Φροντίδα Επίθεση από γεράκι ή κουκουβάγια

Στέλιο και μια φωτο του κλουβιου χωρίς το προστατευτικό θα βοηθούσε ίσως για τυχόν συμβουλες στο χώρο. Τα δυο καναρίνια είναι ζευγαρι;
 
Η μονη "παρατήρηση" που έχω είναι οτι επειδή είναι μαζί με η' χωρις διαχωριστικό, δεν μπορώ να διακρινω(μιλώ για την πρωτη φωτο με το προστατευτικο), μήπως πυρωσουν πρόωρα.
 
Η μονη "παρατήρηση" που έχω είναι οτι επειδή είναι μαζί με η' χωρις διαχωριστικό, δεν μπορώ να διακρινω(μιλώ για την πρωτη φωτο με το προστατευτικο), μήπως πυρωσουν πρόωρα.
Τα έχω με διαχωριστικό...
Αυτό που λες όντως είναι ένα μικρό πρόβλημα αλλά δεν είχα άλλο κλουβί για να τα χωρίσω καθώς στο δεύτερο κλουβί είχα το καναρίνι που σκοτώθηκε πριν λίγες μέρες από το γερακι...
 
Ξεσκέπασαν τα πουλιά σήμερα για τροφές καθαρισμούς νερά και μπήκα στο σπιτι για 10 λεπτά. Μολις βγήκα στο μπαλκόνι μιας και τα πουλιά τα εχω μπαλκόνι ένα γεράκι γαντζωμένο στα κλουβια του ντεξιον που εχω τις ζευγαρωστρες, κόντεψα να το πιάσω για να φύγει! Το αποτέλεσμα αποκαρδιωτικό, μια θηλυκιά gloster κορωνα περσινή νεκρή και το καλύτερο αρσενικό μου τιμπραντο αποκεφαλισμένο! Τι να πω πολύ στενοχωρημένος είμαι μιας και ήταν και ήταν και ταιρια από ζευγάρια αναπαραγωγής!
 
Λυπάμαι Βαγγέλη για τα πούλια σου.
Τελικά το κακό δεν θέλει και πολύ για να γίνει
Νομίζω ότι από εδω και πέρα τα υπόλοιπα πούλια σου θα είναι προστατευμένα
ακόμα και στο δίλεπτο που θα μπαίνεις μέσα στο σπίτι.
Και εγώ το ίδιο έκανα και τώρα το σκέφτομαι δίπλα για να μπω μέσα στο σπίτι χωρίς προστασία.
 
Κριμα φιλε μου δυστυχως θελη πολυ προσοχη τα γερακια κ η κουκουβαγιες απλα κανουν την δουλεια τους κ αυτο που τους εχει μαθη η φυση. Στο δικο μας χερι ειναι κ επιβαλετε να προστατευουμαι τα κλουβια μας.
 
Back
Top