Ασθένειες Γύρισα από τις διακοπές και δύο θηλυκές έχουν καρίνα

Αλίκη, οι αλλαγές που σου προτείναμε θα πρέπει να γίνουν σχεδόν με τη μορφή εξαναγκασμού. Άμεση αλλαγή. Ο σκοπός αυτού του πράγματος είναι για να φανεί άμεσα διάφορα εφόσον υπάρχει. Περνώντας ο καιρός μέχρι να αλλάξει σταδιακά η διατροφή του, είτε θα γίνουν τα πράγματα χειρότερα λόγω του ότι δεν πρόλαβε να επωφεληθεί από την αλλαγή, είτε θα γίνει καλά αλλά δεν θα μάθεις ποτέ αν έκανες κάτι που το ωφέλησε πραγματικά.

Δίνοντας 4 - 5 ήδη σπόρων, θα διαλέξει τους πιο μαλακούς, τους πιο λιπαρούς, τους ποιο νόστιμους και φοβάμαι ότι κανένας από τους θεραπευτικούς γιατί την περίπτωση σπόρους δεν έχει αυτά τα χαρακτηριστικά.
Δλδ Σταυρο τι προτείνεις; Δίνω το καινούργιο μείγμα που πήρα και δε μια μικρή αυγοθήκη ένα κουταλάκι του γλυκού βρώμη, ένα αγκάθι Μαρίας, ένα γαιδουραγκαθο και λίγο περιλλα. Τι μου προτείνεις να αλλάξω;
 
αυτο που παρουσιαζεται απο τους εμπορους σαν αγκαθι, ελπιζω καποτε να αλλαχθει σαν ονομασια και να το πουνε σπορο απο γρασιδι. Δεν εχει καμμια σχεση με αγκαθι, ουτε με τις ιδιοτητες του. Θρεπτικα ειναι αμυλουχος σπορος, οχι απαραιτητα καλυτερος απο τον καναρινοσπορο

το milkthistle της health aid εχει αιθανολη, αρα δεν κανει

τωρα να μου πεις και αλλο που συστηνεται για αποτοξινωση του συκωτιου, εχει 25 % αλκοολ ...

Backs Duivenprodukten - Producten

τα περι φωτο που θα ηθελα ισχυουν
 
Λοιπόν έβαλα μόνο γαιδουράγκαθο σπασμένο και το νέο μείγμα και στις δύο. Το νέο μείγμα είναι αυτό:
rsz_1rsz_dsc_1243.webp
σωστά;

Στη λευκή δεν κατάφερα να βγάλω φώτο γιατί έχει βγάλει πάρα πολλά πούπουλα και δεν μπορούσα και να φυσάω και να την κρατάω και να βγάζω φώτο. 😛 Αλλά η κοιλιά της και το στέρνο της είναι φυσιολογικότατα! Τα κοίταξα καλά καλά!
Οι κουτσουλιές της
rsz_1dsc_1242.webp

Η κόκκινη που την κοίταξα από κάτω νομίζω πως είναι καλύτερα το συκώτι. Δεν είναι όσο έντονο το σημείο και όσο μεγάλο ήταν.. Δε ξέρω.. Μπορεί να είναι και ιδέα μου...
rsz_rsz_dsc_1237.webp rsz_rsz_dsc_1238.webp rsz_rsz_dsc_1239.webp rsz_rsz_dsc_1240.webp

Και οι κουτσουλιές της κόκκινης
rsz_rsz_dsc_1241.webp
 
το συκωτι δειχνει να εχει μειωθει λιγο σε ογκο. Οι κουτσουλιες της κοκκινης παραμενουν με ασχημα υγρα. Θα ηθελα να δω και των δυο σε χαρτι κουζινας απορροφητικο λευκο

ασχετο αλλα αν η τροφη ειναι η raggio di sole με εξτρα περιλλα, την εξτρα περιλλα την δεσμευσε η τροικα... εκτος αν οι σποροι εχουν μπει στην ταιστρα απο ωρα και τα πουλια την λιανισανε πρωτη.Με δεδομενο οτι η περιλλα ειναι και ελαφρυς σαν σπορος,θα περιμενα τουλαχιστο διπλασιο ογκο απο το νιζερ .Ακομα και να ηταν βαρια οσο ενας καναρινοσπορος, το 6 % σημαινει σχεδον 1 σπορος περιλλα, στους 17 συνολικα του μιγματος.Βλεπετε τετοια πυκνοτητα;
 
Σε κάποιες κουτσουλιές το υγρό φαίνεται να είναι ελαφρώς πράσινο και σε άλλες σκούρο καφέ😵
 
ασχετο αλλα αν η τροφη ειναι η raggio di sole με εξτρα περιλλα, την εξτρα περιλλα την δεσμευσε η τροικα... εκτος αν οι σποροι εχουν μπει στην ταιστρα απο ωρα και τα πουλια την λιανισανε πρωτη.Με δεδομενο οτι η περιλλα ειναι και ελαφρυς σαν σπορος,θα περιμενα τουλαχιστο διπλασιο ογκο απο το νιζερ .Ακομα και να ηταν βαρια οσο ενας καναρινοσπορος, το 6 % σημαινει σχεδον 1 σπορος περιλλα, στους 17 συνολικα του μιγματος.Βλεπετε τετοια πυκνοτητα;
Η τροφή είναι του κουτιού... Λίγη περίλλα και βρώμη προσθέτω εγώ έξτρα.. Ακόμα και στην κόκκινη. Δεν είναι "σωστές" οι αναλογίες;

Τα καλά νέα είναι ότι ήρθε το εκχύλισμα γαιδουράγκαθου το σωστό και ξεκινάω αύριο κιόλας! Καλά παιδιά πανάκριβο εεεε! 27 ευρώ έκανεε! Αλλά χαλάλι!
Από τις φώτο που βλέπω εδώ σε σύγκριση με την σημερινή εικόνα της κοιλιάς της το μελανό σημείο έχει μειωθεί κι άλλο σε έκταση! Ελπίζω με το εκχύλισμα να δω κι άλλη πρόοδο!

Τις επόμενες μέρες να περιμένετε φώτο των κουτσουλιών σε χαρτί κουζίνας!
 
ΑΛΙΚΗ αυτο που βλεπω ειναι τροφη που αναφερεται και στην ονομασια της οτι εχει εξτρα περιλλα, αλλα δεν βλεπω να χουν οτι λενε... Το επισημαινω, ασχετα αν στην παρουσα περιπτωση, δεν ειναι το κυριο θεμα μας

εγω σημερα παρηγγειλα με μεταφορικα και αντικαταβολη συνολο 21.5 ευρω

Nature's Plus Milk Thistle 125mg 30ml | Skroutz.gr
 
Επιτέλους πρόλαβα να βγάλω φώτο! Δε θα πω πολλά.. Θα ανεβάσω φώτο μόνο γιατί μια εικόνα ισούται με χίλιες λέξεις! Θα πω μόνο ότι η κόκκινη από την ημέρα που παρέλαβα το φάρμακο κάθε μέρα πίνει νερό με γαιδουράγκαθο όπως μου πρότεινε ο φίλος μου ο Δημήτρης και αν δείτε τις φώτο θα καταλάβετε αν είχε δίκιο ή όχι! Σημειωτέον δε στις 3 Νοέμβρη κλείνει τις 20 μέρες θεραπείας..
rsz_dsc_1444.webp rsz_dsc_1445.webp rsz_dsc_1447.webp

Και οι κουτσουλιές τους σε χαρτί κουζίνας.. Τρώνε εδώ και μέρες μόνο σπόρια.
Κόκκινη
rsz_dsc_1448.webp rsz_dsc_1451.webp

Άσπρη
rsz_dsc_1449.webp
 
Τελικά μέχρι σήμερα τι έγινε; :) και με ποιες "ενέργειες" είδες διαφορά;
 
Σεραφείμ μου μόλις βγάλω φώτο τα κορίτσια μου (κοιλιές, κουτσουλιές κτλ) θα τα γράψω όλα! Το έχω στο νου μου! 😉

Πάντως στις κουτσουλιές βλέπω διαφορά! Πολύ λιγότερα υγρά και πιο στερεές!
 
Επιτέλους πρόλαβα να βγάλω φώτο! Δε θα πω πολλά.. Θα ανεβάσω φώτο μόνο γιατί μια εικόνα ισούται με χίλιες λέξεις! Θα πω μόνο ότι η κόκκινη από την ημέρα που παρέλαβα το φάρμακο κάθε μέρα πίνει νερό με γαιδουράγκαθο όπως μου πρότεινε ο φίλος μου ο Δημήτρης και αν δείτε τις φώτο θα καταλάβετε αν είχε δίκιο ή όχι! Σημειωτέον δε στις 3 Νοέμβρη κλείνει τις 20 μέρες θεραπείας..
View attachment 29968 View attachment 29969 View attachment 29970

Και οι κουτσουλιές τους σε χαρτί κουζίνας.. Τρώνε εδώ και μέρες μόνο σπόρια.
Κόκκινη
View attachment 29971 View attachment 29972

Άσπρη
View attachment 29973

Αλίκη το γαιδουράγκαθο (milk thistle) σε τι αναλογία το έδωσες;
 
ΑΛΙΚΗ αυτο που βλεπω ειναι τροφη που αναφερεται και στην ονομασια της οτι εχει εξτρα περιλλα, αλλα δεν βλεπω να χουν οτι λενε... Το επισημαινω, ασχετα αν στην παρουσα περιπτωση, δεν ειναι το κυριο θεμα μας

εγω σημερα παρηγγειλα με μεταφορικα και αντικαταβολη συνολο 21.5 ευρω

Nature's Plus Milk Thistle 125mg 30ml | Skroutz.gr

Καλησπέρα!
Μόλις έλαβα το συγκεκριμένο σκέυασμα για το κοκατίλ μου! Διαβάζοντας παρακάτω, είδα οτι η αλίκη το έδωσε σε αναλογία 1σταγόνα στα 100ml στα καναρίνια της. Για τον δικό μου θα με συμβούλευες να αυξήσω λίγο την δοσολογία;
ευχαριστώ!
 
Ήρθα η ώρα να ενημερώσω και εγώ για τη βελτίωση που έχουν κάνει τα κορίτσια μου!

Έχουν παχύνει, έχουν πλέον μια πολύ φυσιολογική καρίνα και κοιλιά! Όπως πρέπει! Και οι δύο! Και το πιο θετικό απ΄όλα; Τέλος τα πολλά υγρά στις κουτσουλιές! Η κόκκινη μετά τη θεραπεία με το Milk Thisle (Σ ευχαριστώ πολύ Δημήτρη!) έχει μια ροζ κοιλιά χωρίς μελανά σημεία ή καρίνα! Και οι κουτσουλιές και των δυο άψογες! Δυστυχώς φώτο των κοιλιών δεν μπόρεσα να βγάλω, αλλά έβγαλα τις κουτσουλιές σε χαρτί κουζίνας!

Άσπρης
rsz_Ασπρη.webp

Κόκκινης
rsz_Κοκκινη.webp

Πώς μας βλέπετε; :D
 
Back
Top