Ασθένειες Δυσκοιλιοτητα;

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης lina
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

lina

PB Member
Εγγραφή
2 Ιαν 2016
Μηνύματα
526
Πόλη
Ιωάννινα
Παιδια να σας ρωτησω κατι;η λινα μου το τελευταιο διαστημα οταν θελει να κουτσουλησει την βλεπω καπως να ζοριζεται κ μετα σαν να φουσκωνει το φτερωμα της για λιγο κ στη συνεχεια συνερχεται.χωρις να ειμαι σιγουρη αλλα μου φαινεται πως αρχισε να το κανει εδω κ 2 εβδομαδες στην αρχη δεν εδωσα αρκετη σημασια κακως. Αλλα τελικα μηπως πρεπει να κανω κατι;
 
Οι κουτσουλιές πάντως είναι φυσιολογικές; Όταν βγαίνει έξω κουτσουλάει ή "κρατιέται"; Της χορηγείς ασβέστιο για μεγάλα διαστήματα;
Όπως και να έχει λίγο αφέψημα χαμομηλιού θα την βοηθήσει. Δώσε της δυο-τρεις μέρες και παρακολούθησε μήπως χρειαστείς γιατρό.
 
Οι κουτσουλιές πάντως είναι φυσιολογικές; Όταν βγαίνει έξω κουτσουλάει ή "κρατιέται"; Της χορηγείς ασβέστιο για μεγάλα διαστήματα;
Όπως και να έχει λίγο αφέψημα χαμομηλιού θα την βοηθήσει. Δώσε της δυο-τρεις μέρες και παρακολούθησε μήπως χρειαστείς γιατρό.

Ναι Μαρακι μου φυσιολογικες ισως λιγοτερες απο πιο παλια. Δεν κρατιεται οταν βγαινει εξω. Αλλα τελευταια δεν της δινω συχνα ασβεστιο.λογω που κατα την περιοδο που γεννουσε της εδινα συνεχεια κ φοβηθηκα για υπερασβεστεμια. Αυριο το πρωι θα της κανω χαμομηλι να το βαλω αντι για νερο; η σε διαφορετικο ποτηρακι;
 
Λιγο μαρουλακι κ λιγο μπροκολο βρασμενο. Ασβεστιο να της δωσω;
 
Back
Top