Εκτός από πουλιά, έχετε άλλα κατοικίδια ζώα;

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης Stavros
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

Ποιο/α κατοικίδια έχετε, εκτός από πουλιά;

  • Σκυλιά

  • Γάτες

  • Ερπετά

  • Υδρόβια - Αμφίβια (ψάρια, χελώνες κ.α.)

  • Τρωκτικά

  • Κουνέλια


Τα αποτελέσματα εμφανίζονται αφού ψηφίσετε.
να MHN το ξανακανεις ποτε αυτο αν τα ανακατευεις ανεβαινουν οι βρωμιες επανω και τις τρωνε{εστω δοκιμαζουν τα αλα ψαρια} και ειναι κινδυνος θανατος οτι ειναι να φαγωθει θα φαγωθει απο τον γλυφτη{ειναι ο μακροστενος κιτρινος του σιαμ ή ο ασπρομαυρος του αμαζονιου;ρωταω γιατι αναλογα με το ενυδρειο παιρνεις και γλυφτες
 
φιλε μου το χαπακι το δινουμε γιατι ο γλυφτης εχει πλατι στρογκιλο στομα και δισκολεβετε να τροει τα φιλα η τα πελετσ ετσι του ριχνουμε ενα χαπακι και παει απο πανω και το τροει σαν καραμελα! Αλλα δεν χριαζετε να του ριχνεις χαπακια εγω ποτε δεν τους εριξα και ηταν ολλα μια χαρα! Τωρα οσο για το ανακατεμα τον χαλικιον ποιο πολυ κακο παρα καλο κανεις γιατι εκτος οτι στρεσαροντε τα ψαρια τους αναβαζεις και ολες της ακαθαρσιες απανω στην επιφανια με αποτελεσμα να της τρωνε,τωρα επικρατη ενας μυθος οτι οι γλυγτες και οι πλατοστομοι και τα γατοψαρα τρωνε της ακαθαρσιες των αλλον ψαριον και ολοι περνουμε τετια ψαρακια για να ειναι καθαρος ο βυθος τα σιγκεκριμενα ειδοι τρονε τα υπολιματα των αλλον ψαριων και την αλγη οι πλατοστομες και οι γλυφτες
 
Αλλαξαμε το θεμα σε ενυδρεια :D αλλα ας γραψω και κατι αλλο, εγω για να καθαριζω το βυθο ειχα μια ειδικη ηλεκτρικη σκουπιτσα που φιλτραριζε τις ακαθαρσιες (ανα 15-20ημερο)
 
Ευχαριστω πολυ παιδια, δεν ειχα ιδεα 😱
τα υπολοιπα να τα πουμε σε αλλο θεμα σχετικο

ΜΦΧ
Πανος
 
Εγω εκτος απο τα καρδερινακια μου και το καναρινακι δεν εχω αλλα αν και θα το ηθελα πολυ αλλα μενω σε πολυκατοικια δυστυχως. αχ! τι μου εκανες βρε σταυρο τωρα να αναπολισω τις παλιες καλες εποχες στο χωριο με τα ποιο πολλα ζωακια που ειχαμε
 
Εγω εχω ενα ροτβαιλερ αρσενικο ονοματι bello (ομορφος στα ιταλικα αν δεν κανω λαθος)
 
Τι εννοείς ότι την έχετε μαζί με την dani; Α! Ξέχασα να πω ότι είναι μια κούκλα, να την χαίρεστε!
 
Ενα αρσενικο μαυρο βελγικο 3,5 ετων το ονομα του ειναι Τσου μας τον εφερε γιος μου σε αξιοθρηνητη κατασταση, με τρεμαμενα ποδαρακια οταν ο δολιος ηταν περιπου 2 μηνων. Ειναι ο φοβος και ο τρομος της γειτονιας αλλα κλαιει μαζι μου οταν με βλεπει να κλαιω και κανει σαφως στην ακρη οταν περνανε μικρα πουλακια απο μπροστα του. Παρεα του κανει η Ναμι ενα μικρο λευκο Τερριε, διαολακι. Οι δυο μαζι Τσου+ναμι και τελος στο κτημα ενας Καυκασιος ποιμενικος 8 μηνων που ιδη με το βαρος του οποτε χαιρεται που με βλεπει με ριχνει και κατω.Α ξεχασα το πιο περιεργο τα βραδια κλεβει λαχανο και το χειροτερο το τρωει.:)
 
εγώ εκτός από την ροζέλα μου και το καναρίνι μου έχω 1 χρυσόψαρο και 8 τροπικά ψάρια [ όχι στο ίδιο ενυδρείο ].
 
ξέχασα να πω Φράνια όταν μπορείς βάλε μια φωτο να δούμε τα σκυλάκια!
 
Εγώ εκτός από καναρίνια και λίγα αγριοπούλια,έχω κοτούλες για φρέσκα αυγουλάκια(με 2 μικρα παιδιά πρέπει να τρώνε σωστά). Παλιότερα είχα και κουνέλια αλλα τα έδωσα σε ένα φίλο γιατί δεν τα προλάβαινα. Η αδυμαμία μου είναι ο Ζαχαρίας ένα σκυλάκι 4 ετών κόκερ σπάνιελ διαστάυρωση με σέτερ. Είναι σαν άνθρωπος.Αυτή είναι η φωτογραφία του
 

Συνημμένα

  • Ζαχαρίας o σκύλος μου.webp
    Ζαχαρίας o σκύλος μου.webp
    40,5 KB · Προβολές: 37
Οκ Αναστασια θα το κανω και να χαιρεσαι και τα ψαρακια σου. Καποτε ειχα και γω εναν κογκολεζο αλλα το προκοψα το καυμενο.
 
:)Γεια σας παιδια, σας θυμιζω οτι εχουμε και ομαδα "φιλοι των σκυλων" οποιος ενδιαφερεται καλοδεχουμενος!
 
Back
Top