Εκτός από πουλιά, έχετε άλλα κατοικίδια ζώα;

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης Stavros
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

Ποιο/α κατοικίδια έχετε, εκτός από πουλιά;

  • Σκυλιά

  • Γάτες

  • Ερπετά

  • Υδρόβια - Αμφίβια (ψάρια, χελώνες κ.α.)

  • Τρωκτικά

  • Κουνέλια


Τα αποτελέσματα εμφανίζονται αφού ψηφίσετε.
Παρα 12 ημερες ενος ετους. :)



Ποτε περασε ο καιρος ουτε που το καταλαβαμε. Οχι επειδη ειναι δικο μας, αλλα ειναι πραγματικα το πιο υπεροχο σε χαρακτηρα μικροσωμο σκυλακι που εχω δει ως τωρα. Μου δινει την αισθηση οτι καταλαβαινει τι λεμε οταν μιλαμε, ειναι τρελη για τα παιχνιδια της κι ερχεται και τα χωνει με πεισμα στο χερι μου για να της τα πεταξω και να τρεξει να τα πιασει και να τα "σκοτωσει".

Το τελευταιο αγαπημενο της παιχνιδι ειναι ενα ποντικι, το οποιο κρυβουμε μεσα στο σπιτι και το ξετρυπωνει
να σου ζήσει
 
Να χαίρεσαι και τα ζωάκια σου και την αδελφούλα σου!
 
Έχοντας αφήσει αυτό το... Μάταιο κόσμο η καρδερίνα μας (την είχαμε χρόνια, όπως κι η πεθερά μου πριν από εμάς..), μείναμε μόνο με τα καναρίνια μας και με έναν αρσενικό Μπούμπη (μαλτέζ με σιχ τζου), μηνών 8, κιλών 8, σκέτο τρελοκομείο αλλά και...ψυχοφάρμακο! Μπορεί (όπως προείπε μία συμφορουμίτισα αστειευόμενη σε άλλη απάντηση) να θέλει εκπαίδευση για πιπί και άλλα πολλά (μα πάαααρα πολλά!), αλλά δεν μπορεί κανένα καναρίνι ή καρδερίνα, να σου γλείψει με αγάπη το μάγουλο και να σου.. Δαγκώσει ελαφρά τα δάχτυλα όταν παίζεις μαζί του! Άλλη αίσθηση! Όσοι έχουν εμπειρία με σκύλο, θα καταλάβουν... Αρκετά τα θέματα, αλλά είναι ποιό κοντά σου, από κάθε άλλο ζώο πιστεύω (2 χρόνια προσπαθούσε να με πείσει η γυναίκα μου και τελικά όλα καλά!).
FormatFactoryIMG_20140811_145609.webp
 
Καταπληκτικό φατσόνι, να το χαίρεστε!
Οι γυναίκες έχουν πάντα δίκιο 🙄
 
Back
Top