Εκτός από πουλιά, έχετε άλλα κατοικίδια ζώα;

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης Stavros
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

Ποιο/α κατοικίδια έχετε, εκτός από πουλιά;

  • Σκυλιά

  • Γάτες

  • Ερπετά

  • Υδρόβια - Αμφίβια (ψάρια, χελώνες κ.α.)

  • Τρωκτικά

  • Κουνέλια


Τα αποτελέσματα εμφανίζονται αφού ψηφίσετε.
Το καινουριο μου γκεκακι

Παιδες ξερω οτι ιναι φορουμ για πουλια, αλλα δε αντεξα να μην σας δειξω το καινουριο μου γκεκακι το οπιοι απεκτησα σημερα, ειναι θυληκο και την ονομασα Αλκμηνη.

Να το σκατουλακι μου, ειναι μονο 2 μηνων, καμια σχεση με τα αλλα βεβαια, το εχω μονο του.
 

Συνημμένα

  • P8281328.webp
    P8281328.webp
    57,8 KB · Προβολές: 34
  • P8281329.webp
    P8281329.webp
    61,6 KB · Προβολές: 31
  • P8281330.webp
    P8281330.webp
    55,5 KB · Προβολές: 28
  • P8281337.webp
    P8281337.webp
    31,2 KB · Προβολές: 31
  • P8281332.webp
    P8281332.webp
    48,5 KB · Προβολές: 29
πανεμορφο! Να το χαιρεσαι το καινουριο σου σαυρακι! τι φυλο ειναι; σαν τον αρσενικο σου ειναι σε χρωματα! τα μωρακια εχουν πολυ γουστο!
 
Καλησπερα,Μαριλενακι ειναι θυλικουλι, τα χρωματα μοιαζουνε καπως αλλα οσο θα μεγαλωνει θα ειναι αλλιως θα γινει λιγο πιο σκουρο και θα εχι μερικες βουλες, ο αρσενικος μου δεν εχει καθολου.:)
 
Δεν ξερω γιατι αλλα παντα μου αρεσαν οι σαυρες...
Λοιπον σειρα μου, εχω ενα σκυλακι γιορκ σαιρ αρσενικο (ο Ρικι) εχω ενυδρειο με 12 ψαρια, και τελος ο προσφατος κατοικος ο Τουιτι μου 🙂
 
για να εχεις 12 ψαρια θα πρεπει να ειναι πολυ μεγαλο ενυδρειο τι ψαρια εχεις. Αν ηταν κοριτσακι το σκυλακι σου θα τρελενομουνα να του βαζω κοκαλακια! 😛
 
κουκλακι, αλλα καλε τι ματια ειναι αυτα χεχε
 
ακριβως απο τον φακο γινονται ετσι, συγκεκριμενα τα ματακια του ειναι σκουρα καφε
 
Σωτηρη ο Ρικυ ειναι κουκλος και στα παιδια μου αρεσουν οι σαυρες
μαλιστα εχουμε και μια πρασινη ιγκουανα 6 και μισο χρονων την barbie
εχουμε και δυο νεροχελωνες 18 χρονων
 
Αυτα ειναι τα σκυλακια μου :) (εχω και αλλο ενα :)

μμ.webpΦωτογραφία0249.webp
 
πανέμορφα! το πρώτο τι είναι; Το πομεράνιαν τρελλοκοτσιδού; :)
 
maria p ευχαριστω! Το Πρωτο ειναι Cane Corso και το αλλο οπως ειπες Πομερανιαν (το οποιο ψαχνουμε και να το ζευγαρωσουμε κιολας 😛)
 
Απάντηση: Έχετε άλλα κατοικίδια ζώα;

Εγω εχω ενα schnauzer miniature θυλικο 11 χρονων
ενα pug θυλικο 4 χρονων ενα χελωνακι 2 χρονων και 2 καναρινια

Ο admirall, ο pipis (τα καναρίνια μου) και η inca (schnauzer) δεν ζουν πια, το χελωνάκι το άφησα κατόπιν συνεννοήσεως στο Αττικό Ζωολογικό Πάρκο (είχε γεννηθεί στον κήπο μας και φοβόμουν να το αφήσω ελεύθερο στην εξοχή).

Τώρα έχω την Joe (pug), τον Κάρλο

tinypic-no-longer-available.jpg


και τον Μάριο (parrotlets)

tinypic-no-longer-available.jpg
 
Γειά σας παιδιά! Εγώ είχα πριν δύο χρόνια χρυσόψαρα, αλλά μου πέθαναν. Τώρα έχω μόνο τα καναρίνια μου! Είναι γλυκύτατα, πανέμορφα, έξυπνα και το καθένα έχει και το δικό του χουσούρι! Πραγματικά, τα έχω ερωτευτεί!
Αγαπητή μου Pigaki, πριν εγγραφώ εδώ είχα διαβάσει πολλά άρθρα του φόρουμ και σε έχω συμπαθήσει πολύ, διότι κι εσύ αγαπάς πολύ τα πουλάκια σου! Πραγματικά, λυπάμαι πολύ για θάνατο του φτερωτού σου φίλου που τον αγαπούσες τόσο! Είναι φρικτός ο πόνος, σε καταλαβαίνω απολύτως! Κι εγώ το έχω ζήσει πολλές φορές με άλλα πουλάκια που πέρασαν από τα χέρια μου! Είμαι σίγουρος ότι θα το ξεπεράσεις! Μπορείς να αποκτήσεις ένα παρόμοιο πουλί και να του χαρίσεις απλόχερα την αγάπη και την θαλπωρή σου και να ξαναζήσεις τις ίδιες όμορφες στιγμές!
Όποιος άλλος έχει κάποιο άλλο κατοικίδιο, ας γράψει! Περιμένουμε όλοι! Να προσθέσω πώς κι εμένα μου αρέσουν πολύ τα ψαράκια! Όλα τα ζωάκια μου αρέσουν!
 
Γειά σας παιδιά. Θα ήθελα πολύ να είχα ένα σκύλο(κατά προτίμηση λαμπραντόρ) αλλά δεν έχω πολύ ελεύθερο χρόνο και έτσι έχω μόνο ένα καναρινάκι. Βρέ astrapogiannos όλα αυτά τα ζωάκια έχεις ή ζείς στο δάσος; :D να τα χαίρεσαι πάντως, μπράβο σου!
 
Back
Top