Εκτός από πουλιά, έχετε άλλα κατοικίδια ζώα;

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης Stavros
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

Ποιο/α κατοικίδια έχετε, εκτός από πουλιά;

  • Σκυλιά

  • Γάτες

  • Ερπετά

  • Υδρόβια - Αμφίβια (ψάρια, χελώνες κ.α.)

  • Τρωκτικά

  • Κουνέλια


Τα αποτελέσματα εμφανίζονται αφού ψηφίσετε.
Αν έχεις το κοινό χρυσόψαρο μια χαρά είναι τα 90 λίτρα. Μπορείς να βάλεις άλλο ένα ίδιο για παρέα και τίποτα παραπάνω απο ζωντανά, μόνο κάποια σκληρά φυτά όπως οι ανούμπιες. Αλλαγή νερού μία φορά την εβδομάδα 30%, αντιχλώριο και όλα καλά.
 
Υπεροχο θεμα. Εχω εναν σκυλο τον Ρουντι αγνωστου ρατσας αλλα πανεμορφο πανεξυπνο και μοιαζει με μικρη αλεπου. Εχω ενα ενυδριο μεσα στο σπιτι με 6 χρυσοψαρα τα 2 πανω απο 7 ετων και 2 αστακους που ευελπιστω οταν μεγαλωσουν να μην σφαχτουν αλλα να ζευγαρωσουν. Στο μπαλκονι εχω το δευτερο ενυδριο που εχω τις 2 χελωνες μου.Βεβαια ειναι πολυ ανευθηνο να εχεις χελωνες για κατοικιδιο αλλα οταν τις αγορασα δεν μου ειπα οτι ζουνε 100 χρονια και οτι δεν μπορω να τις αφησω ελευθερες σε καποια λιμνη γιατι ειναι πιο ανθεκτικες απ'τις ντοπιες χελωνες και τις εκτοπιζει. Τουλαχιστων στα πρωτα 6 τους χρονια τα παω καλα, μετα δεν ξερω.👍
 
εγώ εκτός από τις κότες και τους Φουά και Γκρά μου έχω μια γατούλα κούκλα άν και με σκοτεινό βλέμα που τις τρέμει,ένα ενυδρείο 1,60 χ 60 χ50, και από τότε που έχασα το Λιζάκι και τον Ρούντι μου δεν αποφάσισα πάλι να πάρω σκυλάκια... ☹
 

Συνημμένα

  • IMG463 (2).webp
    IMG463 (2).webp
    37,1 KB · Προβολές: 31
  • IMG412.webp
    IMG412.webp
    70,9 KB · Προβολές: 33
  • P2100029.webp
    P2100029.webp
    38,7 KB · Προβολές: 28
  • DSC00001.webp
    DSC00001.webp
    62 KB · Προβολές: 30
  • DSC00008 (1).webp
    DSC00008 (1).webp
    41,6 KB · Προβολές: 31
  • Image(12).webp
    Image(12).webp
    16,9 KB · Προβολές: 28
Οχτώ μηνών σήμερα στην φώτο είναι 6.. Ζιζάνιο είναι.. Κ ευτυχώς άξιζε τα λεφτά του.. Ερμης κ πουλιά ζουν καλύτερα από εμένα 😀..
 
Ναι είναι parson Russell τον πήρα από εκτροφείο στην Καλαμάτα... Είχα αρρώστια με αυτή την ράτσα για αυτό κ αγόρασα...
 
Εγω επειδη ειμαι ασχετος με την ρατσα κι επειδη ειναι ξαπλωμενος στη φωτο, τον περασα για ημιαιμο γι'αυτο και παραξενευτηκα και ρωτησα. 😳 Σας ηρθε το πεντιγκρι ή λεω αστεια; Το δικο μας ηρθε στα γενεθλια της, ενα χρονο μετα...🙄 Σκληρη δουλεια εχει αυτος ο ΚΟΕ. 😎
 
Μας ήρθε μας ήρθε.. Στην φώτο φαίνεται πολύ μεγαλωσομος.. Τ σκυλάκι έχεις;
 
  • Like
Αντιδράσεις: Nbah
Back
Top