Γενικά Είμαι ο Σπύρος

Πάντως ή είχα υπερεκτιμήσει την πτερόρροια ή ακόμα δεν έχει ξεκινήσει για τα καλά...
Και εμένα μου φαίνεται ότι έχει ακόμα φτερά να αλλάξει. Το καφέ στην ράχη του δεν πρέπει να μετατραπεί σε γκρι;
 
Φαντάζομαι πως ναι... Το πάει πολύ σταδιακά...
Εντάξει, δεν χρειάζεται να ανησυχείς! Ο κάθε οργανισμός ποικίλλει και ανταπεξέρχεται διαφορετικά στην κάθε χρονική φάση του. 😉🆒👍
 
Γιώργο εγώ δεν είχα την τύχη να σου ευχηθώ νωρίτερα! Κούκλος ο Σπύρος και πολύ όμορφος! Φτου φτου μην στον ματιάσω! Εύχομαι να τον χαίρεσαι για πολλά πολλά χρόνια και κάθε μέρα να τον βρίσκεις και πιο κούκλο!
 
Εντάξει, δεν χρειάζεται να ανησυχείς!
Καμία ανησυχία (πλέον):)
Τέλειος... Να σου ζήσει κ να περνάτε
υπέροχα!
Εύχομαι να τον χαίρεσαι για πολλά πολλά χρόνια και κάθε μέρα να τον βρίσκεις και πιο κούκλο!
Να στε καλά :)
1.5 μήνας πέρασε και ακόμη δεν τελείωσε 🙄
Πάμε με το πάσο μας :)
 
Είναι απόλυτα φυσιολογικό! Μην σε αγχώνει! Πολλά φτερά φεύγουν μαζί!
Εντελώς διαφορετικά είδη αλλά όταν οι κότες μου περνάνε πτεροροια με ένα απλό τιναγμα των φτερών μπορεί να φύγουν μέχρι και 40 φτερά!
 
Ο Σπυράκος τι κάνει; Ψάχνει κανένα σπορακι ή είδε εσένα που χλωμιασες και έσκυψε να κλάψει κι αυτός τα χαμένα πουπουλακια;
Καθάριζε τα πούπουλα.. Θα μας τρελάνει...
Άρα το "γεμίζει το σπίτι πούπουλα" ισχύει ε;
 
Καθάριζε τα πούπουλα.. Θα μας τρελάνει...
Άρα το "γεμίζει το σπίτι πούπουλα" ισχύει ε;
Και λιγα είναι. Ο δικός μου τα αφήνει μέσα στην μπανιέρα.
Προφανώς τίναξε τα φτερακια του γι αυτό και τα είδες μαζεμένα.
 
Προφανώς τίναξε τα φτερακια του γι αυτό και τα είδες μαζεμένα.
Έγραφα στον υπολογιστή καθισμένος με κλιση προς τα πίσω και καθόταν πάνω στο φούτερ στο ύψος του στήθους και έπαιζε υποτίθεται με κάτι ξυλάκια... Σκύβω να του δώσω ένα φιλάκι και τα βλέπω όλα αυτά μαζεμένα.
Eκτυλίχθηκε ξανά το ίδιο σκηνικό. Εγώ με μάτια γουρλωμένα και κομμένη αναπνοή και αυτός στον κόσμο του... :)

Ο δικός μου τα αφήνει μέσα στην μπανιέρα.
Αύριο θα τον μπανιαρίσω και γω :)
 
Back
Top