Γενικά Διάσωση μικρού καναρινιού χωρίς δάχτυλα

@Elli τα λεει χαμηλοφωνα ακομη.φουσκωνει τον λαιμο του κ τα λεει ψιθυριστά (εχει πολυ πλακα).σε λιγο καιρο που θα τελειωσει η πτεροροια στο αλλο καναρινακι πιστευω θα τον δασκαλεψει. 😉
 
@ΠΑΝΤΕΛΗΣ V7 Καλο μηνα 😊 Το φανταζομαι πως θα φουσκωνει το λαιμουδακι και με τετοια φατσουλα κιολας θα ειναι ακομα πιο γλυκο 😍 ε αμα τελειωσει η περιοδος αλλαγης φτερωματος και ακουσει το αλλο το καναρινακι οπως ειπες μετα ποιος τον σταματαει 🤗 το φτερακι του πως ειναι; Ειναι καλυτερα;
 
@Elli καλο μηνα και σε εσενα. Ναι ειναι καλα το φτερακι. Γενικα παει πολυ καλα. Τρωει-πινει κανονικα, κανει τα μπανακια του. Τον εφερα μπροστα στο κατω ραφι απτο αλλο μου καναρινακι(μιας κ μετα την επισκεψη στο γιατρο ηταν ολα καλα) οποτε εχει και παρεα.
 
Σημερα που ειχα λιγο χρονο ελευθερο ειπα να φτιαξω μερικες πατηθρες για τα ιδιαίτερα πουλακια.μιας κ ειχα ενα ζευγαρι που ειχε φτιαξει ο Αντρέας ειπα να φτιαξω καμποσα να εχω στοκ και να δωσω και για το μικρουλι.πηρα πηχη 2,4m οποτε βγαινουν πολλες.ειπα να κλεψω την ιδεα του αντρεα αλλα ηθελα κατι πιο γρηγορο και χωρις να βαζω το χερι μεσα κ να τα στρεσαρω.και καπως πιο λεπτες ωστε να μην λερώνονται γρηγορα με ακαθαρσιες.οποτε εφτιαξα κατι τετοιο...
 

Συνημμένα

  • P00725-145549.webp
    P00725-145549.webp
    41 KB · Προβολές: 110
@Elli καλησπερααα.ειναι καλα.εχει μεγαλωσει και ειναι αρκετα ζωηρουλης παρα την πτεροροια που περναει.το σκουφακι μας αλλαξε χρωμα..εγινε κιτρινακι.θα τον βγαλω αυριο γιατι τώρα ριχνει υπνους.😁
 
@ΠΑΝΤΕΛΗΣ V7 Δεν υπαρχει! Δεν εχω λογια! Ειναι αστερι και εχει μια φατσουλα...ερχεται και συμπληρωνει την φατσουλα του το σκουφι και ειναι μια σκετη γλυκα 😍 Να σαι καλα και χιλια μπραβο και παλι για ολα! 🥰
 
Αν και αργοπορημενα ειπα να ανεβασω τον Χρηστάρα να λεει κανα τραγουδακι.
Για να δείτε αυτό το περιεχόμενο χρειάζεται η συγκατάθεσή σας για τον ορισμό cookie τρίτων.
Για πιο λεπτομερείς πληροφορίες, ανατρέξτε στη σελίδα μας για τη χρήση cookies.
 
@ΠΑΝΤΕΛΗΣ V7 Αγαπη μου, ομορφια μου 😍 τι τραγουδι ειναι αυτο;εδωσες ζωη και παλι στον Χρησταρα!Χιλια μπραβο!ο Χρησταρας ειναι πολυ τυχερος που σε εχει 😁!ειναι ενα κουκλι και το σκουφακι του τον κανει μια τρελα 😍Να τον χαιρεσαι τον μαγκα σου!
 
@Elli τον χαίρομαι πολυ τον ατιμο.ειναι ο αγαπημενος μου.πολυ ιδιαιτερο πουλακι.δεν φοβαται χερια οταν χρειαστει να βαλω στο κλουβι και μολις με δει πιανει το τραγουδι.
 
Back
Top