Αναπαραγωγή Είστε υπέρ ή κατά με την τρίτη γέννα σε μία σεζόν;

@Tony Forpus Ευχαριστώ πολύ. Αν και μπήκα σε κάποιες σκέψεις για αυτό ρώτησα τα αποτελέσματα αρκετού λίπους. Μήπως τα πουλάκια μου έχουν αρκετό λίπος και έχω άσπορα αυγά και στην πρώτη και δεύτερη γέννα
 
. Μήπως τα πουλάκια μου έχουν αρκετό λίπος και έχω άσπορα αυγά και στην πρώτη και δεύτερη γέννα
Ακόμα και άρσενικά με υπερβολικό λίπος στην κοιλιά, δύσκολα αποτυγχάνουν να γίνουν γονείς. Οι επαναλήψεις επαφής είναι τόσες καθημερινά, που ακόμα και συμπτωματικά κάποια θα είναι επιτυχής. Αυτό δεν σημαίνει φυσικά οτι θα κάνουμε τα πουλάκια λιπόμπαλες 😅
 
@mgerom Ευχαριστώ πολύ.έχω αγχωθεί πραγματικά γιατί έχω άσπορα αυγά και μου πέρασε από το μυαλό μήπως δεν είναι σωστή η διατροφή που τα κάνω τα έχω παχύνει αρκετά
 
Τελευταία επεξεργασία:
προσωπικη μου εμπειρια αλλες καναρες μου καναν μια γεννα και μετα δεν ηθελαν να πραγματοποιησουν αλλη εχω ομως μια καναρα η οποια περυσι εκανε 4 γεννες διχως καμια πιεση απο πλευρα μου και να σας πω κιολας πως στο τελος την τεταρτης γεννας ηταν ακομα πυρρωμενη και επειδη δεν την εβαλα με αρσενικο εκανε ασπορα αυγα
 
Back
Top