Αναπαραγωγή Εναλλακτική για όσους δεν κάνουν αντικατάσταση αυγών

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης GimDim
  • Ημερομηνία Ημερομηνία
Κύριε Μάκη όσον αφορά το στρίγμωγμα στη ταίστρα, πάντα υπάρχουν ιδιόμορφα πουλιά, αλλά ας σταθούμε στον κανόνα και όχι στην εξαίρεση. Ευχαριστώ για το "ΠΟΛΥ ΟΜΟΡΦΑ και ΚΑΘΑΡΑ" και λαμβάνω σοβαρά υπόψιν την συμβουλή σας για την κόκκινη ψείρα. Οφείλω να πω πως δεν το γνώριζα, καθώς ποτέ δεν αντιμετώπισα τέτοιο πρόβλημα. Τυχαίο... μπορεί.
 
Η αναπαραγωγική περίοδος για τους περισσότερους τελείωσε, χρησιμοποίησε κανείς 12αρες-13αρες φωλιές και τι αποτελέσματα είχε, είδε κάποια διαφορά.
 
Τι είναι αυτές οι φωλιές παιδιά; Τι διαφορά έχουν; Τρίτο άτομο όπως εγώ από την συζήτησή σας δεν κατάλαβα τίποτα.
 
Εγω πριν παρω τσοχα, εστρωνα χαρτοπετσετα ομορφακαι απο πανω εστρωνα νημα...Φτιαχνω ωραιες φωλιες η ατιμη! Αλλα λυνει χερια η τσοχα...

Τωρα αν βαλει ενα μετρο φωλια και η καναρα παλι την κανει μικρη, δεν το ηξερα οσο ζω μαθαινω, σωστα;

εγώ να δεις Μιράντα, πριν πάρω τώρα τσόχα έβαλα φίλτρο του καφέ στη βάση και έκατσε άριστα...
όμως τι θα θες η τσοχούλα που δοκίμασα τώρα άψογη... Τελικά δεν είναι αυτό που μας κάνει δουλειά, αλλά το καλύτερο...
αυτό άλλωστε είναι και το πνεύμα εδώ μέσα..
 
Θα συμπληρώσω και δεν τα αναπαραγάγουμε.
Τα κατοικίδια εξυπηρετούν μια δική μας ψυχολογική ανάγκη.
Επί των γενικότερων αντιρρήσεών σου, μπορείς να ανοίξεις νέο θέμα όπως πολύ σωστά σου πρότεινε ο @misalouris .

Μαρία συμφωνώ απόλυτα! Το βεβαιώνει και ο μεγάλος επίκουρος καθηγητής Tsarlatanìst Apateonix roti ειδικός σε θέματα ψυχαναγκαστικής συμπεριφοράς... Ενδιαφέρον το άρθρο του που κυκλοφόρησε στο forum μας.
Μπορείς να το δεις εδώ
https://community.petbirds.gr/threads/Καλημέρα-με-λένε-Λευτέρη.23190/page-3#post-256773
 
Θα'πρεπε ο γιατρός να επιμένει (όπως προστάζει η φύση) σε φυσική γέννα;
Ναί θα έπρεπε να δίνει προταιρεότητα στην φυσική γέννα. Δεν είναι φυσιολογικό να λένε στο 90% καισαρική. Είναι ολοφάνερο ότι το κάνουνε να εξυπηρετήσουνε δικούς τους σκοπούς. Γιατί ο άλλος κάνει την καισαρική πολύ πιο γρήγορα και ξεμπερδεύει.
 
Back
Top