Φροντίδα Εκτροφή των μπαλκονάτων

Παρακαλουνται ολοι οι μπαλκονατοι να επισκευτονται που και που την ομαδα για κους κους.Χαθηκαμε ελαφρως βλεπω. Μαλλον πρεπει να κανονησουμε μια ωρα καποιας ημερας να ειμαστε ταυτοχρονα ολοι συνδεδεμενοι να μιλησουμε περι της πτεροριας. Το καλοκαιρι τελειωνει και πρεπει σιγα σιγα να ετοιμαζομαστε για το χειμωνα.
 
θοδωρη εγω παντα κανω τη βολτα μου απο κει. Απλα δεν πηρα την πρωτοβουλια:). Για να ξαναπερασω..
 
Παρακαλούνται ολοι μπαλκονάτοι να αναφέρουν τυχων παρατηρήσεις, σχόλια, προβληματισμούς και εδω στο φόρουμ για να μαθαίνουν και οι μελλοντικοί μπαλκονάτοι, τι τους περιμένει!:D

Αλήθεια τώρα με την πτερόρροια τι γίνεται;
 
Παρακαλούνται ολοι μπαλκονάτοι να αναφέρουν τυχων παρατηρήσεις, σχόλια, προβληματισμούς και εδω στο φόρουμ για να μαθαίνουν και οι μελλοντικοί μπαλκονάτοι, τι τους περιμένει!:D

Αλήθεια τώρα με την πτερόρροια τι γίνεται;
γινετε ενας χαμος απο φτερα.2 με 3 φορες την μερα σκουπα για να μην περναν ολα τα φτερα μεσα στο σπιτι.φυσικα αυτο γινοταν παντα.
 
Χαμος δε λεει τιποτε γεμισαμε πουπουλα. Ευτυχως η γειτωνισα εχει υπομονη. Οι τριανταφυλλιες και η δικη μου γυναικα δε ξερω ποσο θα αντεξουν ακομα.Αν και προς το παρων ολα κινησαν ομαλα ειχα μια απωλια θυληκιας εκεινο το μαρτυρικο Σαββατοκυριακο των 42 βαθμων. Ειμαι σε αναμονη καινουριας καναρινουλας.Ζητησα λευκη μαλινουα για να περασω και λευκο στα δικα μου και ταυτοχρονα αν ειμαι τυχερος και παει καλα η επομενη χρονια να κανω και τις παρατηρησεις πανω στην μεταδοση του λευκου. Ελπιζω να μου βρει το πετ λευκη, του εχω κανει μεγαλο πρεσιγκ να την εχω μεσα στο Σεπτμβρη ωστε να συνηθιζει σιγα σιγα στην πτωση της θερμοκρασιας
 
Από σήμερα νέο μέλος. Σύντομα θα επισυνάψω και φώτο για γνώμες.
 
Τον Νταφυ μου τον ειχα πρωτα στο μπαλκονι. Μετα ομως πηραμε ενα παπαγαλο,2 κοκατιλ,1 παραδεισιο και 1 σκιουρακι και ολα δεν χωραγαν στο μπαλκονι. Ετσι τα πηγαμε στον επανω οροφο(το σπιτι μας εχει 2 οροφους, πυλωτη και ταρατσα. Εμεις μενουμε στον πρωτο οροφο, στον δευτερο οροφο κατοικουν τα πτηνα μου + το σκιουρακι μου).Φυσικα, αν κανει καλο καιρο τα βγαζω στο μπαλκονι να παρουν τον αερα τους.
Ποιανομαι για μπαλκονατη;
 
Από σήμερα νέο μέλος. Σύντομα θα επισυνάψω και φώτο για γνώμες.
Καλως ηρθες



με ενα ζευγαρακι ποιανομαι για μπαλκονατος;να μπωωω>?
Ενα ζευγαρι τι; και που τα εχεις;



Τον Νταφυ μου τον ειχα πρωτα στο μπαλκονι. Μετα ομως πηραμε ενα παπαγαλο,2 κοκατιλ,1 παραδεισιο και 1 σκιουρακι και ολα δεν χωραγαν στο μπαλκονι. Ετσι τα πηγαμε στον επανω οροφο(το σπιτι μας εχει 2 οροφους, πυλωτη και ταρατσα. Εμεις μενουμε στον πρωτο οροφο, στον δευτερο οροφο κατοικουν τα πτηνα μου + το σκιουρακι μου).Φυσικα, αν κανει καλο καιρο τα βγαζω στο μπαλκονι να παρουν τον αερα τους.
Ποιανομαι για μπαλκονατη;
Οχι δεν υπαρχουν μπαλκονατες μονο μπαλκονατοι σορρυ
 
Οχι δεν υπαρχουν μπαλκονατες μονο μπαλκονατοι σορρυ




Ενα ζευγαρι τι; και που τα εχεις;

Για να γραφει στα καναρινια, καναρινια εννοει! 🙂
Και για να θελει να γινει μελος,τα εχει στο μπαλκονι!

Κανω τον δικηγορο του (διαβολου) Αγγελου! 😛
 
Για να γραφει στα καναρινια, καναρινια εννοει! 🙂
Και για να θελει να γινει μελος,τα εχει στο μπαλκονι!

Κανω τον δικηγορο του (διαβολου) Αγγελου! 😛
Πρωτου κανεις το δικηγορο του Αγγελου ανοιξε τα ματια σου καλυτερα και δες στο προφιλ του τι πτηνα λεει οτι φροντιζει. Μετα τη διευκρινυση του Αγγελου γινεται δεκτος
 
παιδια ηρεμια, δεν εγινε τυποτα... Ισως επρεπε να το πω οτι μιλαω για καναρινια...

στις πληροφοριες προσπαθισα να προσθεσω πλεον και τα καναρινια οτι φροντιζω ολα δεν εγραφε... Θα ξαναπροσπαθισω...
 
Back
Top