Εκτός από πουλιά, έχετε άλλα κατοικίδια ζώα;

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης Stavros
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

Ποιο/α κατοικίδια έχετε, εκτός από πουλιά;

  • Σκυλιά

  • Γάτες

  • Ερπετά

  • Υδρόβια - Αμφίβια (ψάρια, χελώνες κ.α.)

  • Τρωκτικά

  • Κουνέλια


Τα αποτελέσματα εμφανίζονται αφού ψηφίσετε.
καλημερα
.. Περιμενοντας τους πρωτους νεοσσους, σημερα γεννησε κ η Μαγια
3 αγορια κ 2 κοριτσια, σας στελνω τις πρωτες φωτο...

.. Ειναι η πρωτη γεννα οι πρωτες ωρες ειναι πολυ προστατευτικη με τα κουταβια κ δεν βοηθα στην φωτογραφιση.
υπομονη λιγες μερες...
 
φενεται στην πρωτη φωτο ειναι λιγο επιθετική.. Αντε εγω να δω ποτε θα του γυνάικα.
 
Δεν ειναι απολυτως απαραιτητο αυτο, απλα απο τα κοπρανα καταλαβαινεις αν ο οργανισμος του σκυλου απορροφα τα θρεπτικα συστατικα.
 
τα ομορφα σκυλακια μου
ο αρης ειναι ο καφε και η λουλου ( λουλουδακι) η μικρουλα μου.

View attachment 32609 View attachment 32610 View attachment 32611
Πανέμορφα και τα δύο...
@misalouris Γιάννηηη αυτός είσαι εσύ μικρότερος;
Ναι @maria p ... Προχτές...
Όταν το marlboro είχε 30 δραχμές 😀
 
τα ομορφα σκυλακια μου
ο αρης ειναι ο καφε και η λουλου ( λουλουδακι) η μικρουλα μου.
Θοδωρή πως μου ξέφυγαν τα σκυλάκια σου, πανέμορφα είναι φτου φτου, τι ματάρες εκφραστικές έχει ο Καφέ!
 
Να μια γενική εικόνα των φίλων μου!
20150606_203718_zps8g2iwbxb.jpg

20150606_203615_zps8e7kaoyx.jpg

20150606_203557_zpsnxgxbzfa.jpg

:)
 
Ειναι παρα πολυ ομορφο! Παντα απολαμβανα τα ενυδρεια, δεν υπαρχει καλυτερο απο το να χει καταιγιδα εξω βραδυ και συ να καθεσαι στα σκοτεινα να χαλαρωνεις κοιταζοντας το!
 
Ειναι παρα πολυ ομορφο! Παντα απολαμβανα τα ενυδρεια, δεν υπαρχει καλυτερο απο το να χει καταιγιδα εξω βραδυ και συ να καθεσαι στα σκοτεινα να χαλαρωνεις κοιταζοντας το!
Σε ευχαριστώ Μιράντα! Ποτέ δεν είναι αργά να στήσεις ένα όμορφο να κάθεσαι να το χαζεύεις.
 
Να σου πω, οταν ψαχτηκα λιγο το κοστολογησα με φυτα κτλ γυρω στα 1000 και κατι περισσοτερο... Οποτε εφοσον ειμαι ακομα "της παντρειας" (γελαστε) και δεν εχω μονιμο σπιτι δεν θα προβω σε τετοιες επενδυσεις (και να τα ειχα δηλαδη, γιατι ειμαι ταπι..) Κρατιεμαι στα "ανοιγματα"!
 
Υπέροχα χρώματα... Παράδεισος.
Όσο πιο φυσικό τόσο πιο ζωντανό πάντα Γιάννη!

Να σου πω, οταν ψαχτηκα λιγο το κοστολογησα με φυτα κτλ γυρω στα 1000 και κατι περισσοτερο... Οποτε εφοσον ειμαι ακομα "της παντρειας" (γελαστε) και δεν εχω μονιμο σπιτι δεν θα προβω σε τετοιες επενδυσεις (και να τα ειχα δηλαδη, γιατι ειμαι ταπι..) Κρατιεμαι στα "ανοιγματα"!
Ούτε εγώ είμαι σε μόνιμο σπίτι ακόμη φυσικά, δεν βιάζομαι :D. Αλλά 1000€ γιατι;😱
 
Ούτε εγώ είμαι σε μόνιμο σπίτι ακόμη φυσικά, δεν βιάζομαι :D. Αλλά 1000€ γιατι;😱
Τοσο περιπου το υπολογισα... Ενυδρειο,υλικα για τον πατο, φυτα (ζωντανα) με σταδιακο μεγαλωμα, μηχανακια με μπουρμπουληθρες (μη με ρωτησεις ονοματα κτλ δεν τα θυμαμαι) αλλα ψαρακια για επιφανεια, αλλα για μεση και αλλα για πατο... Τοσο περιπου μου βγαιναν μη σου πω και περισσοτερο...Ισως βεβαια ολα τα σκευασματα που προτεινονταν να ηταν υπερβολικα δεν ξερω..
 
Υπέροχο το ενυδρείο σου Γιώργο φτου φτου φτου να το χαίρεσαι!
Αν μας έλεγες και τα ψάρια βέβαια δεν θα λέγαμε όχι :) Ροδόστομοι είναι αυτά; Γιατί δεν θυμάμαι αν είναι έτσι οι ουρές τους 😕
Ισως βεβαια ολα τα σκευασματα που προτεινονταν να ηταν υπερβολικα δεν ξερω..
Είναι υπερβολικό το ποσόν. Πάντα βέβαια εξαρτάται τι θέλεις να φτιάξεις. Επίσης στο ενυδρείο όλο το κόστος είναι στην αρχική επένδυση μετά οι τροφές είναι οικονομικές.
 
Καλα ναι ετσι οπως παω μια μερα θα χω σκυλια γατια πουλια ψαρια ολα τα καλα... Αυτη τη στιγμη το εχω βγαλει παντως απο το μυαλο μου για εμενα, αλλα το εκτιμω σε αλλους!
 
Τοσο περιπου το υπολογισα... Ενυδρειο,υλικα για τον πατο, φυτα (ζωντανα) με σταδιακο μεγαλωμα, μηχανακια με μπουρμπουληθρες (μη με ρωτησεις ονοματα κτλ δεν τα θυμαμαι) αλλα ψαρακια για επιφανεια, αλλα για μεση και αλλα για πατο... Τοσο περιπου μου βγαιναν μη σου πω και περισσοτερο...Ισως βεβαια ολα τα σκευασματα που προτεινονταν να ηταν υπερβολικα δεν ξερω..
Πάντος αν ποτέ το αποφασίσεις, με 300-350€ στήνεις ένα αξιοπρεπές όμορφό και ζωντανό εννοείται ενυδρείο.
 
Υπέροχο το ενυδρείο σου Γιώργο φτου φτου φτου να το χαίρεσαι!
Αν μας έλεγες και τα ψάρια βέβαια δεν θα λέγαμε όχι :) Ροδόστομοι είναι αυτά; Γιατί δεν θυμάμαι αν είναι έτσι οι ουρές τους 😕
Σε ευχαριστώ Μαρία! Λοιπόν:150 λίτρα με ζωντανά φυτά.
1.Rummi nose tetra ×22
2.Ramirezi electric blue ×2
3.Ramirezi german blue ×4
4.Corydoras bronze ×7
5.Ancistrus albino ×3
 
Σε ευχαριστώ Μαρία! Λοιπόν:150 λίτρα με ζωντανά φυτά.
1.Rummi nose tetra ×22
2.Ramirezi electric blue ×2
3.Ramirezi german blue ×4
4.Corydoras bronze ×7
5.Ancistrus albino ×3


με ησύχασες. Γιατί τα μπλέ τα πέρασα για αφρικανάκια και τρόμαξα... Δε θα έμενε ψάρι για ψάρι εκει μέσα... Ωραίο είναι κουκλί το έχεις να το χαίρεσαι...
 
Back
Top