Εκτός από πουλιά, έχετε άλλα κατοικίδια ζώα;

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης Stavros
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

Ποιο/α κατοικίδια έχετε, εκτός από πουλιά;

  • Σκυλιά

  • Γάτες

  • Ερπετά

  • Υδρόβια - Αμφίβια (ψάρια, χελώνες κ.α.)

  • Τρωκτικά

  • Κουνέλια


Τα αποτελέσματα εμφανίζονται αφού ψηφίσετε.
@Marilenaki μου όλες οι μικρές είναι κούκλες! Και ο γάτος μαζί! Είσαι άξια και σου εύχομαι να συνεχίσεις έτσι να βοηθάς αυτές τις ψυχούλες! Και φυσικά να χαίρεσαι όλα σου τα παιδιά! 😉

Υ. Γ.: μπορώ να πω σε ζηλεύω με τόσα σκυλομωρούλια! Εγώ με μια και ήδη θέλω κι άλλο! 😛
 
Εγώ έπαθα με τη Μόλυ... Τη φατσούλα είναι αυτή! Πώς να την αποχωριστείς; Να σου ζήσουν όλα!
 
Μαριελενακι.. Διαβαζα με τοση προσοχη ολα οσα εγραψες και λεω.. Μπραβο υπαρχουν τετοιοι ανθρωποι; Μου εδωσες μια ελπιδα πως ο κοσμος μας καποτε θα αλλαξει αν υπαρχουν ανθρωποι σαν εσας. Τον τελευταιο καιρο ακουγα μονο ασχημες ειδησεις. Κακοποιηση ζωων, δηλητηριασεις κ. Α. Να σας εχει ο θεος καλα.
 
Να πω και εγώ για τα αλλά ζωάκια που με συντροφεύουν.

Έχω ενα Τσιντσιλά αρσενικό 8 μηνών και 4 ψαράκια koi :)
 
Εγώ έχω και ένα ενυδρείο 110 λίτρα reef.:D
Να προσθέσω ότι πλέον το ενυδρείο έχει γίνει 300 λίτρα και παραμένει reef.
Και πλέον έχω και έναν Δαλματία τον Ezio,3 χρόνων.
 
Να προσθέσω ότι πλέον το ενυδρείο έχει γίνει 300 λίτρα και παραμένει reef.
Και πλέον έχω και έναν Δαλματία τον Ezio,3 χρόνων.

Να δούμε κιόλας. Τι έτσι ξεροσφύρι με μια φράση; 😎
 
  • Like
Αντιδράσεις: Myra
Τρομερό ενυδριο όντως εγώ σας χρωστάω τις φωτογραφιες γιατί δεν έχω βγάλει τα koi έχω μονο το τσιντσιλά που παιζει πάνω στο πιάνο :D
 
Καλά, @Marilenaki μας ξεπέρασες όλους! Με τι μούτρα να βγω τώρα εγώ και να γράψω "έχω ένα σκύλο"; 😀
 
Ο σκυλάκος είναι τέλειος αλλά ΟΥΑΟΥ για το ενυδρείο! 😱:D👍
Ευχαριστώ Φοίβο!
^ double that. Πω ρε φιλε τι ειν' τουτο; :)
Ποιο από τα δυο;:)
Τρομερό ενυδριο όντως εγώ σας χρωστάω τις φωτογραφιες γιατί δεν έχω βγάλει τα koi έχω μονο το τσιντσιλά που παιζει πάνω στο πιάνο :D
Το ενυδρείο παίρνει ακόμα βελτίωση, δεν το έχω φτάσει εκεί που θέλω.
πραγματικά μαγευτικό ενυδρείο! Και ο σκύλος δεν παίζεται! 👍
Ευχαριστώ Γιώργο!
 
Τι ιδέες να σου δώσω. Τα κοι είναι για λίμνη.
Αυτό που μπορώ να σου πω είναι ότι το καθένα κοι θέλει περίπου 200 λίτρα.
Αυτό δεν σημαίνει ότι δεν μπαίνει σε ενυδρείο, πολύ απλά κάποια στιγμή όταν μεγαλώσουν θα πρέπει να τα δώσεις.
 
  • Like
Αντιδράσεις: fox
Τι ιδέες να σου δώσω. Τα κοι είναι για λίμνη.
Αυτό που μπορώ να σου πω είναι ότι το καθένα κοι θέλει περίπου 200 λίτρα.
Αυτό δεν σημαίνει ότι δεν μπαίνει σε ενυδρείο, πολύ απλά κάποια στιγμή όταν μεγαλώσουν θα πρέπει να τα δώσεις.

Ναι το ξέρω όπως το πες θα γίνει όταν μεγαλώσουν θα πάνε σε φίλο μας και θα πάρουμε άλλα 😉
 
Εδώ και 3 χρόνια περίπου εκτός απο τα πουλάκια μου, έχω 2 χρυσόψαρα σε ενυδρείο των 25 λίτρων. Ξέρω οτι πολλοί φίλοι του φόρουμ είναι λάτρεις και των ψαριών και θα ήθελα να αναφέρω μερικούς λόγους ( μεταξύ αστείου και σοβαρού)για τους οποίους τα ψαράκια είναι επίσης αξιαγάπητα:
1. Δεν θέλουν βόλτα 2 φορες την ημέρα για... Πιπί.:)
2. Δεν ενοχλούν τους γείτονες με τα γαβγίσματά τους.
3. Δεν ξύνουν τα νύχια τους στον καναπέ.
4 . Δεν αφήνουν παντού τρίχες.
5. Δεν μασάνε τις παντόφλες.
6. Δεν χρειάζονται ειδική εκπάιδευση για την τουαλέτα.
7. Δεν γεμίζουν τον τόπο σπόρια και πούπουλα.
8. Δεν εχουν μεγάλα έξοδα διατροφής.
9. Δεν κανουν φασαρία οταν ερχονται επισκέπτες στο σπίτι.
10.Αν πέσει μεγάλη πέινα μπορούν να γίνουν μια καταπληκτική...ψαρόσουπα!:D
😀 έχουν και μνήμη... χρυσόψαρου=βραχεία οπότε σε συμφερει! Δεν πρόκειται να θυμούνται τίποτα την επόμενη μέρα 😉

Παραπονιάρη!

Το πιο όμορφο ενυδρείο!
 
Σκοπεύω το επόμενο διάστημα να αγοράσω χαμστερ-νάνους. Έχω ήδη φτιάξει ένα γυάλινο κουτί γιαυτά. Με διαστάσεις 80χ60 και ύψος 20cm. Αν κάποιος ξέρει από χαμστερ, θαθελα τις συμβουλές του. Σε τι να επικεντρώσω τη προσοχή μου
 
Αεικινητα δραστηρια και ξεκινουν τις δουλειες τους το βραδυ.. Οποτε αν εισαι ευαισθητος στον υπνο δε θα αντεξεις το χρουχρου που θα κανουν ροδα στις 2 τη νυχτα.
 
Back
Top