αθώες ψυχούλες... Εγώ μόνο όταν γίνουν εφτά ημερών αρχίζω να χαίρομαι... Που και πάλι υπάρχουν πολλές απώλειες.. Τι να πω... Ήταν τυχερό έστω και για τις 18 μέρες που έζησε... Καλό του ταξίδι...
Ναι καλά..Από τη δέκατη μέρα, από ένα στον πάτο της κλούβας κάθε μέρα, σήμερα θα μου κλάρωνε ο 1ος...5 στα 5 απώλειες από την 1η φωλιά !
 
Δεν ξέρω γιατί έπεφταν Μαρία. Ήταν έτοιμα, σχεδόν ντυμένα.. Καρδαμωμένα πουλιά. Από τη στιγμή που για κάποιο λόγο έπεφταν τη νύχτα, η μοίρα τους ήταν προδιαγεγραμμένη. Έχει παγωνιά ακόμα έξω. Δεν βγαίνει η νύχτα αν δεν είναι στη φωλιά.. Έστω ξεσκέπαστα, αλλά στη φωλιά.
 
Λυπάμε πολύ. Είχες γράψει πιο πριν κάπου ότι είχες δει μαύρη τελεία σε αυτό το πουλάκι; Καλό ταξίδι στο πουλάκι. Ελπίζω τα υπόλοιπα να είναι γερά. Μην στεναχωριέσαι ☹

και τα 4 που γεννηθηκαν ειχαν μαυρη τελεια που μεχρι να γινουν 5 ημερων εξαφανιστηκε. Τωρα μπορει και να μην καταλαβα εγω και να μην ηταν τελεια αλλα καποιο οργανακι τους, οπως και να εχει δεν εφταιγε η τελεια, ειχε εξαφανιστει απο καιρο. Ισως ενα τσικ τσικ που εκανε να ηταν καποια αναπνευστικη λοιμωξη καθως με το ραμφακι σπασμενο η αναπνευστικη οδος ηταν εκτεθειμενη συνεχως. Τα αδερφακια του ειναι (πιστευω) μια χαρα κι ετοιμα να βγουν στο κλαρι.

Ναι καλά..Από τη δέκατη μέρα, από ένα στον πάτο της κλούβας κάθε μέρα, σήμερα θα μου κλάρωνε ο 1ος...5 στα 5 απώλειες από την 1η φωλιά !

πωπωωω λυπαμαι πολυ...
 
Ναι καλά..Από τη δέκατη μέρα, από ένα στον πάτο της κλούβας κάθε μέρα, σήμερα θα μου κλάρωνε ο 1ος...5 στα 5 απώλειες από την 1η φωλιά !
Άρα είναι πιο ευαίσθητα απ΄ότι νομίζουμε... Λυπάμαι πολύ Νίκο μου! ☹
 
Back
Top